Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Pozvánka na newyorský QuantCon 2017

  Pokud se rádi věnujete programové analýze trhů, patrně neunikl vaší pozornosti server Quantopian. Jde o bezplatnou platformu umožňující systematicky testovat a obchodovat akciová portfolia, navíc s možností zapojení úspěšných strategií do fondu, který server zastřešuje. Quantopian sdružuje komunitu velmi zajímavých a chytrých lidí – programátorů a traderů, se kterými je radost se potkávat a diskutovat. Taková možnost se nabízí i letos, konkrétně koncem dubna na newyorském Quantconu, kterého se budu také účastnit.

  Quantcon proběhne v New Yorku 28.-30.4.2017. Samotný program se skládá jak z workshopu algoritmického obchodování, tak řady přednášek a společenského večera. Na akci bude možné zastihnout řadu zajímavých lidí ze světa algoritmického obchodování. Například Roberta Carvera, autora knihy Systematic Trading, o které jsem psal v článku AOS vydělávající vyšší desítky procent zadarmo ke stažení na internetu?. Dále například Ernesta Chana, dalšího uznávaného autora knih o algoritmickém obchodování a správce fondu. Sám se těším i na setkání s Andreasem Clenowem, autorem knihy Following the Trend, kterou jsem na Finančníkovi recenzoval zde . Na akci budou pochopitelně lidé stojící za Quantopianem a přednášky bude mít řada dalších zajímavých osobností. Výčet můžete nalézt na www.quantcon.com.

  Byť je účast na podobných akcích časově i finančně náročná, mně osobně se vždy vyplatila. Jde o příležitost získat mnoho inspirace a osobních vazeb, které se jen velmi těžce budují pouze po internetu. Sám se konference budu také účastnit a věřím, že pro Finančník zprostředkuji řadu zajímavých postřehů a rozhovorů. Mimochodem – pokud by někdo uvažoval o účasti, je možné použít slevový kód FinancnikQuantCon2017, který jsme coby oficiální partneři akce pro čtenáře Finančníka získali. Kód by měl platit pro jakýkoliv typ vstupného (i pro on-line stream, který bude k dispozici). Registrace probíhá na webové adrese www.quantcon.com.

  Každopádně bez ohledu na Quantcon doporučuji hlubší seznámení se samotným Quantopianem. Vše se zde programuje v prostředí Pythonu, což je poměrně lehký programovací jazyk. Zdarma je jak samotné prostředí, tak i data, se kterými se v něm pracuje. V tuto chvíli jde o akciové trhy, ale v betaverzi už jsou i data pro futures trhy. Studium můžete začít od stránky www.quantopian.com/lectures, kde je k dispozici celý seriál pokrývající základy Pythonu až po vytváření konkrétních obchodních strategií.

  Lekce jsou často připraveny v jupyter notebooku, kde je možné krok za krokem spouštět jednotlivé Python příkazy a sledovat jejich dopad na výsledek. Takto například vypadá notebook vysvětlující programování statistických arbitráží:

  quantopian2017.jpg

  Jednotlivé lekce jednoznačně stojí za prostudování. A pokud také vyrazíte na Quantcon, dejte vědět, rád se s vámi v New Yorku setkám.

  15.2.2017

  Petr Podhajský

  Fulltime obchodník věnující se tradingu více než 20 let. Specializace na systematické strategie obchodované na futures a akciích. Oblíbený styl obchodování: stavba automatizovaných portfolio systémů, které využívá i v alternativním fondu, který spravuje.


  Zaměřte se na to, co přináší reálné výsledky.

  Nakopněte své obchodování
  k systematickým profitům

  (program pro začínající obchodníky, kteří se chtějí dostat ke stabilnímu obchodování bez časové náročnosti)

  Začínáme 30. 1. 2024.

  Nově s vytvořením a popisem všech pravidel mechanické obchodní strategie, ve které mám sám aktuálně otevřený profit +224 121 Kč!

  >> Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...