Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Zdravím,

tak jsem se po několika hodinách intenzivního čtení prokousal až na konec vlákna. COT mě velmi zaujal. Je mi sympatické bádání nad principem trhu a hledání proč trh funguje tak a tak. Oceňuji mravenčí práci greenhorna a hluboce před ním smekám. V této diskuzi je mnoho cenných informací a zdrojů dat (článek o COT od Larryho Williamse, odkazy, obrázky), u kterých by bylo škoda, aby zapadly do historie diskuze. Myslím, že zde chybí vhodná platforma pro výměnu informací. Něco, kde bychom si mohli jednoduše a přehledně sdělovat své poznatky, diskutovat o nich a chránit je, aby nezapadávaly. Znáte Wiki? Myslíte, že by bylo smysluplné založit Wiki na probírání COT (a nejen COT)?

Kdo nezná Wiki - jedná se o aplikaci na webu (aplikace je třeba toto forum), ve které lze velmi jednoduše "psát web" - tedy kopírovat texty, obrázky, tabulky podobným způsobem jako psaní ve Wordu - netřeba znát žádné HTML. "Výstupem" je plnohodnotný web s logicky řazenými informacemi (tedy ne proudově jako ve fóru) s možnostmi korektur, vkládání komentářů ostatními, diskusního fóra k podtématu apod. Krásným příkladem je wikipedia.org (česká verze - wikipedia.cz).

Omlouvám se za mírné OT, ale rád bych pomohl v dosud chaotickém řazení informací. Zdroje akumulované zde by dále mohlyu pomoct například v psaní článku o COT na Finančníkovi.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Marku buď vítán v diskusi,

jsi ochoten pomoct v „dosud chaotickém řazení informací“. S těmi informacemi je vůbec potíž. Každý považuje ty své informace za podstatné a přirozeně odlišné od druhého. S tím asi nikdo nic nenaděláme. Nejdůležitější na těch informacích ale bude, směřují-li k nějakému užitečnému výsledku. Tento výsledek se zde asi podařil splnit. Data COT mají užitečnou váhu, víme kde je najít, kdy je možní je získat a co znamenají. Ostatní závěry opět bude jistá forma chaotických interpretací každého z nás. S tím se musíme smířit. Ale je pravdou, že „nějaká“ souhrnná stránka by v orientaci alespoň nově příchozím, jistě pomohla. Nic nebrání tomu ji sestavit a zde, popřípadě na WIKI zveřejnit.

Časem ale zjistíš, že drtivá číst práce komoditního obchodníka, pokud se tomu chceš odpovědně věnovat, spočívá ve ashromážďování dat minulosti. V drtivé většině případů jde o data veřejně přístupná, pouze různě roztroušená. Pokud je chceš ale v nějakém celku a vhodném formátu užívat, musíš je tvrdě platit. Spíš mi připadá velmi hloupé, že nenacházíme vhodnou formu spolupráce jak tato veřejně přístupná data pro sebe ukládat.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim traderov,

Velmi rad by som keby mi niekto objasnil report COT, kukam na to a kym na to pridem radsej sa opytam:)

1. Nie je mi jasne ze v tabulke vidim commercial Long alebo short OI- open interest, teda nechapem ako mozu mat otvorene pozicie?

2. Mozno by som mal troska ratat kym sa opytam ale pre istotu, nechapem troska all, old a other data, co su to za data?
Viem ze tu ta otazka uz padla ale vie niekto na nu odpovedat?

dik vopred za odpoved:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim si ze spolocne prideme tomu na "kloub:)" COT je jedinecny a treba ho dokladne preskumat aj v malickostiach, TA je len komplot coho vidime v minulosti, toto je ine poznanie zdroja ako v matrixe. Vhodna kombinacia COT s fundamentom je velmi solidny predpoklad najst tie skutocne dna a vrcholy na grafe, budem velmi rad ked zistime ako to cele je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Celkovo si skladam mozajku o COT uz na hrubo mam predstavu co sa deje pri poklese naraste long, short commercial a ich aktivitami. Ale criepky a tak dolezite mi nedovolia spavat:)

Alec
1 moja prva otazka je preto lebo commercial su ti co komoditu futures predaju alebo kupia a bez spekulacie ako fondy co zarabaju na rozdiele cien. Zil som v predstave ze OI je vysledkom otvorenych pozicii spekulantov a zistujem, ze to tak nie je, zatial moje chabe vysvetlenie,preco maju commercial otvorene pozicie je take, ze sa nemozu zbavit svojich kontraktov naraz lebo by ich v takom objeme nikto nekupil

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som nazoru ze veci treba poznat, nie len slepo doverovat a nasledovat. Ak chceme postavit solidne zaklady a chram nemozme ho postavit na tekutych pieskoch, zobrat si carovnu gulu a vestit, ak to niekto chce nazvat serioznou cinnostou tak urcite nie na tom ako astrolog s jeho instrumentami. Je dolezite poznat mechanizmus na burze, hracov instrumenty, detaily aby sme nemali pod nohami tekuty piesok:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Svého času jsem měl obavy, aby podle COTu neobchodoval každý, protože kdo by nám pak nosil na burzu peníze, žejo. Dneska už jsem zase klidný, protože pochopit všechny mechanizmy na burze, zjistit závislosti a všechny další věci související se samou podstatou burzy není vůbec jednoduché. Naštěstí spekulantů, kteří si dají tu práci a vytrvají není tolik. Budu moc šťastný, jestliže budu jednou patřit mezi ty, kteří umí (téměř) beze zbytku číst naprosto jasné a průkazné informace ze zákulisí. Navíc veřejně přístupné. Přeju nám všem hodně zdaru.
Greenhorn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robopole,
Old and Other Futures z COT reportu : jedná se v podstatě o to, že každá komodita má v rámci roku své období od určitého měsíce - do určitého měsíce. My se časově vždy nacházíme v roce sklizně komodity, který je specifikován měsíci od-do. Kontrakty, které jsou otevřené v tomto roce jsou pak v COT hlášeních uvedeny v řádku OLD. Například pšenice má jako první měsíc July a poslední May. Znamená to, že OI letošních kontraktů do května je v řádku OLD a ostatní v řádku Other.
I s tabulkou komodit a měsíců je to uvedeno tady až dole na stránce:

www.cftc.gov/opa/backgrounder/opacot596.htm

Nejsem angličtinář, takže se omlouvám za případné nepřesnosti a uvítám upřesnění.
Greenhorn

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim Napsal:
-------------------------------------------------------
> Časem ale zjistíš, že drtivá číst práce
> komoditního obchodníka, pokud se tomu chceš
> odpovědně věnovat, spočívá ve ashromážďování dat
> minulosti. V drtivé většině případů jde o data
> veřejně přístupná, pouze různě roztroušená. Pokud
> je chceš ale v nějakém celku a vhodném formátu
> užívat, musíš je tvrdě platit. Spíš mi připadá
> velmi hloupé, že nenacházíme vhodnou formu
> spolupráce jak tato veřejně přístupná data pro
> sebe ukládat.

Radime, jen jsem tuto diskuzi proletel, znovu si ji proctu v klidu vecer. Kazdopadne hned bych reagoval na tvou vyzvu, napad ci snahu o spolupraci v ziskavani techto a jinych zajimavych dat. Prijde mi to jako dobry napad, padl min. 2x v tomto tematu, zda se ze na nej nikdo neslysi. Ja su sice uplny zacatecnik v komoditach, ale mohu nabidnout sve programatorske dovednosti, jsem schopny programovat jak pro win(VBasic6, VB.NET) tak pro web (PHP) i databaze jak MySQL tak MSSQL ci jakakoliv jina. Pokud si myslis, ze by to bylo ku prospechu veci napis. Momentalne trochu problem s casem bo me problematika komodit zcela pohltila, ale na tohle bych si cas nasel, pokud vis kde brat, myslis si, ze je to mozno "strojove sosat" a zpracovat a jak zobrazovat aby to melo svou vypovidaci schopnost, myslim, ze by to nemel byt problem.
Kaja Koblih koblih@tam.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greenhorne ,

nevím jak překládáš anglické texty , ale já mám placenou formu elektronického překladače . Je pravda že překlad je automatický někdy je kostrbatý až nesmyslný, ale pokud si dáš trochu práce a některá slova zaměníš za nějaká která ti v dané větě dávají význam, případně některá smažeš můžeš článek dát dohromady . Pokud by ti takový překlad byl co platný můžu to přeložit a poslat ti to nazpátek .

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...