Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

beraniste: pokud chceš tvrdit, že neexistují zákonitosti na grafech, pak budu nesouhlasit. Možná jsi je nenašel. To neznamená, že neexistují. Je jedno, kdo co vymyslel. Broker, programátor, šílenec... důležité je vědět, zda to může pomoci. Je mi jedno, kdo přišel s trendliny. Důležitý je, zda lidi tu trendline vidí a obchodují dle ní. Atd. Atd. Jinak souhlas - na netu je tolik haraburdí, je těžké se vyznat. Souhlas s Honza K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to iluzionist

nikdy never brokerovi,ten ti bude porad vykladat jak je bomba obchodovat na 1 minutovych grafech,

nikdy never prodejcum kurzu,jejich hlavni ukol je do nekonecna prodavat kurzy,jo fajn budes nateseny,casem to vyprcha,zjistis ze vsichni prodavaji volne dostupne informace ,(budou ti vykladat o psychologii bla bla,ze chyby jsou v tobe casem zjistis ze ne ,jenom byla chyba v te prumerne metode ,kterou ti prodali

venuji se tomu 10 let ,ani jedno dulezite tema nebylo zminene na ceskych servrech,vsechno musis sam !!



jsem rad ze tento server se uz nezivi dovazenim do Cr tzv profesionalu,kteri ti ukazou novy zpusob protnuti klouzaveho prumeru, nebo zahadu proc se cena zastavi na par minut u fibonaciho nesmyslu,


v historii nejvetsi slavu mela gannova metoda,byla to nejlepe prodavana metoda

W D Gann, sami jeho dedici rekli, ze on nikdy obchodovanim nevydelal nic ,vydelal jenom prodejem ,kurzu to si hlavne pamatuj !!!!!!!!






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem si také kdysi pohrával s myšlenou obchodovat s komoditami, na forexu atd. Ale vždy, když do toho vstoupil selský rozum, myšlenka byla odehnána. Vždy se nejprve snažím změnit to, co změnit lze. Jednou z mnoha věcí, kterou můžete vy sám změnit, jsou poplatky. Méně obchodovat znamená méně platit. Když jsem se nad tímto začal do hloubky zamýšlet, zkusil jsem zajít až do krajností a minimalizovat poplatky téměř na nulu. To by prakticky znamenalo neobchodovat a nebo nakoupit a nikdy neprodat. To je u pákových instrumentů nesmysl, neboť se musíte chránit stoplosem (u akcií nemusíte, tam to lze řešit diverzifikací). U komodit nebo měn se díky stopce vždy dostanete do situace, kdy musíte vystoupit a co uděláte potom? Otevřete další pozici. Protože její neotevření by znamenalo, že musíte skončit, ale vy přeci chcete obchodovat. Odhadnout, kam se trh vrtne je téměř nemožné (tj. pro mne situace kterou sice mohu ovlivnit a jsem schopen generovat zisk, ale pravděpodobnost že se tak stane je jen malinko nad padesát procent). Jednoduše rozdíly mezi zisky a ztrátami jsou sice kladné, ale velmi malé. V tomto případě i když dokážete obchodovat profitabilně, ta nejhorší možná série obchodů vás jednou dostihne. A i když na to včas zareagujete snížením počtu lotů a pokusíte se tak uchránit alespoň zbytek bankrolu, už je ukrojeno tolik, že se vyhrabat nazpátek bude nadlidský úkol. Navíc k tomu připočtěte poplatky, poplatky, poplatky. Když jsem to všechno hodil do kalkulačky, vyšlo mi z toho jediné ... než obětovat život takovému gamblerství, je výhodnější nakoupit cenné papíry a trh nesledovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když už bych o něčem takovém přemýšlel a chtěl minimalizovat poplatky, tak bych to bral spíše takto: Vzal bych na forexu dva měnové páry s velkým rozdílem úrokových sazeb, pořádně si zjistil, proč je cena jaká je, počkal na nejvhodnější příležitost a využil také výhody carry tradingu. Měl bych jen dva stavy - vynulování účtu a nebo otevřenou pozici. Čas by byl v tomto případě vaším přítelem a čím déle byste byl v pozici, tím více peněz by Vám přibylo z rozdílu úrokových sazeb. To znamená, že byste se tedy s časem čím dál více vzdaloval od bankrotu. Mezi tím můžete věnovat čas jiným činnostem, třeba i vygenerovat nějakou korunu mimo, a pokud by vám trh vynuloval účet, tak máte čím naředit. Toto funguje a dá se na tom dělat cca 40-50% ročně. Pro někoho málo, mě se to zdá jako extrémně dobrá ziskovost (bez práce).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet, beraniste:

o vlivu polatků na výsledky přeci nerozhoduje použitý timeframe, ale velikost průměrného zisku.
Odhadnout, kam se trh pohne je možné, a to rozhodně s vyšší pravděpodobností než 50%, pak jsou rozdíly mezi zisky a ztrátami docela značné a zaplacené komise jsou pak "téměř" zanedbatelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je zajímavé číst jak to jde "hladce".

Před pár dny 28/10 byl svátek vzniku ČR a já čekal na online portálu (WBP) jak dopadnou výsledky FEDu ohledně zvyšování úrokových sazeb. FED zanechal stejnou hodnotu s tím, že se uvidí podle výsledků ekonomik. A já měl z předchozího vstupu 3,5lotu zisk cca 15 USD a zajásal nad tím, že je to OK a že USD oslabí. Během cca 3 sekund to šlo dolů a dolů a dolů. Takže ztráta cca 250 USD a já pozici nechal stále běžet. Druhý den se čekalo na výsledky HDP USA a co se nestalo. I když byly výsledky nic moc, stejně USD opět posílil. Takže jsem to stopnu a světe div se, opět jsem přišel o cca 6500,- Kč. Fundamenty prostě sice hýbou s trhem, ale ne dle logického myšlení. Připadá mi jakoby pan Rockefeller zatáhnul jako prní velkou gardou za tržní nit a dav se pak veze a následně určuje pohyby. :) Když zasedal FED posledně byloto přesně naopak. Řídíte se někdy portálem investing.com? Podle jakého timeframe se dá odhad třeba nad 60%? 15min trendline, 5min. ?

Díky za odpověď a hlavně si nenechte tradingem ochromit zdraví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iluzionist

První fakt je ten, že obchodovat fundamenty asi není dobrý nápad. Je to prostě hodně těžké. Za druhé nelze výsledky z vyhlašovaných makrodat chápat zjednodušeně, tj. vyšlo to dobře/špatně ve vztahu k očekávání, měna, či cokoli jiného udělá to, či ono. Třeba ve zmiňovaném příkladu s FEDem. Ten sice vyhlásil, že nebude zvyšovat sazby, ale vedle toho byly důležité i další informace. FED ve své zprávě vynechal zmínku o Číně, kterou zmiňoval v předchozím prohlášení jako jednu z překážek zvyšování sazeb (a pokud jste sledoval trhy, tak víte, že čínské problémy trhy hodně potrápily). Tedy první pozitivní bod pro dolar. Za druhé FED si nechal otevřená vrátka pro možné zvýšení sazeb v prosinci, což byla pro trh překvapivá informace, neboť všeobecně se soudilo, že ke zvýšení sazeb v tomto roce již nedojde. Tedy jak vidíte, pro dolar vlastně dobré zprávy.

U makrodat prostě nelze postupovat příliš zjednodušeně, tedy že se podívám na očekávaný výsledek, a pak na výsledek samotný, a z toho dedukovat, co se bude dít. V rámci vyhlašování je důležité, jak zpráva zapadá do očekávání. Vedle samotného aktuálního "čísla" může ale dojít i k revizi předchozích dat, takže trhy můžou reagovat i na tuto korekci nebo na skutečnost, že dynamika pohybu daného fundamentu se ve světle dané korekce už nemusí jevit tak negativně/pozitivně. Vedle toho je též třeba chápat, že daný fundament se často skládá z jednotlivých součástí a vedle samotného čísla, jsou pak důležité i jednotlivé komponenty daného fundamentu. Tak například, co a v jaké míře táhlo růst ekonomiky: spotřeba domácností, vládní výdaje, zásoby, zahraniční obchod atd. Přičemž každý fundament má svá specifika. Některý je např. hodně volatilní, takže i když výsledek je např. lepší než očekávání, trh na to většinou příliš nezareaguje, protože ta data prostě nemají příliš vysokou vypovídací hodnotu atd. atp. A hlavně před důležitými daty z trhu většinou mizí velcí hráči, tj. ztratí se likvidita, takže trhy bývají extrémně volatilní a tudíž hůře "čitelné".
Takže jak vidíte fundamenty hýbou trhem dle logického myšlení, jen musíte jít trochu do hloubky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to iluzionist:

pro fundamenty (u indexů) platí tato pravidla:

- vždy znáš dopředu kalendář všech důležitých akcí - FED, ECB aj.
- když budeš analyzovat názory analytiků a sociálních sítí, bude to vždy 50 : 50
- nikdy nevěř analýzám brokerských domů a velkých bank
- dobré zprávy neznamenají růst a naopak
- zveřejňované zprávy (mimo dat jako PMI aj.) nejsou nikdy úplné
- v době zveřejnění již je informace dávno zapracovaná v kurzu
- indexy se vyznačují stále větší krátkodobou volatilitou, která jde trhem napříč fundamentálními zprávami

příklad, typický scénář:
- zasedání FED, vystupuje Mrs. Yellen, v 16:00
- pár minut před vystoupením se index prudce hne jedním směrem, podívej se na včerejší DAX
- na začátku řeči dojde k prudké volatilitě oběma směry - pozor, důležitější je sledovat pohyb USDEUR než indexu
- následuje návrat na pozice
- v tuto dobu nefungují žádné zásady technické analýzy
- nelze nastavit správně SL, hloubka flash změny není kalkulovatelná ani předvídatelná

příklad 2, 24.8.2015, Čína
- objevila se zpráva, že Čína neporoste 7% ale jen 5% (přibližné hodnoty)
- nastala panika a výprodeje spustily margin calls, index se hnuly směrem dolů o stovky bodů
- panika ovšem vydržela jen krátce, např. DAX začal ihned stoupat a vystoupal o 1.200 bodů za následujících několik dní


jak to funguje?
- velcí hráči (banky) emitují nepřetržité řady produktů long a short a roztáčejí kolečka Forexu
- jakmile se portfolia vychýlí (všichni je mají zhruba stejná), čeká se na maskovací impuls (např. právě ECB) a dojde k prudkému pohybu na trhu bez ohledu na zprávy, jejich hodnotu, relevanci atd.
- tím dojde k vymazání většiny SL a market makeři začnou trh vracet zpět
- to všechno trvá různě dlouho, má to nestejnou intenzitu, děje se to nečekaně atd.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

:-) tak v tuto dobu lze předvídat vstup téměř na pips, nastavit sl lze taky super přesně, máme nějaká fiba, máme sr zony a v každém pc nástroj kalkulačka, dělám jen gbpaud, protože mě vychází nejlépe a dělám ho jen při news, trefuji se s přesností na 5 pips.. Vše je předvídatelné a spočítatelné, samozřejmě ne vše je na sto procent ale na 90 určitě, tak bych nedrtil začátečníky informacemi z nevědomosti... maucta

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...