Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
 • Tradestation s Interactive Brokers

  Tradestation je tradičně americký broker zaměřující se dlouhodobě na systematické obchodování. V USA broker nabízí jak vlastní brokerské služby, data, tak software TradeStation.

  V Evropě Tradestation působí pod značkou TradeStation Global a své brokerské služby nabízí coby tzv. introducing broker pro Interactive Brokers. Tedy klientské účty jsou otevírány u brokera Interactive Brokers, TradeStation Global pak klientům poskytuje dodatečnou podporu a také svůj kompletní software TradeStation. Ten je postaven na stejném základu jako americký originál, ale je napojen na služby a data Interactive Brokers.

  Proč pracovat s TradeStation?

  TradeStation nabízí mnohem více nástrojů pro zobrazování grafů a práci s technickou analýzou než samotná TWS od Interactive Brokers. I zadávání příkazů je intuitivnější a rychlejší – zejména na rychlejších timeframe. A především. V TradeStation lze programovat pomocí skriptovacího jazyka EasyLanguage. V něm je možné vytvářet nejrůznější funkce, indikátory, ale i obchodní systémy.

  Ukázka prostředí TradeStation s aplikovanými indikátory. Software je napojen na Interactive Brokers:

  TSG_n.jpg

  EasyLanguage

  Jednou z nejsilnějších zbraní TradeStation je skriptovací jazyk EasyLanguage. Ten je na světě již dlouho a stal se jedním ze standardů programování v oblasti retailového obchodování. Na nejrůznějších webech tak naleznete nepřeberné množství ukázek, jak tvořit různé systémy a funkce.

  Na Finančníkovi jsme o EasyLanguage psali v následujících článcích, ve kterých si můžete udělat sami představu, jak vše funguje (články se vztahovaly k americké verzi TradeStation, která je však po technické stránce stejná, jako ta nabízená zdarma k účtu u TradeStation Global):

  Pracujeme s TradeStation (1) - základy práce s EasyLanguage
  Pracujeme s TradeStation (2) - vytvoření triviálního obchodního systému
  Pracujeme s TradeStation (3) - automatizovaný backtest
  Automatické testování v TradeStation - pokročilejší obchodní systém

  Sami vidíte, že základní programování pomocí EasyLanguage je poměrně triviální a zvládne ho i neprogramátor. To je patrně hlavní důvod, proč se TradeStation stala jedním z hlavních programů, které se v oblasti systematických strategií používají.

  TradeStation a Interactive Brokers

  Přestože je samotný program TradeStation shodný v americké a evropské verzi, je důležité upozornit na některé odlišnosti. Ty vycházejí z toho, že evropský TradeStation Global je integrován s Interactive Brokers a od tohoto brokera čerpá do softwaru i data. Kvalita, historie a rozsah dostupných dat jsou tedy shodné s nabídkou v Interactive Brokers (a není zdaleka tak rozsáhlá jako u amerického TS brokera).

  Evropský TradeStation také v tuto chvíli neumí nativně posílat příkazy do Interactive Brokers. Tedy plně automatizovat strategie. Tuto možnost lze nicméně obejít přes tzv. OLE programování (což ale již vyžaduje pokročilejší programování).

  V neposlední řadě je v rámci TradeStation Global dostupný zejména hlavní program TradeStation a některé rozšiřující moduly. Další jsou zpřístupňovány pomalu – pokud chcete získat program pro určitou funkci, je dobré se nejprve ujistit na podpoře TSG, že je podporována (například tzv. OptionStation pro práci s opcemi se teprve plánuje zpřístupnit).

  Na druhou stranu je program TradeStation poskytován zcela zdarma i při neaktivitě na účtu (v USA verzi je zpoplatňován nemalou částkou) a také data od Interactive Brokers jsou levnější než v případě amerického brokera.

  Pro koho je tedy TradeStation od TradeStation Global?

  Z našeho pohledu jde o velmi zajímavé řešení zejména pro obchodníky, kteří chtějí získat účet u Interactive Brokers s menším startovacím kapitálem a jako bonus zdarma pokročilý software TradeStation. V tom se například postupně učit vytvářet systematické strategie pomocí EasyLanguage a jednodušeji pracovat s grafy a nástroji technické analýzy než v programu TWS.

  Pokud pokročilý obchodník narazí na limity spojení TradeStation a Interactive Brokers, lze je obejít pokročilejším programováním (v oblasti plné automatizace) nebo využitím dalšího programu, který lze na API Interactive Brokers napojit.

  To je velmi důležité – v případě účtu u TradeStation Global je API od Interactive Brokers stále otevřeno i dalším programům stejně, jako by byl samotný obchodní účet přímo u Interactive Brokers. Software Tradestation tak někteří klienti v této podobě vnímají jako bonus, který mohou ale nemusí využít. V každém případě nabízí opravdu hodně nástrojů a možností rozšiřujících a usnadňujících práci s účtem u Interactive Brokers.

  Popis otevření účtu u TradeStation Global od 1000 USD.

  29.7.2018

  Finančník.cz


  Zaměřte se na to, co přináší reálné výsledky.

  Nakopněte své obchodování
  k systematickým profitům

  (program pro začínající obchodníky, kteří se chtějí dostat ke stabilnímu obchodování bez časové náročnosti)

  Začínáme 30. 1. 2024.

  Nově s vytvořením a popisem všech pravidel mechanické obchodní strategie, ve které mám sám aktuálně otevřený profit +224 121 Kč!

  >> Workshop profitabilního obchodování od A do Z
×
×
 • Vytvořit...