Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Dobrý den Viki,

Chápu to tak nějak jak jsi to napsal. Ten co musi nakoupit (long COM - to se většinou děje, je-li graf na minimu, nebo těsně před) aby mohl vyrábět "musí" akceptovat cenu na trhu. Podle mne nemá moc na výběr. Nedovedu si docela dobře představit, že by musel vyrábět, neměl cukr na skladě a ještě dal do trhu nějaké kontrakty na prodej..... :). A to vše proto aby snižoval cenu. A na druhé straně výrobce má daleko víc peněz ve výrobcích než aby se zajímal o cenu jedné komponenty - cukru.

Luboši, při pohledu na poslední stav - trochu ubrali na plynu, ale to vše se může změnit. Souhlasím s tebou.

Pěkný den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer, dnes už naposled...

Radime, já si myslím, že právě teď může začít ta správná diskuze.
Zbyňku, tobě ohromnej dík za ten překlad, nejen že už snad máme všichni jasno co je co a kdo je kdo, a kdo co chce, ale díky panu W. i víme co v tom COTu hledat za informace. Myslím si, že by to tomuto příspěvku moc slušelo na titulní straně Finančníka ve formě samostatného článku.

Hezký zbytek večera, Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Díky všem za slova díků. To vždycky potěší. Navíc mě těší druhá věc, a to je, že jsem vám mohl být prospěšný.
Abych řekl pravdu, ne vše z toho článku je mi jasné, ale nyní se můžeme posunout v diskusi docela dál. Také díky testům co provedl Greenhorn a díky uvedeným názorům výše ve vlákně.
Docela se nebráním článku ve finančníku, ale celý ten rozhovor je tak hutný a nabitý informacema, že by to asi na jeden článek bylo málo. A jak jsem již uvedl, ne vše je mi jasné - takže bych to určitě rád konzultoval s vámi.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro všechny,

mám jeden návrh. Každý kdo bude číst Zbyňkův překlad jistě bude nevěřícně kroutit hlavou, že je to úplně jinak než doposud předpokládal. Ochladnutí diskuse tomu nasvědčuje.

Nakonec všichni dojdeme k jednomu závěru, je třeba soustředit prvotní informace určující parametry trhů.
OI, volume, COT, informační názory k trhům. Tedy vše co dělá LW jeho velikost.

Tyto informace mají jednu nevýhodu, jsou sice volně dostupné, leč velmi roztříštěné, na mnoha místech.
Obtížně převoditelné do užiteční podoby.
Zkusme najít společný zájem k jejich soustředění do jednoho prostoru k našemu použití. Mám již k tomuto mnoho uděláno.

Zkuste vyjádřit svůj zájem, je-li tento návrh realizovatelný. Nejde o mnoho práce, ale o její soustavnost, vytrvalost, každodennost, no prostě takovou zavilost pro věc.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Možná by to chtělo do začátku postavit několik axiomů. První z nich položil už Greenhorn a já s tím plně souhlasím:

1/ Chytří (myšleno COM - commercial) se nemýlí.
- jejich konání je velmi málo spojeno s odhadem trendu. Musí zkrátka prodávat/nakupovat komodity aby zabezpečili svou hlavní podnikatelskou činnost a tou je výroba, zpracování, zajištění, apod.

Dovolil bych přidat další, který mi vyplývá z článku:

2/ Chytří (COM) nedělají rychlé změny trendu.
- pokud se dá vůbec mluvit že jejich cílem je nějaká změna trendu. Pokud je cena nízko (nebo si zkrátka myslí, že nízko je) tak nakupují, bez ohledu na trend.

Tolik zatím vše. Zkusme se nad tím zamyslet.

Přeji hezký den
Zbyněk


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zbyňo,

budu trochu oponovat. Vytvořit axiom je zpropadeně těžký.
Z matematiky jistě všichni víme, že axiom je skutečnost braná bez důkazu. Ve většině případů je axiom spojen se skutečností, kterou neumíme dokázat.
Klasickým případem axiomu je, že 1+1=2. Toto se ještě nikdy nikomu nepodařilo dokázat, i když je na této skutečnosti založena veškerá matematika. I PC u kterého sedíš s tímto axiomem převelice pracuje, on nic než tento axiom nepoužívá.

Zkusme najít jiný pojem.

K oponentuře:
[ital]1/ - jejich konání je velmi málo spojeno s odhadem trendu [/ital]
oni trend neodhadují oni jej vytváří.
[ital] 1/ Musí zkrátka prodávat/nakupovat komodity aby zabezpečili svou hlavní podnikatelskou činnost a tou je výroba, zpracování, zajištění, apod [/ital]
Nemusí, oni kupují, či prodávají pokud je to pro ně výhodné, Když je cena nízko, kupují zpracovatelé, pokud je cena vysoko, prodávají producenti. Nezapomeň, jsou to movití zajišťovatelé, předvídají, odhadují, plánují a mají zkušenosti. Nakupují na delší časové údobí.

V překladu LW zmiňuje, že odhaduje, že se tak děje v 6měs. periodách. Spíš bych to lidově přirovnal „každý chvilku tahá pilku“. Jako by si řekli, teď jsme se nabalili na prodeji, tak dáme taky trochu si líznout zpracovatelům, a naopak. Stále tvrdím, vše nakonec zaplatí konečný spotřebitel.

[ital]2/ Chytří (COM) nedělají rychlé změny trendu. [/ital]
A to víš že dělají. Koukni na zlato. COM přestali prodávat a cena spadla jak shnilá hruška.

Zbyňo ten proces je dynamický. Toto asi axiomatizovat nepůjde.


radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar Radime,

Dá se říci, že s tebou v celku souhlasím. Slovo axiom nebude to pravé.

S tím trendem jsem to myslel trochu jinak než jsem napsal. Pokud je cena nízko, nebo COM si myslí, že je nízko, pak nakupují více než obvykle. Samozřejmě tím zvýší poptávku a odstartují růst ceny. Analogicky pak prodej. Jejich vodítkem je podle mne cena (a jejich náklady) a tou se řídí. Jasně, že část zaplatí konečný uživatel.

K té rychlosti: jen zběžne jsem mrknul na to zlato a COM snižovali v říjnu svoji net SHORT pozici cca 5 týdnů v řadě za sebou. To samo o sobě něco vypovídá.

Jinak přeji hezký víkend
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Treba lze timto vysledovat opravdu silne S/R hranice v minulosti, kdy COM reagovaly najednou ve velkem mnozstvi.

Myslim (ale nejsem si 100% jisty), ze pokud nekdo sleduje COT, jedna se mu predevsim o hodne dlouhe trendy/pozice. Pripadne se sledovanim COT da odhadnout i konec kratsiho trendu, ktery COM asi otoci a pritahovat pak SL u aktivnich pozic.

Tot ma trocha do diskuze.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...