Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

to Petra: pri uspesnosti cca. 40% to az tak moc nakoukane nemam :-) , ale snazim se dodrzovat RRR kolem 2,5 a vic, takze zatim ucet roste. Patecni PT jsem mel nastaveny od pocatku na vychozi pozici, necekal jsem az tak razantni rust, byl jsem pripraveny vecer rucne obchod uzavrit. Takze to je jeden z lepsich scenaru, za brezen jsem nasazel slusnou serii ztratovych obchodu a tim patecnim se mi je podarilo skoro komplet "smaznout" .

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hmmm, to ty obchody moc pěkně nedopadly ... Podle statistiky musím vyřadit obchody zón typu RBR a DBD. Jejich výkonnost je přímo katastrofální (td)
RBD a DBR jsou ale OK. (Hlavně dbát na RRR, pak to jde nějak samo)

Nevíte o nějakém filtru těch RBR a DBD? Mám dojem, že Sam něco mít bude, ale jen pro XLT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyby mi nějaké typy vstupu dlouhodobě nevycházely a nevěděl bych co s tím, tak bych je - ač nerad - vyřadil z arzenálu. Přikládám pro zajímavost dva screenshoty z platformy Oandy. Mě tento graf moc nesedí, používám ho jen na kontrolu pozic (trojuhelníček vstup, červená čára SL, zelená PT). V libře jsem šel long na 1,5660 a dnes přidal do pozice. PT na 1,5950. Uvidíme, zda tam dojde, zatím mám SL na celou pozici posunutý na 1,5800. V euru mám jeden long, locknul jsem si malý zisk. PT zatím nestanoven. Nechávám to běžet. Nevím, zda někdo z vás obchoduje flipy. Dnes se jeden ukázkový vyskytl dopoledne na ES. K dokonalosti mu chybělo jen to, že trh se otočil 1 tick od mého LMT příkazu. Jak typické. :D

19081

19082

19083

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie - tak je neobchoduje a je to :), uz jsem to tady asi psal, ale muzes sledovat korelujici trhy, co delaji, kdyz se blizi k ty potencionalni S/D zone, muzes hodnotit tvar svici, jestli znaci slabost nebo ne, muzes hodnotit volume, jestli se chova adekvatne nebo ne (napr. prez VSA), dal muzes sledovat, jestli na te S/D urovni nesedi vice S/R z jinych timeframe
osobne bych do toho netahal zadny indikatory, ale spis neco z PA

napr. kdyz se mrknes na ten screen co posilal Carousel46 prede mnou na graf ES, tak vidis, ze 3 bary pred sipkou jsou na klesajicim volume, jako by trh ani nechtel jit nahoru (na mensim TF je to lip videt), kdyz se podivas na NQ, YM, TF, tak tam je situace dost podobna (volume + flip)
takze tady se sesly tri faktory potvrzujici potencionalni obchod - flip, volume (VSA), IA - pak uz jenom zalezi, jak jsi sikovny :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pravda, že nejlepší bude věnovat se tomu, co funguje. Pro mě fungují DBR a RBD velice dobře, takže se zaměřím pouze na ně. Co se týče volume a ostatních prvků TA (relevantní TA je pro mě pouze PA), tak jsem se snažil je využívat, ale nějak mi to spolu nejde - stává se z toho potom guláš. Snad jedině korelace, s tou si ještě rozumím.
Budu se držet mota KISS :)

Dobré obchody všem (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte, vcera a dnes dobojovano na gbpusd, usdcad, kde jsem pobral par desitek pips. U obou pripadu se jedna o RBR, DBD (aspon doufam :) ) , drzim se v techto situacich trendovych car a overuji si pomoci fibs rtcm, ze s/d jsou na "spravnych" urovnich. Fibs rtcm pouzivam zatim chvili, velkou vahu jim neprikladam, ale docela se to kolem nich mota, zvlaste, kdyz pouzivam o rad vyssi tf, nez na kterem vyhledavam s/d a obchoduji. Aplikace je pak nazorna - fibo natahnu na posledni swing 4H tf a pak prepnu na 1H tf, pokud se mi jiz vyznacene s/d prekryvaji s fibo, beru je vazne :-) . Obchodovani s/d je pro me natolik individualni zalezitost, od ktere jsem uz nekolikrat utekl a pak se vratil, ale ze vsech obchodnich pristupu mi nejvice sedi. Delat obchody podle SSeidenovych pravidel mi moc nejde, vidim zony vsude a zkousel jsem nekolik vlastnich nahledu na ne, jako napr. brat zony, ktere se utvori pouze tesne u prorazeni DB, DT, na urovni posledniho vrcholu, dna swingu predchoziho trendu, minule jsem se zameril na HAS formaci, napovedu jsem hledal i v BBands... Overuji si, ze se spravnym MM lze prezit i mnoho spatne zvolenych s/d zon, ty funkcni pak ztraty rychle vymazou, jen se nebat natahnout PT dle vyssich casovych ramcu. Viz. Carousel46 na gbpusd, tohle bych chtel umet :) (tu) R.

19089

19090

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento pending order mam na NZDUSD asi dva tydny. Prikaz nebyl vyplnen ani 14. brezna a ani vcera. Nerikam, ze by to byl napodruhe uspesny obchod, ale uz mi to celkem clouma s win% , ktere rapidne klesa, jelikoz kazdy ztratovy obchod je vyplneny, ale profitove ani zdaleka ne. Na druhem obrazku prikladam nastaveni zony (ruzova cara je buy limit) Diky za komentare. Petra

19096

19097

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra: to uz bije do očí. Zřejmě se Oanda rozhodla, že do toho s tebou nepůjde. Prokousávám se jejíma podmínkama a tam je napsáno, že může vše, ale nemusí nic. Nemusí vyplnit příkaz, když se jí nechce. Ale takové podmínky mají asi všichni forexoví brokeři. Na nějakém major páru by se to asi nestalo.
Pokud bys byla v tu chvíli u počítače, tak jedině vstoupit za MKT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nevyplnění bude spíš spreadem, než neochotou Oandy plnit příkazy. To MT ti pravděpodobně kreslí graf podle BID ceny (v FXtrade platformě je graf zase kreslený podle Average ceny). ASK v té době mohl být klidně nad úrovní příkazu. NZDUSD není moc likvidní trh, má větší spread, navíc k dotykům došlo okolo 4:00 ráno, to taky může přispět k širšímu spreadu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opravdu těžko říct, jestli otočka 1T před limitem je náhoda nebo ne. V každém případě na druhé straně mého příkazu je vždy Oanda, tudíž její zájmy jsou ve střetu s mými. Ale ani nikdo se nedozví nakolik to ovlivňuje nebo může ovlivnit. Od příštího týdne budu mít u nich live účet, tak se podělím se zkušenostmi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uvažujte realisticky. Oanda zprostředkovává obchody tisícům traderů a u každého příkazu se bude rozhodovat, jestli ho vyplní? Riskovat pověst kvůli čemu, pár demo dolarům? Nejjedoduší je si pustit více datafeedů od více brokerů a sledovat, jestli se liší. Dále si pustit zobrazení jak BID ceny, tak ASK, a sledovat, jestli se příkaz vyplní v momentě dotyku, nebo ne.
Spread a rozšiřování spreadů je zkrátka součástí tohoto prostředí a tomu musím přizpůsobit své obchodování. Změna brokera nic nevyřeší.
Pokud mi trh nevyplní příkaz, tak je to zkrátka tím, že k němu nedošel. Moje rozhodnutí, že zrovna tady bych chtěl vstoupit, nemá pro trh žádný význam. Pokud se to opakuje, je už na mě, jak se z toho poučím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...