Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fleisi: Nebyl mimo tému. Jen v něm byla zmínka o tom, že jeden ze zdejších přispěvovatelů píše o svých S/D obchodech na blogu. Žádný odkaz tam nebyl, jen informace, že si ho můžeš vyhledat na googlu. A nejedná se o nic komerčního, z čeho by daný člověk měl nějaký vlastní prospěch. Ani já na tom nejsem nijak zainteresován, jen se tam občas kouknu pro inspiraci. Kdybych si byl vědom nějakého porušování pravidel, ani bych to tam nepsal. A pokud i tahle maličkost byla takový prohřešek, stačilo smazat zmíněnou větu a nebylo nutné mazat rovnou celý příspěvek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved:

četl jste si vůbec někdy pravidla tohoto fóra? www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/pravidla-diskuze.html

"Důvodem k vyloučení z diskuze jsou především:
- příspěvky propagující vlastní aktivity diskutujících (setkání, kurzy, blogy, newslettery a další)"

"Také prosíme vězte, že diskusi nemoderuje stroj a „triky“ jako „můj e-mail je xyZAVINACxyTECKAcz“ apod. v diskusi nefungují a jsou vnímány jako porušení pravidel stejně jako přímý kontakt nebo odkaz."

moje rada: pokud budete dodržovat pravidla, nebudete muset řešit, že jsem vám měl smazat jen jednu větu místo celého příspěvku..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator:
Tím se to vysvětluje. Pravidla jsem kdysi četl, ale tohle se mi nevybavuje. Zřejmě je to nějaká vytuněná verze pravidel. Zvláště ta formulace, že důvodem k vyloučení mohou být „příspěvky propagující vlastní aktivity diskutujících“, ta se obzvlášť povedla, za to už se dá schovat prakticky cokoli, třeba i diskuze o vlastních obchodech. Budu si na to muset dávat pozor.

Fleisi:
Abych ukončil off-topic, a abys z toho také něco měl, tak stručně shrnu, co jsem původně psal na tvůj dotaz. Po necelém roce live obchodování S/D jsem cca 12% v mínusu, ale mohlo to dopadnout i hůř. Vedle toho obchoduji ještě demo na Oandě, kde jsem v plusu, takže problém je spíš v psychice. Časově jsem na tom hůř než zpočátku, takže chci v nejbližší době přesunout účet jinam a začít obchodovat spready, které mi třeba sednou víc. A Supply & Demand bych časem zkusil na Oandě live s nějakým menším účtem, protože mě tato oblast stále velmi zajímá. Budu rád, když napíše i někdo jiný z dříve diskutujících, jaké dělá pokroky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás, je to delší dobu co jsem nesledoval toto vlákno a jsem překvapen jak se vlákno rozrostlo. Já stále obchoduji přístup založený na nabídce/poptávce podle SamaS s určitými doplňky. Obchoduji již reálně a musím říct, že až od reálných obchodů jsem našel to opravdové zalíbení v tradingu. Sleduji tři trhy a obchoduji rozmezí časových rámců od 10 min - 120 min. Mám v porůměru 5-15 obchodů měsíčně a obchoduji spíše swingově, asi každý třetí obchod držím přes noc. Postupem času, pokud mě to dovolí MM, chci přejít na vyšší časové rámce.Přikládám obchod z tohoto týdne na trhu DX a další příloha jsou potencionální obchody, které mám nachystané dopředu na trhu 6B.

20909

20910

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fleisi,

nesedím u pc, nastavím příkazy a vypínám platformu. Příkazy mám přímo u brokera nebo na burze. Ale je důležité jsi to zjistit u svého brokera, ze zkušenosti vím, že to nepovažuje každý broker jako za "standart". Navíc tak obchoduji, protože to do jisté míry eliminuje psychiku, ale zase za jistou cenu.
Sleduji všechny časové rámce od 10 min výš. To je i měsíční, týdenní, denní ... pokud se podíváš na screen co jsem vložil, můžeš vidět, že tam je nastavený i denní časový rámec.
Ty doplňky, jsou moje osobní nuance, které jsem vysledoval v trzích, ale třeba co mě hodně zvýšilo úspěšnost je, že se zaměřuji na úrovně, které byli vytvořeny hodinu až dvě po otevření trhů. Poslední dobou kladu velkou důležitost i na historii úrovně. Zajímá mě jestli měla cena v minulosti nějaké znaky nerovnováhy ve vyznačené úrovni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsem! Taky se S/D zaobiram uz nejaky ten patek, na ostro od kvetna 2012. Prvni dva mesice byli az zavratne ziskove, pak pomalu ztrata az na nulu.
Udelala jsem teda analyzu obchodu, co jsem delala jinak. Vyslo mi, ze jsem ziskova pri KISS metode, prikaz market, exekucni TF 5min ve smeru trendu daily chart. Levely vyhledavam na H4 a H1 TF, vstup potvrzuji na mini levelech 5M TF.
Je to tzv.metoda triple screen, nevyhovuje ale kazdemu, je potreba trocha otestovat.
Zajimave je, ze jakmile jsem chtela pouzivat set and forget metodu, zacala jsem ztracet. Doufam, ze mi i tento styl obchodovani jednou pujde, protoze ted musim vstavat v 1:00 rano , abych byla vzhuru na London seansi (jsem za oceanem a casovy posun me zabiji).
Co muzu doporucit je software forextester a zkouset jednotlive pristupy a pak je prevest na live na microloty.
S/D je skvela metoda a vyhodou je, ze si ji kazdy muze tak nejak prizpusobit na svuj charakter, pricem princip zustava stejny.. sell high, buy low.
Takze tak. Drzte se, happy trading :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úspěšnost v obchodování záleží na použitém TF. Čím vyšší TF, tím jsou trhy uhlazenější a je menší prostor pro manipulaci (stop-hunting). U mne je úspěšnost 40-60 % (demo forex), 70-80% (akcie real). Nemám ponětí, proč. :) Jinak k tomu dolar-indexu, používám jej na korelaci s americkými indexy, které jsou naopak kopírovány celým akciovým světem ... Viděl bych to momentálně na korekci na aktivech vzhůru - tedy pokles dolaru. Vrchol této korekce bude podle mého názoru korelovat s nabídkovou oblastí na EUR/USD páru, kterou jsem zaznačil v minulém příspěvku (takže zhruba 1430 na SaP500). 1Q 2013 vidím podle indícií na krvavé lázně ;)

20970

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím, jestli mne oči neklamou, ale asi máme poslední šanci nakupovat na poslední korekci na relativně dlouhou dobu. To, co vidím (alespoň se tak domnívám) je nově se formující krátkodobý down-trend (nová minima nečekám). Je zajímavé, že korelace s dolar indexem je naprosto přesná, odliv kapitálu z dolarové měny (oslabení) a jeho nalití do aktiv (posílení), jelikož trhy jsou spojené nádoby a kapitál je vodou, je toho krásným příkladem. Profit taking až na červené (vrchol lower high), longy sázet co možná nejdříve, jelikož jsme v poptávkové oblasti. Bavím se teď obecně o všech indexech a akciích, nejenom daxu ... (tu)

21004

21005

21006

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...