Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nechápu, proč mám zakázáno svůj předchozí příspěvek editovat, tak ještě malý doplněk:

Po včerejší reakci na FOMC jsem byl se zbytkem pozice na EUR vyhozený na SL. Už den předtím se mi situace přestávala líbit, protože trh opakovaně nacházel v oblasti kolem 1.3370 prodávající. Neměl jsem ale v plánu do průběhu zasahovat, takže jsem čekal, jak se situace vyvine. Nakonec se po reportu objevil největší down bar na 1H TF od počátku roku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Carousel46: To ano rysuje. Ted budu mluvit mimo teorii SD, ohledne sentimentu, kvuli cemuz se rysuji i dalsi scenare:
a) 3100 je pekne kulate cislo a pod nim je celkem slusna naloz LMT Buy v rozsahu 3070-3000, radsi si pospisime uz tady v low1 at nam ve stanici low2 neujede vlak ve smeru long
b) vsadime na to ze vlak ma zpozdeni a koupime si long listky ve stanici low2 az nam zoufalci z low1 daji poradnou slevu pod 3050
c) ve stanici low 1,2,3 nezastavujem, mame zpozdeni..otoceni smeru se odklada na neurcito do doby nez nas stanice low 1,2,3 umlati listkama za babku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

d) Tržní sentiment se změnil a máme tady downtrend revisited ...

Tento propad eura za poslední dva dny byl doprovázen korelací posilujícího Dolar indexu o pouhý jeden bod! Na hranici 83 (nejbližší supply D. indexu) je ještě dlouhá cesta (3 full body).

Proto si myslím, že tento obchod bude protitrendový. Nečekám obrat o 180°, spíše rychlý obchod do protisměru pro nějaké zajímavé RRR.
Navíc je při pohledu na EUR/USD patrný Head and Shoulders pattern, což koreluje s možností hlubšího poklesu ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

scenar a) se vyplnil, na 3100 doslo k longum a pod 3050 jsou masivni nakupy, coz naznacuje i scenar b)
Vzhledem k volatilite predchoziho tydne se jevi tento tyden scenar c) nepravdepodobne (cena bojuje s Weekly supportem 3), pristi tyden klidne muze dojit i k nemu - okolo 2950 ceka dalsi über zona :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady přidávám svůj pohled na EUR/USD, berte prosím s rezervou a případně mě poopravte. (tu) RRR - zjistil jsem, že právě toto je nejsilnější filtr, co se obchodování SD týká. Jestli si někdo přeje zvýšit kvalitu svých obchodů a filtorvat jednotlivé oblasti, to je ten klíč. (Ve 14:30 vyjdou čísla z amerického trhu práce o míře nezaměstnanosti, to by mohlo trhy při poklidném pátku trochu rozhýbat. Stačí se podívat na americké indexy, které formují trojúhelníkové patterny. Teď jen vědět na jakou stranu to prorazí, že? :))

19227

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Predem pardon za muj styl, ktery muze vypadat ze chci poucovat, ale adresuju to zaroven i vice lidem..kazdy je na tom nejak jinak a treba to nekoho posune kousek dal

Georgie:
My dva identifikujeme zony uplne stejne. Akorat to okolo RRR vnimame jinak.
Jednak z toho hlediska, ze nekdo chce byt ucastnikem trhu i kdyby nemel z hlediska SD zon nejlepsi RRR, zatimco jiny vecnost ceka na co nejlepsi RRR i kdyz riskuje ze by mu mely sance proklouznout.
A jednak z toho casoveho hlediska - RRR si z historie kazdy spocita a naplanuje podle potreb raz dva. Takovou orientacni "mapu" ale nepovazuju za uplnou bez filtrovani skrze soucasny vyvoj, tou je u me konkretne tedy tydenni az mesicni volatilita reprezentovana pivoty. Zkratka chce to mit i predstavu o nejakem tom mensim promenlivem RRR, ktery se s casem meni, v ramci toho big picture, ktery nam S/D zony poskytnou.
Př. vstoupit na miste co jsi oznacil da v ramci tveho grafu RRR cca 1:1 na obe strany. Ale kdo vi, ze weekly support 3 ma pri urcitem minimalnim rozpeti sanci 85-90% vydrzet do konce tydne, ma zas o neco vice informaci, nez ty ktere poskytnou zony stare par mesicu.

Ono i ten zmineny soucasny vyvoj je imho rovnocennou zbrani, s kterou si vystaci i ti, kteri nejakemu principu orderflow a hledani (ne)rovnovahy S/D vubec nerozumi. Coz taky neni vzdy idealni, protoze jim zas pak muze chybet obraz toho co se stalo v grafu "nalevo".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze prikladam pivoty a co jsem myslel tema lows. Prave pivoty mi dali nahled na management vstupu, kteremu sedi spis vyraz skalovani nez filtrovani. Zkratka vim ze k otocce dojde, ale nemuzu vedet kdy zrovna. Proc ty lows - SD zonu neberu jako jeden velky vstup, ktery strelim kamkoli do zony, ale snazim se to brat jako sekvenci rostoucich/klesajicich pravdepodobnosti a RRR, ktera mi pomaha zduvodnit si chovani ucastniku trhu. LOW1 -- RRR a sance na otočku - nizsi; sance na zasah - vyssi; LOW2 -- RRR a sance na otočku - stredni; sance na zasah - stredni LOW3 -- RRR a sance na otočku - vyssi; sance na zasah - nizsi Kdybych napr. nevidel na LOW1 ani naznak korekce, pak vim ze ucastnici trhu, kteri tam chybeli budou o to vice branit 2 a 3. Pokud bych ji nasledne nevidel ani na LOW2, pak vim ze se jde po jejich SL zase o kousek niz atd. Duvod k obratu je na likvidnim trhu vzdycky. Problem nastava, kdyz se z likvidniho stane trh nelikvidni jako na Cerny ctvrtek -Flash crash. To pak jdou vsecky teorie na velkou.

19229

19230

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím a přeji příjemnou neděli všem.
Moc se o SD sice nezajímám, tedy ne vědomě, ale měl bych v této souvislosti při pohledu do grafu otázku. Je možné, že by některá ze zakreslených úrovní (low1,2,3) mohla být právě jedna z významných úrovní Fibonacciho retracementu a tedy i o důvod víc ke zpětnému pohybu? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...