Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pracovat jako broker?


addonics

Doporučené příspěvky

Zdravím rado88,
musím říci, že tvůj příspěvek mě udivil.Vzal bych to popořadě.
1.Nechápu, proč jsou zakázané grafy.
2.Pevny SL 25 USD je výsměch.(Na NQ mám 60 USD)
3.Těch 2000USD/měsíc je na 1 kontrakt či možno multikontrakty?
4.Myslím, že těch 25% je dost málo, ale 500 000 USD mluví samo za sebe.
5.Udivuje mě, že polovina traderů je v pluse, když 99% nemá zkušenost s DOMEM.
6.Úplně bizardně na mě působí fakt(nemyslím to zle), že tě nechají obchodovat, když máš za sebou 6 měsíců studia, zatímco mě s 2 roky nevzali. :(

Závěrem tak trochu nevím, co si o tom všem mám myslet, ale přeji Ti hodně štestí.

P.S. Pokud budeš moci, určitě občas zareportuj. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 233
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zaujimave, prop firma v nasich koncinach obchodujuca cisto podla DOM ... co tu citam tak neviem preco by to malo byt vyslovene neseriozne, princip je jasny, nabrat vela ludi (nie na zaklade skusenosti ale mindsetu/whatever) a zopar sa ich chyti. Taky business model existoval na UK/US scene v minulej dekade.

O tom ze sa pocita s nizkou uspesnostou zaciatocnikov podla mna svedci aj nizky podiel na zisku pre traderov.

Druha vec, predpokladam ze nejde o trading futures ale equities/ETF's/FX kedze SL na 1 lot je 25$ ... :)

Ake maju know how o obchodovani predstavitelia firmy alebo ci maju nejakych uspesnych traderov za sebou by bolo dobre vediet, lebo ak iba preberaju know how od inakadial a este k tomu z minulej dekady tak uspesnost traderov bude urcite nizka.

Co sa tyka stylu obchodovania, osobne si myslim ze v dnesnej dobe je obchodovanie cisto z DOMu uz neefektivne. Bol to trend a tito traderi prosperovali tak do roku 2006/2007, dnes mnoho profesionalov co obchodovalo cisto bez grafov sa muselo naucit nove veci - napr. auckiu a profil. Dovod je narast podielu algoritmov na trhoch - cisla bid a ask quantity ktore vidime v dome generuju prave oni a jednoduchym sposobom nam teda edge nedaruju. Nehovorim ze sa tak neda obchodovat, ale pre dlhodoby uspech v trhoch treba ist podla mna inou cestou.

Pri rozhodovani treba brat do uvahy presne to co pri obchodovani. Risk/reward. Musis mat nasetrene na 6 mesiacov zitia v Prahe, alebo uspory + side job ... Ak si student a byvas na intraku/u rodicov na SK a relokaciou ti vzrastu naklady treba si spocitat ci by si si ich usporov nenasetril na vlastny account.

GL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

morfin

mozno by sa dalo rozmyslat nad tymi bodmi preco to robia tak ako robia. skusme ttrosku pospekulovat z pohladu ich strany.

1)nedovolia grafy lebo maju koncept, a chcu aby ten koncept flow traderov dodrziaval kazdy, aby traderi reagovali na aktualnu cenu, nie na cenu z historie. tie DOMy mozu byt prisposobene, volume histogramami, mozno nejakymi sentiment indikatormi, ale to neviem , len tipujem
2)pevny SL 25 USD nemusi byt vysmech, pri scalpoch na nizkych tick size instrumentoch to moze byt efektivne. fixny je preto aby nedochadzalo k zlyhaniam jednotlivcou, to ma kazda firma takto nastavene , chcu obmedzit straty to je normalne. prdpokladal by som ze maju asi hodne dobre fees .
3) ked spravis za den 30-50 obchodov . urob si predstavu
4) 25% je standardna sadzba pre hedge fondy. vacsinou sa sadzba pohybuje od 20-30% v tomto kontexte tych 500k, je 25 ok. z informacii ktore boli pred par tyzdnami ze dostanes 5k a makaj je to somarina
6) mozno chcu prave cistych ludi. ked ste sa bavili o tradingu a spominal si ze mas skusenosti, asi sa ta pytali ake, ake mas navyky. a ked sa to nezlucuje z ich firemnou politikou. tak to proste nevyslo, nieje to chyba. ale ak hladaju ciste duse ktore si chcu vytrenovat na vlastny obraz, tak to dava zmysel.

ono tymto firmam co ja viem hodne vadi prave to ze iim tam pridu ludia, ktori hovoria standardnych ultrapravdach ktore sa naucili na free weboch a seminaroch. predstav si ze mas nastarosti 30 ludi a kazdemu z nich musis taketo blbiny vytlkat z hlavy.

zdq: to s tym grafom ma matie, ja by som flow tradera s cistym DOMom tiez asi necakal ale na druhu stranu, co ak tam maju spckovych trenerv ktori im da poriadny trening. niektorym veciam proste nemusime rozumiet. stale co sledujem tuto diskusiu sa okolo quinari vynaraju stale nove a protichodne infosky, normalne ma to zacina zaujimat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tiez sa pripajam k nazoru, ze to moze mat vyznam , ktoremu vsak traderi odchovani na free forach nechapu.
Obchodovanie z DOMu moze ma svoj vyznam, pri rychlych obchodoch do par minut. Firmy ktore robia vysoke objemy, maju velmi nizke komisie, ktore mozu ist aj na 1USD za round turn. To znamena ze ked zarobite 1 tick za den, tak ste v pluse. Ak to urobite na 100 kontaktoch, ste v pluse 1250-100=1150 USD. Takychto obchodov na par tickov sa da urobit aj 10-20 za den, alebo aj viac. Na to nepotrebujete grafy. Stop loss je 2 ticky, to znamena ze nikdy neopalite vela, aj pri niekolkych stratach za sebou.
Tu sa nejedna o nejakych 1500 usd na kontrakt za mesiac, ako sa tu pretriasa na forach, ale omnoho menej, aj ked su v tom vacsie prachy. Je predsa omnoho lahsie zarobit 10 tickov na 10 kontraktoch, ako 100 tickov na 1 kontrakte, aj ked vysledok v penaznom vyjadreni je rovanky !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak pokusím se do Vašich diskuzích vnést trochu světla :)

Za prvé: stop loss 25 dolarů.... stopl loss 25 dolarů znamená, že za celý den obchodování byste neměli prodělat více jak 25 dolarů, pokud se tak stane, přijde oznámení managerovi, který pak následně přijde za traderem, aby si dával velký pozor při dalším obchodování... osobně mám nastavený stop loss maximálně 3 ticky proti mé pozici - tzn. 3 centy. Jelikož se obchoduje s 1 lotem = 100 akciemi, znamená to 3 dolary.

Za druhé: DOM... Jedná se o Level 2 Data v kombinaci s Time and Sales (tzv. Tape - páska). Nikdo z nás, co tam jsme, neměl doposud žádné zkušenosti a všichni do jednoho se to učíme. Je na každém traderovi, jakým způsobem si trh nakouká, máme v tomto absolutní volnost, diskutujeme o tom navzájem, každé postřehy apod... Nicméně po nějakých 2-3 týdnech musím říci, že souhlasím s názorem, že to chce opravdu mnoho, mnoho času, než se trader začne v T&S orientovat...

Za třetí: nepoužívání grafů... ano, je to pravda, pro první tři levely nejsou povoleny grafy, maximálně na google finance... důvod je zřejmý - manager chce, aby trader dostal povědomí o market depth, což dostane právě na L2 datech a T&S... takto obchodují profesionálové, přesně to samé používají market makeři, hedge fondy apod.

Počítejte s tím, že prvních 4-6 měsíců neuvidíte ani korunu, na druhou stranu je to škola k nezaplacení...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím MikeeY,
díky za informace, ale mě to celé připadé jako pěkná ztráta času, kterou raději smysluplně věnuji papertradingu a zdokonalováním toho, co umím a ne studiem něčeho, co mi bude s prominutím na 2 věci.Ale asi to takto v podobných firmám bývá, protože ve wallstreetwarriors byla také traderka(velice sexy) ;), která obchodovala také v DOM a bylo jí řečeno, že bude trvat asi 6 měsíců než začne něco vydělávat.

Přeji všem mnoho štěstí a hlavně dobré obchody. :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikeeY

no konecne niekto kto na tom trading desku sedi, aspon uz nemusime hadat :)

morfin

jo tu francuzka holka bola fakt super :) ale na margo toho ci to takto firmy robia alebo nerobia. musim povedat ze rozhodne to nieje ziadne pravidlo . nerobia to vsetky. firmy maju viac moznosti naboroveho procesu:

1) naberies 100 ludi a tych 100 ludi ma roznu kvalifikaciu a rozne vzdelanie a tak dalej. ty im das nejaku moznost sa realizovat a oni sa bud uchytia alebo neuchytia. taky ten biznis model ako spominal Zdq.
2) pozves si 100 ludi na pohovor, ale vyberies z nich len 1-2. tych ktori su podla teba najlepsi , kedze firma presne vie co hlada. do tychto ludi firma investuje. a spravi vsetko preto aby sa mohli sustredit na pracu.

prvy model ma vyhodu v tom , ze je lacnejsi, a ferovy, sancu da kazdemu. vsetci dostanu rovnake podmienky. rovnaky trening. aby to nebolo nakladne tak ich nezaplatia. musia sa snazit sami aby nieco zarobili

druuhy model je taky elitarsky.vyhrava najlepsi kandidat, najlepsia skola, najlepsie vstupne testy na pohovore, najlepsi dojem. firma sa rozhodne investovat do 1-2 ludi a ostatni odchadzaju z dlhym nosom.
kandidat dostane super vzdelanie , trening , a este mu budu za to aj platit.

v tom prvom pripade sa mi paci ze je tam kopec ludi, firma ma taku svoju energiu, dynamiku. nikto nevie co sa stane a kto bude najlepsi, je tam sutazivost.

druhy pripad je nudny a skrobeny. ale efektivny, proste prinasa prachy, do zaciatku investicia, ktora sa ale skoro vzdy vrati, plni ocakavania investorov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2: Vemte si to tak, kolik stojí jeden den semináře na finančníkovi? Kolem 5ti tisíc korun... Abych řekl pravdu, daleko více mi dal jeden den "semináře" v Quinary než na finančníkovi. Problémem je, že každodenní "seminář" v Quinary mne nic nestojí, maximálně čas, který tam strávím - pro mne to jsou velmi poučné hodiny, tudíž jsem si dovolil napsat, že je to škola k nezaplacení.

morfin: no vidíte, já se raději budu chtít učit novým věcem, které mne, myslím si, posunou daleko více dopředu než pouhé věnování se obchodování z grafu... pokud se o to budeš více zajímat a neomezíš se na jeden zdroj financnik.cz, pak zjistíš, že opravdoví profesionálové obchodují opravdu přes Level 2 a pásku: jak se říká - Level 2 is a must!

Tím ale neříkám, že obchodování přes graf je špatný, jen říkám, o čemž jsem se již stačil přesvědčit, že graf je pouze doprovodným nástrojem tradera - Level 2 is leading instrument, chart is lagging instrument...

Pokud bychom se měli bavit o Joeovi, nikdo nikdy neřekl, že principy Joea nebudeme používat, jen prostě nováček nemá možnost koukat se na graf, protože si manager přeje, abychom ze začátku koukali pouze na Level 2, abychom začali vnímat market depth... posléze pak samozřejmě budeme mít možnost koukat se na graf a používat ho, máme možnost se koukat i teď - google finance, barchart apod.... real time chart bude možný po delší zkušenosti s L2...

Stačí se podívat na youtube a pozorovat, jak obchodují profesionálové... dělají to samé, co se učíme na Quinary...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikeey> Tak s tymto mozem len suhlasit. Ked denne cely den paper tradujete, to znamena ze sa naplno venujete tradingu a takto sa da najviac naucit. Mozem potvrdit z vlastnej skusenosti, ze pracovat pre tradingovu firmu je na nezaplatenie. To sa neda porovnat s jedno denynm seminarom, kde sa daju naucit len obmedzene zaklady. Pracovat v tradingovej firme a komunikovat s ostatnymi tradermi sa uz viac podoba trading mentoringu. Kazdopadne drzim palce, na vsetko sa pytaj, snaz sa pochopit co najviac veci a roznych pristupov. Trading ma mnoho podob a nie je len o tom obchodovat z grafu pola cci-cok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...