Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COT - Committment of Traders


greenhorn

Doporučené příspěvky

Luboši,

Díky za komentář. Vůbec by mě nenapadlo, že může ten můj předchozí příspěvek tak vyznít. Měl jsem na mysli spíše časovou periodu, kdy převládal nákup (za lepší - nižší - ceny) a pak zase časový úsek, který následoval poté a převládal prodej. Snad jsme se pochopili. Také si dost dobře neumím představit, že by farmář svou úrodu prodal, nakoupil a pak opět prodal. To je asi opravdu hloupost.
Jinak díky za tvůj příspěvek. Nemám co bych k domu více dodal.

Přeji hezký den
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Luboši,

jistě se mno budeš souhlasit, že platí ono werichovské - [bold] obvykle se dějí věci obvylké. [/bold]

Netvrdím, že nenastává situace, kdy v jednom obchodě jsou oba COM. Nakonec argument i LW, že má rád pokud jsou COM 60proc. tomu nasvědčuje. O matematice se přít asi nebudeme. Pokud je 60proc. COM, je v obchodě min. 10proc. COM spolu.
V kakau je to dokonce v současnosti 66 proc. ve prospěch COM. Já mluvím o obvyklosti, tedy, že je obvyklé, že COM pozice pokrývají spekulanti. Těch deset procent je spíš neobvyklost.

A k tomu zpoždění, nenastává. Nejde nějak odložit obchod, buď je nebo není. Pouze může nastat zpoždění v rozhodování, ale spíš bych mluvil o možnostech spekulantů, na kterou stranu se přidat. a to považuji za zásadní rozdíl.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radime,
jestli ty nemícháš OI a Volume ! Samozřejmě , že u OI převis pozic u COM vykrývají na 100% Non-com. Kdo jiný by to vykrýval, když tam nikdo třetí už není. Ale u Volume je to jiné. Vem třeba že OI je dlouhodobě u nějaké komodity 300 tis. a denní Volume řádově 200-300 tis. Kdo myslíš , že tu spoustu denních pozic otevírá a zavírá. Já se tu snažím celou dobu vysvětlit, že zajišťovatel má zájem pozici otevřít a tím jeho zájem končí. On už nic nezíská ani tím, že cena půjde nahoru ani tím že cena půjde dolů ani tím že z pozice předčasně vyskočí. ( Jedině , že by byl skálopevně přesvědčen, že vyskočí, zůstane nějakou dobu nezajištěný a pak se znovu zajistí na výhodnějších podmínkách... ale tato konstrukce mi připomíná spíš hazard). Tak kdo dělá vysoké volume ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši,

naše názory se nesbližují, spíš rozcházejí.
Říct [ital]zajišťovatel má zájem pozici otevřít a tím jeho zájem končí [/ital], no tak odvážný vskutku nejsem.
Komodity nejsou černobílé.

Nechejme chvíli pracovat čas.

Snad greenhornovo bádání napomůže vyjasnění. Moc na to vsázím.

radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

definice zájmu producenta ....LW řádky 111-113
...chodí do trhu za účelem převzetí dodávky (long comm.) ...nevydělávají obchodováním v trhu... LW řádky 115-117
...o tom, proč nemusí ceny růst , když jsou v převaze long comm. a proč nemusí klesat, když jsou v
převaze short comm LW řádky 139-145

( o short comm.) VYDĚLÁTE, KDYŽ PRODÁTE...ZASUNETE TO DO ÚČETNÍ KNIHY A MUŽETE DOMA ŘÍCT: HEJ MÁMO, DNES JSEM VYDĚLAL PENÍZE ! ... L.W. řádky 338-344

LW = Larry Williams z překladu od Zbyňka, který je umístěn na str. 5

Radime, když někdo chce popsat základní prvky čehokoliv, tak je musí hlavně vidět a rozumět jim, když to udělá někdo jiný a já něčemu nebudu rozumět tak se na konkrétní věc zeptám, třeba i dvakrát, když na něco budu mít jiný názor, vyložím své argumenty a můžeme konfrontovat stanoviska. Ale Werichovská moudra , odvaha ...to nejsou argumenty...

Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážení přátelé COTu.
Jistě jste si všimli, že informace z COTu jsou dvojí. Jednak čisté futures pozice, jednak futures společně s opcemi. Nedalo mi to , a začal jsem přemýšlet, jak se Commercials mohou zajišťovat opcemi, a dospěl jsem k zajímavým zjištěním, která jsou sice lehce logicky odvoditelná, ale protože jsem o tom dosud nikdy nepřemýšlel, tak tyto skutečnosti unikaly moji pozornosti.
Použije - li zajišťovatel opce, pak je to zajištění pouze podmíněné a buď přejde do zajištění plnohodnotného (otevření kontraktu) nebo přejde v čistou spekulaci - vždy se ziskem ( ale bez zajištění)
Zajišťovatelé opce nikdy nekupují , ale jen prodávají (vypisují).
Short comm vypisují pouze Call opce
Long comm vypisují pouze Put opce
Na rozdíl od futures jsou v opcích vždy v převaze spekulanti.

Výše uvedené ( pakliže se shodneme na tom , že to tak skutečně je), může mít výrazný vliv na chování grafu (COT) v týdnu , kdy expirují opce sledované komodity...
Domnívám se , že stojí za to ,věnovat tomuto tématu pozornost.

Já se výše uvedené pokusím zformulovat i s příklady nejpozději do neděle. ( z původního textu vypustím dvě zavádějící , nadbytečná slova)....

Všechny zdraví Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luboši,

nabádáš mne abych používal argumenty a pokud něčemu nerozumím, tak abych se zeptal.

Tedy k argumentům.
Pokud sdělím, že „odvážný nejsem“, nevím jaký lepší argument užít. Zkus mne prosím navést, pokusím se pak lépe argumentovat.

K mému nerozumění a optání se.
Upřímně nerozumím tvému vyjádření „zajišťovatel má zájem pozici otevřít a tím jeho zájem končí“. Prosím vysvětli mi toto tvrzení. Vysvětlení odkazem na slova někoho jiného nesvědčí o pochopení problému. Připusť, že i LW se může mýlit.

A pokud mohu za sebe označit jako největší mé pochopení překladu LW, tak je to část věty na řádku 312 „oni nakupují na vysokých cenách“.


radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radime,
na řádku 312 ale konec konců v celém tom odstavci se říká, že long comm rádi nakupují na nízkých cenách , ale že LW má rád , když je dlouhý UP trend - cena roste a nakupující začnou nakupovat, protože jsou vystrašeni. Oni můžou být vystrašeni pouze z toho, že nemají nakoupeno a cena roste. Podívej se na můj příspěvek v cukru. Už nějakou dobu se snažím upoutat pozornost, že v cukru taková situace právě nastává... LW říká, že rád obchoduje tuto situaci, ale už neříká jak... To je to , na co bychom se měli snažit přijít...

a teď k první části tvé otázky. Proč už je comm vše jedno , když otevřou pozici.
1. Ono je jim jedno pouze ve vztahu k té otevřené pozici, protože jinak mají zájem aby šel trh proti jejich otevřené pozici.
2. Na příkladu, který jsem již uváděl : jsi sedlák a budeš mit kukuřici , která tě stojí 200 USD za jednotku. Cena futures je 250. Ty prodáš ( short) . Co se může stát. Když je cena v období realizace 230 ( to znamená šla ve směru otevřeného konraktu) tak ty svoje zboží prodáš za 230 a na futures vyděláš 20 USD . Výsledek inkasuješ celkem 250 USD.
Varianta druhá , když cena v době realizace zboží je 280, ty prodáš svoje fyzické zboží za 280 a na svoji krátké pozici tratíš 30 USD. Výsledek : inkasuješ celkem 250 USD. ( Těch 30 USD není ztráta , ale můžeš to vnímat jako dobrovolnou obět zestrany comm "svému" spekulantovi , který v době, kdy nebylo ještě nic jasno vykryl opačnou stranu tvého kontraktu , vzal riziko na sebe a spekuloval správně.
Už je jasno proč je comm jedno co se pak dějě? Protože com se zajistí a má vystaráno!
Srdečně zdraví Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás všechny,

před časem tu někdo (nevím jesti Radim nebo Luboš) volal po odkaze na pravidla, podle kterých Com. musí obchodovat a která musí dodržovat. Tady je odkaz na zmiňovanou kapitolu 1.3 a pod tím je odkaz na celá regulační pravidla (nebo jak to pojmenovat)..

ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid=ac9edb363e1e58699bba5201fc49c976&rgn=div8&view=text&node=17:1.0.1.1.1.0.1.3&idno=17

ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid=ac9edb363e1e58699bba5201fc49c976&tpl=/ecfrbrowse/Title17/17cfr1_main_02.tpl

Přeji hezký den
GM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

právě se čtu Elderovu knihu Trading for a Living, kde je Commitment indikátorům věnována celá jedna kapitola. Je tam stručný popis Commitments of Traders, Insider Trading a dalších. Podobný pohled na trhy řešený trochu jiným způsobem mi připadal v indikátoru Market Vane z kapitoly Consensus Indicators.
Snad Vám tento tip pomůže v dalším bádání.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

před 14 dny jsem tady udělal několik tvrzení , týkajících se opcí. Dnes už jsme si snad ujasnili, že short comm. (ti co prodávají surovinu - producenti.....) opravdu jen prodávají a long comm. ( ti co nakupují surovinu - spotřebitelé..) opravdu jen nakupují, aby zajistili realizeci suroviny. A že tato skupina "hráčů" chodí na burzu , aby odevzdala svá rizika - tím že tím že prodají ( short comm.) nebo nakoupí (long comm.). Poté , co tak učiní se mohou v klidu věnovat své mimoburzovní (výrobní) činnosti, protože rizika přenesli na bedra (nás) spekulantů.
Toto jednoduché rozklíčování je velice důležité, abychom pochopili , jak commercials používají opcí. Chtěl bych to ukázat na příkladu producenta cukru ( short commercial). Short comm. má zájem vždy prodávat - zajišťovat prodej v budoucnosti- tj otevírat krátkou pozici. Takže si řekněme, které opční obchody vedou k otevření krátké pozice ?
Jsou dva. 1. Zakoupení prodejní (PUT) opce, která když skončí na penězích vzniká PRÁVO otevřít krátkou pozici a nebo 2. Vypsání nákupní opce (CALL) opce, kdy nám vznikne POVINNOST otevřít krátkou pozici.

Ale pokud se teď podíváme na problém prakticky, zjistíme, že zakoupení put opce je nesmysl. Prodávající , pokud uvažuje o zajištění v budocnu, tak vždy za cenu lepší než je cena stávající a znamenalo by to, že by kupoval put, která je momentálně hluboku v penězích , což je blbost, protože by si za drahej peníz koupil další porci nejistoty. Jediná logická možnost pro short comm. zůstává tedy vypsání callu.

Takže u toho cukru (přibližná data) stávající cena SB H07 je 15 centů za libru. Short comm vypíše C1600 a vyinkasuje prémium cca 1120 USD ( 1 cent na každou libru cukru). Short comm SPEKULUJE NA ZAJIŠTĚNÍ v budoucnosti. A jaké situace mohou nastat ?
1. Vypsaná opce expiruje jako bezcená. V tomto případě se short comm ( prodejci) nepodařilo splnit hlavní cíl, otevřít krátkou pozici a jeho aktivita skončila čistou spekulací. Zůstalo mu celé prémium ale zůstal nezajištěn.
2. Druhá možnost je , že opce skončila na penězích a short comm má povinnost otevřít krátkou pozici. To co by u spekulanta bylo prohrou ( nebo blízko prohry) je u short comm ten nejlepší výsledek. V tomto případě je prodejce zajištěn a navíc mu zůstává celé prémium. ( ztrátu z povinného otevření short pozice pokryje prodejem fyzického zboží na spotovém trhu - viz futures). Inkasované prémium můžeme připočíst k strike ceně a vnímat výsledek tak, že se v daném případě short comm povedlo zajistit na ceně ne 1600 ale 1700. Navíc je tu skutečnost, že zajišťovatel získává prémium ihned a vylepšuje si svoje cash flow.

U long comm. funguje vše stejně , ale obráceně.

Z těchto skutečností lze pak odvodit celou řadu informací, které jsou důležité pro pochopení čísel z COTu.

...ale to až jestli bude zájem na toto téma diskutovat...
srdečně zdraví Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tango, v současné době se zabývám pouze a výhradně analýzou komodit a základě COT tabulek. Zabývám se pouze řádkem změn oproti minulému týdnu. Asi 2,5 měsíce, takže je na tom ještě dost práce, než z toho bude systém. Každý týden vytisknu tabulku, projdu tabulky několik týdnů zpět a podle toho analyzuji dál. Udělal jsem několik pokusů s Excelem a grafy z něj, ale ještě z toho nemohu dělat závěry, jestli to k něčemu je. Něco to naznačí, ale uvidím, jestli to bude stát za tu práci s tím Pokud bych měl nějak přirovnat patterny - tak asi jako značku "nebezpečí smyku" - lehce ubrat(nevstupovat na zákl. patternů), dávat větší pozor(SL) ale jinak pokračovat v jízdě(obchodovat). Pilně zapisuji na papír některé modelové situace, kdy a kde se opakovaly. BigBoys těch možností zase tolik nemají. Zapisuji si i pocity, které ve mě situace na trhu vyvolává. Občas se ptám sám sebe, co jsem tím myslel, ale pak to blikne a situace je o dost jasnější. Jinak jsem došel k tomu, že ten nejlepří algoritmus si nosí člověk ve své hlavě, je to naprosto nepřakonatelný software, který se dá stále pilovat bez složitých ugrade. Je samozřejmé, že se neobejde bez vstupních dat. Není to tak pohodlné, jako některé jiné metody, ale má to něco do sebe. Pro sebe jsem to nazval obyčejnou mentální dřinou. Naštěstí už pozoruji určité pokroky, některé rozhodovací funkce se začínají automatizovat. Situace se opakují, takže někdy celkem už dobrý. Pro odlehčení přikládám své poznámky, které jsem si zapsal do COTu k Gold v sobotu, takže uvidíme. Greenhorn.

805

806

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...