Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  1. Otevřená sekce

    1. 19
      19 příspěvků
  2. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

    1. TechLab

      Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

      7,6k
      7,6k příspěvků
    2. Trading Room

      Diskuzní skupina v rámci Trading Roomu.

      669
      669 příspěvků
    3. 422
      422 příspěvků
    4. Základy práce s programem Amibroker

      Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

      189
      189 příspěvků
      • petr
    5. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

      Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

      29,3k
      29,3k příspěvků
  3. Archiv původních anonymních diskuzích

    1. 201,1k
      201,1k příspěvků
  • Statistiky uživatelů

    31 252
    Celkem uživatelů
    467
    Nejvíce online
    Ajuska
    Nejnovější uživatel
    Ajuska
    Registrace
  • Všechny poslední příspěvky

    • Zdravím. Zkontroloval jsem si přes skript jaké mám moduly a vyskočila mi tato hláška: ########## Moduly ########## SQLite:  3.33.0 WARNING: Ignoring invalid distribution -ip (c:\python\python39\lib\site-packages) IBapi:  10.19.1 Pandas:  2.1.3 IB_insync:  0.9.86 Mám přeinstalovat python nebo mu chybí nějaká knihovna? Jaromír
    • Dobrý den, důvodem je to, že jste změnil cestu pouze k interpretu, soubor pip.exe se nachází v jiné složce \Python311\Scripts\. Tedy spouštíte nově určený kernel, ale instalátor knihoven z původní verze Pythonu. Správně by jste měl v rámci příkazu SET určit cesty dvě, stejně jak to provede Python během instalace Jinak přepínání verzí uvedeným způsobem lze urychlit pomocí dávek, kde si můžete do každé určit příkazy SET pro jednotlivé verze Pythonu. Ale osobně tento způsob nepoužívám a případné přepínání kernelu provádím přímo v pyCharm, jako uváděl Petr ve svém příspěvku. B.
    • Dobry den, mate prosim, nekdo spusteny script autotraderu na Linux? Na windows mi bezi, ale na Linux(ani na Mac) nejsem schopen sript rozjet.
    • Dobrý den, minikurz Backtestování pomocí Pythonu spouštíme v tomto týdnu a první lekci publikujeme na konci týdne. Opět vytvoříme nové vlákno podpory, kde vložíme odkaz pro otevření jednotlivých bloků. B.
    • Zdravím, tak po instalaci TS verze 9.5 jsem vyexportoval xls soubory a skript na úpravu souboru pro Optinon omega a analyzátor funguje bez problémů, nebylo potřeba dalších úprav. Díky vám. Pavel
    • Dobrý večer, v plánu minikurzů je uveden kurz backtestování pomocí Pythonu, který měl začít včera. Nikde jsem nedohledal, jak se k němu dostat. Poradíte mi? Nebo kurz ještě nezačal? Předem díky za informace. Aleš
    • sorry za zbytečný dotaz, lépe jsme si přečetl odpověď @illk, pavel
    • díky, tam jsem 9.5 neviděl, je tam že je to pro studenty,... Rada: mám 10.0 odinstalovat a pak stáhnout 9.5 nebo rovnou stáhnout 9.5? Aby se to nějak nebylo. díky, Pavel
    • Skok mezi verzí 10 a 9.5 u TS jsem nikdy úplně nepochopil. Je tam hodně odlišností a zdá se mi jednodušší pracovat s verzí 9.5.
    • Původně jsem také měl 10.0 ale chtěl jsem to mít identické jako Petr, rozdílnost verzí přináší nejrůznější potíže, nad kterými je škoda ztrácet čas, tak jsem nainstaloval tu 9.5 - na PC mám nyní obě, nijak se to nepere. Najdeš ji na webu tradestation v client center zde
    • Mám verzi 10.0. Při stahování jsem nenašel starší verzi 9.5. Ta hlavička (názvy sloupců) mi právě chyběla, proto jsem si říkal, jestli nedělám chybu v tom exportu. Mám ještě hledat možnost downgrade na 9.5 nebo mi pomůžete s tou hlavičkou, abych ji nemusel ručně dopisovat do souboru. Díky, Pavel
    • Nefunguje, protože vám tam chybí v tom listu trades hlavička. U mě to vypadá takto: Z jaké TradeStation to exportujete? Já používám  klasicky 9.5. Mají ještě jednu verzi, kde to možná změnili. Pak ale nebude problém ten skript upravit.  
    • To jsem také zkoušel, ale přišlo mi, že jsou tam ty ostatní listy v excelu zbytečné, že je potřeba jen Trade List. Když to vyexportuji celé, tak mám soubor se 7 listy a nikde nevidím třeba název sloupce Date/time. V listu Trade List vidím toto: Je ten soubor správný? Když ho zkusíte pomocí skriptu upravit pro OO nebo analyzátor, jde Vám to? Přikládám ho. Pavel SPY.xlsx
    • Exportujete jen část reportu. Musíte do Excelu vyexportovat celý report:
    • Tak jsem zkusil úpravy dle @illk, downgradoval xlrd, instaloval openyxl, upravil ty dva řádky kódu, zkoušel jsem to s pandas 2.0.1 v různých prostředích pythonu 39, 311, stále se nedaří. Nyní dostávám hlášku, ve které asi nejvíce identifikuji problém s Date/time. Tak si myslím, že bude problém s tím xls souborem, který mám stažený z Trade Station. Když si ho prohlížím, nikde název sloupce Date/time nevidím. Jak exportovat ten excel? S tímto výběrem? Přikládám ten xlsx soubor, prosím mrkněte na něj, jestli je to správně, díky. Pavel SPY4.xlsx
    • Když jsem ten skript pustil ve virtuálním prostředí, které jsem si připravil pro Autotrader opcí s Pythonem 3.11.9, kde je verze pandas 2.2.1, tak mi to dává tuto hlášku: Moc se v tom nevyznám, ale na konci vidím, že chce instalovat openpyxl. Petře, když tedy použiji pandas 2.0.1, tak nebude potřeba instalovat openpyxl? Pavel  
    • Tady mám pandas==2.0.1
    • Petře a jakou verzi pandas v tomto případě používáte? Pavel
    • Díky, již mi to chodí a mám tam tyto moduly. Pavel
    • Ahoj Tome, díky, to pomohlo, již se mi skript rozjel! Hurá, dílčí úspěch😀 Pavel
×
×
  • Vytvořit...