Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

Dillinger:
Ten prispevek je doplneni z data April 4, 2012 03:51PM
Fib retracement tady nebyl pouzity..slo mi spis o to predat poselstvi, ze SD zona (Low2) ma urcity duvod vyvolat reakci trhu pred ni (low1) i po ni (low3). Dalsi cil byl rict, ze neni treba spolehat se na jeden konkretni bod, ale o celou posloupnost pravdepodobnosti. Takze pak napr. clovek vidi tri prilezitosti na miste kde jini vidi jednu; muze na Low1 dat objednavku na pozici s nejnizsim objemem a nejvzdalenejsim SL a u Low3 provest presny opak atd.
Jako posloupnost funguji i fib retracementy-akorat na me postradaji jakoukoli vnitrni logiku a chapu je jen jako sebenaplnujici se proroctvi. Odstupnovat si nejakou sit pravdepodobnosti se totiz da i s nahodne zvolenymi odstupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pokud zakreslím Fib retracement od letošního high k letošnímu low, tak 50% retracement je v oblasti kolem 1,3050, tedy tam, kde se trh zastavil a uzavřel nad ním. 50% ovšem není Fibonacci číslo. Fib. retracementy jsou vůbec "nástroj" :D Za 50% retracementem stojí psychologie davu. Ti co nakoupili na low kolem 1,2630 jsou v zisku a ti co prodali na high kolem 1,3500 jsou také v zisku. Longs jsou v pohodě a na 50% retr. nejspíš navýší své pozice. Amatéři na nižších TF dokekonečna čekají na potvrzení, že nastal konečně downtrend (nějaký bláznivý indikátor jako MACD, stochastics, RSI apod. + např. proražení swingu) Signál dostanou všichni zhruba ve stejnou dobu. Pokud se to stane a oni hromadně naskáčou do shortu např. kolem 1,3000 nebo 1,2950, je velká šance, že se trh otočí a půjde nahoru min. k 1,3450. Shortoví amatéři s malými SL budou muset vystoupit se ztrátou a těm, co prodali nahoře hrozí vymazání zisků, takže taky nakoupí a vystoupí. Mnohem větší latentní síla je směrem do longu, protože na ročním low nakoupili pouze profesionálové, kteří budou držet měsíce a nějaký protipohyb je nevycuká, naopak ho využijí k navýšení pozice (a to bude právě v momentě, kdy amatéři hromadně naskáčou do shortu pro svých 15 bodů zisku). Pokud trh prorazí zmíněné úrovně, má velkou šanci spadnout o dalších několik set bodů, kde bude další skvěla příležitost pro long. Osobně by se mi líbilo, kdyby trh otevřel gapem down, šel dolů a den zavřel výš. To by znamenalo, že amatéři si přes víkend analyzovali trh, došli k názoru, že nastal čas jít short, naskákali do (pro)pasti, ale protože se neodehrál očekávaný propad, budou muset na konci dne pokrýt, protože to jsou daytradeři a nedrží pozice přes noc. Tak to vidím já. Ne že mě za můj názor ukřižujete jako toho pána, jehož smrt si právě připomínáme. Pěkné svátky.

19233

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Carousel, s tím "fakeout" na malé hráče kolem těch úrovní asi budeš mít pravdu. Skvěle jsi to popsal. Forex je tímhle proslulý :) Jinak tady je EJ (EURJPY). Byla to trochu odvážnost, ale s posilujícím Dolar indexem to byl obchod s trendem. (Jsem long od 106 a mířím na 108, trh je už na jednu stranu příliš "přepjatý".) (tu)

19240

19241

Link to comment
Sdílet pomocí služby

EUR vypadá, že čtvrteční panická reakce amatérů po FOMC byla po 48h u konce. Nevěřím, že jeden report by změnil sentiment trhu. Profesionálové mají své informace a jsou to pouze amatéři, kteří takhle divoce reagují na news. Buď v panice vystupují, protože mají ztrátu nebo naopak naskakují, protože vidí ujíždějící vlak. V každém případě tím ukážou své karty a profesionál to využije k tomu, aby byl na druhé straně jejich transakce. Může se ovšem stát, že amatéři chytí druhý i třetí dech a nakonec trh dotlačí ještě níž. Nevadí, když neodhadneme dno přesně. Klidně nás to může dvakrát vyhodit s malou ztrátou. Důležité je vidět jasně strukturu trhu a když třeba napotřetí konečně vstoupíme na správném místě, tak pak držet pozici co nejdéle.
V EUR jsem long od 1,3100, předtím jsem byl vyhozen. V JPY jsem short od 82,36 a včera jsem se po týdnu čekání dočkal a trh se konečně pohnul a blíží se čas k přidání do pozice. Naopak CAD je divný. Jeho přezdívka loonie je opravdu trefná. V noci jsem byl opět vyhozen na SL 1,0050 ze shortu. Už ani nevím pokolikáté.
Později se pokusím vložit grafy. Z nějakého důvodu se to nechce nahrát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj soukromý pohled: GBP: předchozí růst razantně přerušil propad z minulého týdne a trh se zatím vzpamatovává. Na 1H to vypadá na úzký range, ze kterého range krátce prolomil nahoru, ale všechny close na 1H jsou uvnitř range. Na 4H to vypadá ještě hůř, všechny dnešní úsečky mají obrovský selling wick. Dno range na denním TF se odráží od MA50 a má naopak pěkné buying wicks. Budu čekat, co se stane. Jsem long od 1,5846 z 5.4. SL bezpečně mimo range. EUR: situace vypadá podobně, každé vyšší high okamžitě našlo prodávající a celkově jde trh stranou nebo mírně nahoru. Jestli medvědům dojde, že z jejich mráčku pršet nebude, tak by trh mohl celkem rychle dojít k 1.3300. Může to trvat i několik dní a katalyzátorem bude jako obvykle nějaký report.

19253

19254

19255

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě mám otevřený obchod na CHF, který mě také napíná tím, že po vstupu šel ihned proti a od té doby se pohybuje mezi SL a vstupem. na 1H je kolem 0,9200 zástup prodávajících, kteří cenu nepustí výš, na druhé straně trh tvoří lower low, ale vlastně to nikam nejde. Budu čekat, protože samozřejmě, kdybych se z toho trápení chtěl vykoupit, tak trh ihned poté spadne. Všichni lidé mají stejně zařízenou nervovou soustavu, která v určitých situacích u všech najednou vzbudí nutkání něco udělat. Něco „neočekávaného“, nějaké překvápko. Každý den se stane něco „nečekaného“ – pro toho, kdo takovou věc nečeká či nevyhledává. Obvykle je to nějaký červený report, který se amatéři snaží rozluštit, co asi znamená. Neznamená nic, je to úplně jedno. Dav neví, co to znamená, a proto buď vystupuje za market nebo za market vstupuje – to je jedno. Market příkazy trh dotlačí ke stopkám a pak je zase klid. Trh se na chvíli zblázní a pak se vrátí k tomu, co dělal předtím. Nic se nemění. Struktura trhu je často nejlépe odhalená právě reakcí na „nečekanou“ událost. Proto chceme každý den vidět něco „nečekaného“. Dav je vyhozen z trhu, čímž odhalil své karty a my tak víme, co udělat. Díky tomu nemusíme mít strach prodávat prudké breakout rally nebo nakupovat prudké propady. Protože nic se v trhu nemění. „Nečekané“ je nečekané jen pro toho, kdo to nehledá a nechápe, že se to stane. Znamená to jen to, že loser náhle dostane potřebu ochránit se a my jsme na druhé straně jeho příkazu. JPY: tenhle obchod mi momentálně dělá největší radost. Vstup short 82,36, včera jsem na close uzavřel malou část pozice na 80,66, když jsem viděl, že horní zelená linka by mohla být součástí demand zony(?). Dnes jsem na 80,91 pozici navýšil a SL posunul tak, aby celá pozice zůstala v zisku, pokud by mě prudší korekce chtěla vyhodit. Ovšem pořád je bezpečně mimo obchodované rozmezí. Potenciál směrem dolů je opravdu velký a pokud bude mít trh sílu jít pod 80,00, jsem ochotný to držet i měsíce.

19257

19258

19259

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě můžeš mít pravdu. Na denním a hlavně na týdenním se formuje trojúhelník v oblasti 50% retracementu když si spojíme poslední odmítnuté high a low (ta žlutá barva na bílé je šílená, ale nejde mi v MT4 změnit barva čáry, hned se to vrátí na výchozí žlutou). Pro mě je to z pohledu vyšších TF stále sell mode.

19266

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím forexáky i ostatní futky ;)
No ono samo o sobě něco zkoušet na CHF bude asi hodně velká hra "kočky s myší" ;) Sleduju z povzdálí jen EURCHF jako indikátor sentimentu. To jak deklarovala SNB, jak moc bude bránit neomezeně úroveň 1.20 je snad dostatečný důvod být hooooodně opatrný. Šumí to na trhu i v tom smyslu, že peg na 1.25 by jejich exportní ekonomice vyhovoval ještě víc. Takže je jasný, že SNB kdosi, cosi provokuje a zkouší jestli a kde začnou intervenovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...