Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetraSR: Je to divné, ale třeba se to u forexu stává. Možným řešením by mohlo být obchodování jen hlavních párů nebo posunout hranici zóny tak, aby šla ceně více naproti, pokud to dovolí velikost SL podle zvolené páky. A k té páce mám na tebe pár dotazů tady :) www.financnik.cz/forum/read.php?13,3753,211933#211933

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem otevřel účet u Oanda Europe. Celý proces včetně vyjasňování nejasností zabraly asi dvě hodiny, pak bleskové nafundování přes platební kartu a už se mi podařilo zadat LMT short na .9995 na USDCAD, SL "out of range". Trh se pochopitelně obrátil tick od vstupu. Ráno uvidím, zda se ještě vrátí. Momentálně je už větší spread - 5pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak tento tyden pro mne ztratovy a to tak , ze dost.
1. duvod: nevyplnene profitove obchody, jak jsem patrala tak Karaev mel pravdu, je to spreadem a nizsi likviditou na NZD a AUD, Oanda o tomto faktu i informovala minuly rok
2. duvod: Nezustala jsem verna svemu TF a nechala se zlakat a na nizsi TF, protoze se tam cena hezky hybala. Cili opet ta moje disciplina.

Jak jsou na tom spolubojovnici?
Carous, jak to jde s live uctem? Budes drzet nejakou pozici i pres vikend? Ja to na demu delam bezne a bez problemu, v live bych to asi uzavrela.

Drzte se a vsem krasny vikend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdybych se tento tyden neseznamoval s platformou Oandy a obchodoval live, byl by to dobrý týden.
Zobchodoval jsem 3 příležitosti:
1. EURUSD long @ 1,3060, výstup na posunutém SL @ 1,3200, +140 pips
2. GBPUSD long @ 1,5660 a add-on 1,5860, výstup na posunutém SL a SL 1,5800, +140 a -60 pips
3. USDCHF short @ 0,9143 výstup ručně (už mě to nebavilo na demu, když mám live účet) @ ,9086, +57 pips

a první live zkušební obchůdek s Oandou

USDCAD short LMT @ ,9996. Přes noc byl vyplněný, šel lehce do plusu, pak asi 40pips heat a teď stojí na vstupu. Očekávané order flow se ještě neobjevilo, takže nechám obchod otevřený přes víkend. Spread přes víkend Oanda uvádí 10 pips. Uzavřel bych jedině, kdyby trh byl tak 20 pips od mého SL. To bych měl obavu, že bych byl vyhozen. Jestli uzavře kolem 1,000, nechám to být.

Příjemný víkend všem.

PS: Při zkoumání OANdy jsem přišel na to, že se tam dají obchodovat CFD deriváty některých amerických a evropských indexů, zlato, stříbro a ropa. To je pro mě zajímavé, protože tak jako u měn si můžu zvolit libovolnou velikost pozice, tudíž jít do swingových obchodů, které jsem si na futures z důvodu příliš velkého SL nemohl dovolit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prispevky od 20. brezna jsou mimo misu. Jestli chcete resit Oandu, muzete treba tady www.financnik.cz/forum/read.php?13,204988,page=2

Jinak je treba mozne, ze svoje obchody vidite jako prinos pro vlakno, ale bez obrazku jakehokoli vysvetleni spojitosti s nabidkou a poptavkou to prinos pro ostatni ztraci. Clovek by si musel doprat detektivni praci aby si vyhledal data, ceny, pojmy jako vsa a flip aby mel sanci MOZNA pochopit co tim chtel autor rici. A v neposledni rade, dnesni situace muze byt za tyden nekde uplne jinde podle novych informaci.
Takze vas poprosim, pokud mate prispevky, u kterych se predpoklada ze skonci v propadlisti dejin, hodi se na to napr. www.financnik.cz/forum/read.php?13,180836,page=31 pro forex nebo www.financnik.cz/forum/read.php?7,196648,212245#212245 obecne.

Myslete taky na ty, co se chteji z tohoto vlakna neco naucit a nehledat jehlu v kupce sena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcerejsi obchod, cena se prudce pohybovala k A/ zone nerovanovay kterou jsme mel vyznacenou jako potencialne kvalitni a B/ k low predchoziho dne. Pravdou je ze LOW/HIGH predchoziho dne jsem uspesne ignoroval delsi dobu, nicmene v posledni dobe jsem ji pridal jako faktor pri rozhodovani o dannem tradu. Je az s podivem jak uzitecne muze byt vodiko predchozi den LOW/HIGH, staci si jen projet poslednich x dni a mesicu na ruznych parech a je videt ze v techto oblastech dochazi pravidelne k vyznamnemu pohybu, otoceni, otestovani. V souvislosti bych vam rad doporucil blog od Lance Baggs na tema zakreslovani S/R a prikladam realizovny obchod. Vstup v zone, cil 30pip zaviram se 40ti +. Ja je vidno trh se nezatavil a nabidl dalsich skoro 100 pip +. Exit strategy je moje big tema v posledni dobe.

19158

Link to comment
Sdílet pomocí služby

imposible - cas hraje roli, prikladam ti screen gbp a eur, sleduj vyvoji predevsim v EU/UK session do 7-11h, ciste historicky dochazi v tomto casovem obdobi k zajimavym extremum. Jde podle toho obchodovat a rict v 9 rano dam sell/buy a pravdepobne neco vydelam?? Asi ne kazdopadne tato zkusenost spolu s konceptem supply/demand a S/R priklani opet pomyslnou rucku vahy pravdepodobnosti na mou stranu. At se dari.

19198

19199

19200

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem na eur zaznamenal jednu krásnou ukázku. Trh se už několik dní pohybuje v rangi, po desáté dopoledne vytvořil nové high za poslední 3-4 dny, ale už poněkolikáté neměl sílu a otočil se a začal čímdál rychleji padat. Ze zvědavosti jsem se podíval, jestli bude v 1600 nějaký červený report (měl být), tak jsem čekal, že trh se otočí. Poslední klesající úsečka měla nejvyšší volume za několik dní, trh zasáhl stopky pod trhem. Část uživatelů TA určitě také dostala signál, že došlo k proražení a započal downtrend. Kdybych vstupoval, vstoupil bych v oblasti kolem MA200 kolem 1,3290. Ta v posledních dnech vždy vzbudila činnost traderů na vyšších TF a bylo tomu tak i tentokrát. Nevstoupil jsem, protože už jsem ve stejném obchodě od 28.3., kdy trh tvořil flip a zároveň se odrážel od MA100, viz modrý trojúhelník. Menší část pozice jsem ukončil v pátek u horní hrany range na ceně 1,3360, zbytek držím a čekám na PT na ceně 1.3450.

19201

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro pobavení přiložím jeden obrázek, jak by to vypadat nemělo. Kanada se také pohybuje v rangi, ale já na tohle obchodování stále nemám správný mindset, takže mi dělá problém vstoupit. Chtěl jsem jít short a pořád jsem lovil nějakou výhodnou "nabídku". V podstatě jsem chtěl vstoupit na paritě, ale když se k ní trh blížil, nesmyslně jsem příkaz posunul o pár ticků dál, abych měl lepší cenu (barevné čtverečky nad cenou, co skáčou po celém grafu). Nakonec se stalo to, co se stát muselo. Očekávaný pohyb se odehrál beze mně. Až později mi došlo, že jsem porušil jedno ze svých pravidel - nebudu měnit LMT příkaz, když se k němu trh blíží. Zřejmě kvůli tomu, že k obchodování v rangi (jak jsem naučený) nejsou potřeba téměř žádná pravidla - nahoře se prodá, dole nakoupí. Vím, že s přístupem SD to nemá mnoho společného, ale tohle je skoro jediné vlákno, které čtu.

19203

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcera jsem se rozepsal na tema vystupy no a dnes tu mame krasne priklady jak rizeni vystupu a rizika rozhoduje o o tom jak velka cast potencialniho profitu skonci na uctu a jak velka cast naseho uctu zkonci na ucte nekoho jineho. Trade c1 long spec na rychly break out, vymenteni SL neco lehce pres 10pip zisk, nabidnuto az 15 na ucte konci jen 7. Trade c2 pekne i kdyz ponekud sirsi Supply PT 15pip tak jako v prvnim pripade nezaviram na PT a koncime na SL zisk 0 Trade c3 pekny supply, risk 7pip potencial 30pip zaviram s 40pip. Vsechny vstupy realizovany s ohledem na PA na GBP a EUR. At se dari.

19209

19210

19211

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Axiomy:
1)Kdo chce lepsi RRR tak dava smysl mit prodeje vys.
2)Davat to niz tak sice narusta sance zasahu lmt prikazu, ale zas nebudou tak bezpecne konzervativni.

A od toho by se mel predevsim odvijet money management, ktery je v rangi potreba vic nez kde jinde.
ad 1) Nizsi cetnost zasahu resi vyssi objem, ke kteremu je zas potreba tesnejsi SL
ad 2) Nizsi TP a vetsi risk v pipsech/tickach resi zase vetsi mnozstvi obchodu s mensim objemem a tedy i volnejsim SL.

Samozrejme to neni bud anebo, kombinace obou typu vstupu muze prinest to nejlepsi z obou svetu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...