Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

RE: radim

ja som novacik v trhoch, student, zatial len hladam to spravne orechove. ide skor o to, ze veci su si podobne v roznych oblastiach, napr. teoria fraktalov je pouzivana v roznych odvetviach, to ze vsetko so vsetkym suvisi dava iny rozmer a pohlad aj na trhy.

co sa tyka metematiky cot a pod. " urcite poznas napr. vo fyzike su javy ako je grav. zakon, ktory popisal newton a nebolo to presne, je vela javov aj v matematike len aproximujucich urcite veci, popis" . To znamena ze nie je potrebne mat vzorec. kt. je uplne presny ale aspon priblizny a je to mat. vzorec. takze tu by som oponoval ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den Všem..... Moc se omlouvám za mou otázku, ale jsem ooooopravdu začínající a tápající a i když jsem si pečlivě přečetl toto vlákno o COT tak bych měl tuto základní otázku : vím, kde je stránka o ´COTu, ale jak najdu ten správný COT na určitou komoditu a proč je tam report vždy 2x a to Long Form / Short Form .... Doufám, že jsem nikoho mou základní otázkou neiritoval :-) s přáním dobrých obchodů.... radusor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: radusor

já osobně jsem jen začátečník, ale řekl bych že rozdíl je v množství obsažených informací.

Nebo jsem nepochopil správně otázku.

Já používám zatím jen Short Form. U toho delšího jsou některé informace které mi také nejsou úplně jasné.
Nicméně si myslím, že pro mě na začátek pro pochopení stačí bohatě Short form.

I tak je na utřídění si toho všeho až dost. (a spíš i na pochopení)

Osobně jdu cestou začít jednodušeji a postupně chápat i další souvislosti a informace. I tak je toho až až.

Možná by někdo zběhlejší mohl vysvětlit i ty data navíc. V postatě tam je navíc jen rozlišení řádků na All, Old, Other.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo :-) tak už jsem to našel.. na otázku : "ale jak najdu ten správný COT na určitou komoditu" se omlouvám, ale ruka byla rychlejší než myšlenka - stačí popojet dolu kurzorem ;) a na tu druhou otázku :"proč je tam report vždy 2x a to Long Form / Short Form" - děkuji za odpověď to:Alec....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Alecu,
už jsem si skoro myslel, že taková data nejsou, ale nakonec, s trochou štěstí přímo pod svícnem....

CBOT
www.cbot.com/cbot/pub/page/0,3181,1199,00.html
Dostaneš se k tomu z hlavní stránky, přes konkrétní komoditu v pravém sloupci.

NYBOT, aby to tu bylo pro všechny komplet:
www.nybot.com/
v pravém sloupci si vybrat z Daily Market Reports

Vypadá to na SUPER denní data.

Už se nějaký čas chystám řádně tyhle hodnoty probádat, protože si myslím, že mají podstatný význam
pro doplnění analýzy podle COT. Musím si ale nejdříve pročíst dostupnou teorii o Vol/OI z manuálu atd...
Pokud bys nějakou zajímavou teorii k tomuhle tématu měl a k tomu ještě v češtině... neodmítnu.

Hodně zdaru. Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Greenhorna,

letmo jsem na to kouknul a vypadá to HODNĚ zajímavě. Super. Díky moc za typ.

Jen se prokousat jednotlivými informacemi.

Jinak mě k tomu vedlo to čekání a nevědomost co se děje od pátku k pátku než budou nová data. Myslím si, že mi to pomůže se zase dostat kousek dál v chápání a sledování pohybů trhu.

Ještě jednou díky

P.S.jinak až si to trochu v hlavě utřídím a vysleduju nějaké užitečné souvislosti zkusím je zde nabídnout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, s tím se nedá nic dělat. Ale už jsem začal alespoň ta souhrnná data ukládat ( první tabulku ) v grafickém formátu. Podle toho, co na CBOT píšou, tak update včerejších dat bude dneska v 8 hodin jejich času. Uložil jsem si Corn, Wheat, a Beans-Oil. Pro začátek. Backtesting s tím samozřejmě neuděláme, ale jak píšeš pro vyplnění týdne mezi COT reporty by to mohlo být dobré. Až se to naučíme. Greenhorn.

889

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne Jardo,

Z grafiky to jde bezesporu přepsat.
ALE. Dřív jsem ukládal HTML soubor a potom různýma technikama PHP získal čistá dat a uložil do MySQL. Bohužel to je velmi pracné, z druhé strany jedině možné pro dobré použití.

Pro rychlé použití dat je stahuji do EXCEL následujícím způsobem.

Z nabídky Data- Načíst externí data- Spustit dotaz v síti WWW. Mám připraven tento soubor CORN.iqy s následujícím obsahem.
--------- toto je jen oddělení od textu a do souboru nepatří

WEB
1
www.cbot.com/cbot/pub/page/0,3181,1213,00.html

--------- to samé
tento soubor bývá při klasickém umístění uložen v cestě Program Files- Microsoft Office- Dotazy. Přirozeně u MS XP.
Jsou tam i přiklady z kterých je možné čerpat inspiraci. Případně doinstalovat "tvořič dotazů".

Pak je již velmi snadné s daty pracovat.

Pokud je mé vysvětlení příliš strohé, učiním podrobnější „návod“.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne,

tak jak se zmínil Radim. Tabulky jdou v pohodě uložit do excelu.

Otevřu si tu tabulku na webu a provedu výběr kopírované oblasti (jako když chci třeba vytisknout jen určité řádky z obrazovky) a do otevřeného excelu to normálně vložím. Kupodivu mi to hladce fungovalo.

Takže už jsem taky začal s ukládáním denních dat z CBOT.

Jinak ještě jednou díky za tip. Přitom se to asi nabízelo, začít hledat právě u zdroje. Holt to někdy hned nenapadne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ukládání tabulek.
Tak jsem to všechno vyzkoušel a budu používat způsob, jak to tu popsal Radim. Napsání XXX.iqy souboru (např. ve wordu) je opravdu jednoduché. U každého se ale podle verze software může lišit umístění, nebo pojmenování adresáře, kde jsou tyhle soubory umístěny. Doporučuji zadat v nějakém Commanderu vyhledat *.iqy a není s tím žádný problém.
Pokud se tahle činnost (i v jiných případech) stane rutinní každodenní záležitostí, pak je to výborná úspora času a zbytečné práce. Ty soubory je možné mít i jinde, kde jsou lépe přístupné. Na soubor se pokliká, automaticky se otevře Excel a data se do něho stáhnou. Stačí soubor pojmenovat a uložit.
Dík za typ - funguje to bezvadně.
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ty co chtějí "vidět" více do trhů jsem si zkusil stáhnout demo Liquidity Analyzer

viz. www.mdbanalytics.com/

Zatím se s tím seznamuji.

Možnosti např.:
denní Vol pro Large Short nebo Long, Com Short nebo Long (pro každé zvlášť)
Vol pro určité cenové hladiny, včetně toho kdo to obchodoval.
atd.

Třeba se to bude někomu líbit a nebo to zná

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neuměl by někdo česky vysvětlit rozdělení CTI (Customer Type Indikator)?
Dělí se to na 4 skupiny (obdoba dělení Non-Com, Com, Other).

Udělal jsem si vlastní překlad, ale nejsem z toho moc chytrej. :-(

Nevím zda je ten dotaz správně směřován sem, ale ty informace hodně navazují na COT (nebo spíš doplňují)

Předem díky

P.S. pro ty kdo studují COT do hloubky, tam jsou určitě zajímavá data (Liquidity Analyzer). Včetně ID dat. Bohužel dost draho placená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...