Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Seriály Komoditní Manuál Psychologie obchodování
 • 12 statečných aneb kolik si můžete v tradingu vydělat

  Praktické rady a tipy publikujeme na našem serveru prakticky nepřetržitě. Je ale čas tu a tam publikovat články motivačního charakteru, které vám dají odpověď třeba i na to, kolik luxusních domů, jachet a privátních tryskáčů si může špičkový trader koupit. Věřte tomu, že opravdu hodně.

  V dnešním článku si představíme „12 statečných“, nebo-li dvanáctku oficiálně nejlepších traderů současnosti. Dozvíte se, kolik těmto traderům je, kde žijí a kolik si v tradingu zhruba každý rok vydělají. Uvidíte, že každý průměrný trader, který vydělá pouze nepatrný zlomek toho, co tato elita, může žít po zbytek života přepychovým a luxusním životem. Některé z těchto elitních traderů pak představíme v dalších článcích blíže, povíme si více o jeho obchodním stylu a technice. Nyní ale pojďme odhalit možnosti, které business jménem trading nabízí.

  J. P. MCMANUS

  Věk: 54 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 75 – 100 miliónů USD

  Prvnímu místu vévodí nikoliv Američan, ale Evropan. Tento velikán je původem Ir, dnes občan Švýcarska, žijící v Ženevě. Začínal jako bookmaker (stejně jako Český miliardář Michal Horáček), dnes je to elitní forexový obchodník. Vlastní nejlepší závodní koně na světě, vlastní golfové hřiště (je vášnivým golfistou) a samozřejmě další „drobnosti“ jako vlastní ostrov a luxusní nemovitosti prakticky po celém světě. Ve vysoce bulvárních zdrojích najdete i zmínku o tom, že po vzoru šéfa firmy Oracle zakoupil vlastní tryskáč MIG 29.

  JOHN DEVANEY

  Věk: 35 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 40 – 50 miliónů USD

  Florida není jen místo klidu, tepla a odpočinku. Je to i útočiště bohatých lidí – lidově řečeno „pracháčů“. Jeden z nich, John Devaney, své peníze vydělává především obchodováním bondů, nikoliv však vládních, ale většinou soukromých společností. Jeho doménou jsou letecké a námořní společnosti, sám vlastní několik jachet a několik helikoptér. Má tři děti a miluje potápění. Se speciálně zkonstruovanou výbavou se potápí do hloubek oceánu – po vzoru slavného režiséra Jamese Camerona.

  THOMAS DITTMER

  Věk: 63 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 30 – 40 miliónů USD

  O tomto obchodníkovi není příliš známo. Žije na Panenských ostrovech (Virgin Island) – kde mimo jiné dnes žije i obchodník Larry Williams. Své miliony vydělává čistě a jen pozičním obchodováním v komoditách.

  STEVEN BERKSON

  Věk: 42 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 25 – 30 miliónů USD

  Člen Newyorské komoditní burzy NYMEX, specialista na komoditní obchodování s produkty na této burze. Jeho doménou je trh natural gas. Jedna z legend říká, že v době hrozby hurikánu Katrina dokázal během otevíracího rozpětí trhu vydělat za pár desítek minut 40 miliónů dolarů. Žije samozřejmě v New Yorku.

  MARK FISHER

  Věk: 46 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 25 – 30 miliónů USD

  Další obchodník žijící v New Yorku a obchodující na burze NYMEX. I jeho doménou jsou energetické futures, převážně crude oil (ropa).

  PAUL ROTTER

  Věk: 33 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 25 – 30 miliónů USD

  Další z Evropanů, žijících ve Švýcarsku. Jeho doménou jsou výhradně komoditní a bond trhy, avšak Evropské! Nejčastěji obchoduje na burze Eurex (Německo). V roce 2005 měl několik brilantních obchodů, ve kterých vydělal řádově desítky milionů dolarů během týdne. Vlastní luxusní sídlo poblíž Ženevy, soukromou jachtu a řadu dalších „samozřejmostí“.

  MARGIE TELLER

  Věk: 43 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 20 – 25 miliónů USD

  Žije v Chicagu, je členem burzy CME a zaměřuje se výhradně na komoditní obchodování. Jeho doménou je trh Eurodollar. Je jedním z nejrespektovanějších „parketových“ obchodníků.

  DAN ZANGER

  Věk: 52 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 20 – 25 miliónů USD

  Dan je pověstný něčím, co je v dnešní době prakticky nepochopitelné pro většinu traderů: nepoužívá žádné indikátory, žádný sofistikovaný software. Jeho arzenál obchodních strategií jsou trendové čáry, základní patterny typu trojúhelníková formace a double top/bottom a volume. Nikdy nepoužíval nic složitějšího a nikdy zřejmě nebude. Přesto s takovýmto arzenálem vydělává peníze, o kterých se druhým jen sní. Žije v Miami, ale nejčastěji obchoduje ze své luxusní jachty, vybavené satelitním připojením k internetu a dvěma notebooky určenými k tradingu. Pověstný je i tím, že dokázal proměnit 10,000 USD do 42 milionů USD za 23 měsíců (tento výsledek je oficiálně auditovaný – lepší výsledek drží už pouze jistý komoditní obchodník, který proměnil cca 50,000 USD do cca 100 milionů USD na necelé 3 roky).

  JEFF CARDOT

  Věk: 33 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 15 – 20 milionů USD

  Student obchodníka Margie Tellera. I on obchoduje komodity na burze CME a to převážně trh Eurodollar. Nikdy neobchodoval elektronické trhy – obchoduje výhradně a jen trhy parketové a to v době regulérních obchodních hodin. Kvalit svého učitele zatím nedosahuje, ale i 15 – 20 milionů USD ročně je něco, z čeho se dá v Chicagu důstojně žít.

  JEFFREY WOLFSON

  Věk: 39 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 15 – 20 milionů USD

  Další z komoditních obchodníků specializovaných na produkty burzy NYMEX. Jeho doménou je trh crude oil (ropa). Své peníze mimo jiné využívá k široké podpoře charitativních akcí a organizací. Je vášnivým milovníkem baseballu.

  TODD APPELBAUM

  Věk: 39 let

  Průměrný roční příjem z obchodování: 10 – 15 milionů USD

  Synovec šéfa komoditní burzy NYMEX. Zaměření: crude oil a natural gas.Svými příjmy už spadá do nižší části obchodní elity. Na důchod má však zaručeně již našetřeno.

  DANIEL LIRTZMAN

  Věk: 28 let

  Průměrný roční příjem: 10 – 15 milionů USD

  Pokud jste si dali za cíl být milionáři do 30 let, možný by bylo na místě inspirovat se od tohoto komoditního „zelenáče“. Začínal jako poslíček u brokerské společnosti Goldman Sachs. Postupně se vypracoval na samostatného obchodníka, odstěhoval se z Chicaga do New Yorku a dnes obchoduje s další komoditní elitou na burze NYMEX. Jeho cíl je vydělat do 30 let 100 milionů dolarů a zvážit odchod do předčasného důchodu. Miluje rychlá auta a asi jen těžko byste ty nejlepší z nejlepších automobilů našli jinde seskládané vedle sebe tak úhledně, jako u Daniela v garáži. Soukromý tryskáč je samozřejmostí.


  Tolik tedy k představení obchodní elity. Vidíte, že se jedná o částky v řádu desítek milionů dolarů ročně, kterou dosáhnou skutečně jen nejlepší z nejlepších. Existuje však další skupina obchodníků, kteří vydělávají „jen“ miliony dolarů ročně. Množství těchto obchodníků se dá bez pochyb počítat už na tisíce, možná desítky tisíc. Snad je toto ta správná „výzva“ i pro vás ostatní! Zbytek může třeba v další naivní a zoufalé snaze investovat své peníze do podílových fondů a doufat, že z jejich 10 000,- Kč bude za rok 10 500,- (po odečtení všech poplatků 9 990,- Kč).

  Diskuze

  Jaký z obchodníků se vám zamlouvá nejvíce? O 12 statečných můžete diskutovat zde.

  Zdroj: TRADER, FORTUNE, FORBES

  12.6.2006

  Tomáš Nesnídal


×
×
 • Vytvořit...