Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Přes koho obchodovat ?


tronak

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jestli jsi skutečně dlouhodobý obchodník a držíš pozice řekněme několik let, budou Tě zbytečně zpomalovat poplatky za živá data, která jsou Ti naprosto k ničemu. Dají se sice umořit dividendami, ale proč bych měl někomu dávat svoje dividendy za něco, co povinně mám a vůbec nepotřebuji? Nízká komise, je hezká věc, ale pravidelný přísun poplatků již méně. Teď se snad dokonce rozhodli zlikvidovat malé účty,tak zvýšili pro účty pod 2.000 USD poplatky za data na 20$. A i jednání která jsem s nimi kdysi měl ohledně prodané, ale následně neprodané opce mě v jejich mírné aroganci jenom utvrdila.
Raději zaplatím třeba u českého brokera za obchod 8$, což zaplatím hravě z prvních dividend, a pak se již nemusím o nic starat a paltit něco, co vlastně nechci. Ale jak říkám, je to věc vkusu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Data u IB stojí 10$ a pro účty pod 2000$ jsou za 20$. Na vypnutí živých dat jsem se ptaljejich podpory a byl jsem jakousi paní ubezpečen, že živá data jsou součástí účtu u IB a tím pádem jsem bez šance. Celkově je jejich jednání se zahraničním retailem často až arogantní a to nemůže vyvážit žádná komise. Raději účetu brokera s komisí cca 9$ a mít klid...Jiná věc je trading,pak člověk nízkou komisi potřebuje. Osobně jsem skoro rozhodnut od IB odejít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj horizont je několik let a sbírám dividendy a s níma spojený "pasivní příjem". Takže chci mít poměrně široké portfolio cca 25-40 titulů, které docela pečlivě vybírám,ale to je na delší diskusi a nepatří to sem do toho vlákna ... MOžná je škoda, že akcie tady na finančníkovi skoro umřely a všichni se honí za opcema a intradayem. Aleto není jenom ohledně finančníka. Obecně je pro lidi lákavější vidina jednoduchých a hlavně větších zisků na futures a různých derivátech, než tvrdá práce na akciích, které jsou jak je podáváno méně atraktivní. Já je bez problému obchoduju přes Fio a nemám nejmenší chuť to měnit. Padající dolar mě díky úvěru na měnu netrápí a komisi zaplatím jednou, zalepí to dividendy a pak mám klid:-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kramnik:
Nic proti akciím, já jsem na nich dost vydělal, ale uvědomil jsem si že kdybych na každé akcii vydělal třeba 50% tak je to málo.
Akcie mají za sebou solidní růstovou vlnu, potom ale přišla krize, aby akcie rostly musí je někdo začít kupovat, chce to sledovat ekonomickou situaci ve světě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> To kramnik:
> Nic proti akciím, já jsem na nich dost vydělal,
> ale uvědomil jsem si že kdybych na každé akcii
> vydělal třeba 50% tak je to málo.
> Akcie mají za sebou solidní růstovou vlnu, potom
> ale přišla krize, aby akcie rostly musí je někdo
> začít kupovat, chce to sledovat ekonomickou
> situaci ve světě.
>
> Více komunikace mezi tradery....


Každý obchoduje to, co mu vyhovuje. V tom jsou trhy k nám investorům, či obchodníkům vlídné a dávají nám široký výběr. Prošel jsem již za posledních šest let lecčíms a po cestě: fondy- akcie-intraday futures a indexů-opce se zase vrátil na začátek. Už jsem dost starý na to, abych věřil pohádkám o velkých ziskcích ve stylu easy, happy, cool a pouze dvě hodiny denně od úterý do čtvrtka díky zázračnému systému a vím, že nic v trzích není bez práce a jednou z nejdůležitějších vlastností je pokora. Pokud zhodnocuješ peníze v akciích o 50% je to mimořádná věc a pak se toho drž, protože během tří let nebudeš žádné trhy potřebovat. Jestli trhy padají můžeš být klidně short a zhodnocovat dál a při stagnaci můžeš kasírovat peníze z dividend a třeba covered calls :-). Je spousta možností jak zacházet s každým instrumentem. Žádný růst na trhu není nekonečný, stejně jako ani propady nejsou bezedné. Jakjsem psal, nakupuji yield u solidních velkých společností na dobrých cenách. Propady josu mým přítelem :-) a stagnace obdobím pobírání dividend a hledání příležitostí a studia právě té ekonomické situace, o které píšeš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kraka , podla teba je 50% malo? :) Chod na wall street a tam ti budu nohy bozkavat. A mozno aj ruky lebo 50% rocny konzistantny prijem naozaj nie je zly.

kramnik ja obchdoujem akcie ako sekundarnu vec, ale nemozem najst mileho brokera, s milim charting packageom. Primarne obchodujem forex tiez vacsinou swingove a pozicne obchody takze get rich quick veci ma velmi nezaujimaju. pozriem si to fio ci to stoji za to aj ked k takymto V4 firmam velmi doveru nemam.

Takze pre tento tyzden idem HPQ short 37.70, SL 40.10, pt1 34.80 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter Napsal:
-------------------------------------------------------
> kraka , podla teba je 50% malo? Chod na wall
> street a tam ti budu nohy bozkavat. A mozno aj
> ruky lebo 50% rocny konzistantny prijem naozaj nie
> je zly.
>
> kramnik ja obchdoujem akcie ako sekundarnu vec,
> ale nemozem najst mileho brokera, s milim charting
> packageom. Primarne obchodujem forex tiez vacsinou
> swingove a pozicne obchody takze get rich quick
> veci ma velmi nezaujimaju. pozriem si to fio ci to
> stoji za to aj ked k takymto V4 firmam velmi
> doveru nemam.
>
> Takze pre tento tyzden idem HPQ short 37.70, SL
> 40.10, pt1 34.80

ZAs to neber tak vážně :-). Počkal bych na ten ISM a pak se rozhodnul:-). Na těch technologiích je hodně silný uptrend a docela bych měl respekt :-) Co se týká grafů takje u mě jednička Think or Swim. Je tam všechno včetně FOREXu a nic lepšího jsem nikde neviděl. A snad i docela "client friendly" prostředí. Pro IB zákazníkysepodle kolegů, co tom přešli dají ukecat u komise 1,25$ což se dá přežít... :-). Fio je na dlouhodobé akcie celkem dobrá české volba :-). Taky tam dělám :-D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky fundamenty neobchoduju. Na dlouhodobé držení se podle nich jenom pokouším odhadnout jestli bych seměl angažovat nějakým nákupem, nebo se jenom dívat a čekat. Teď zrovna je pár věcí,které bych rád měl, ale ještě nenastal čas :-). Ohledně té ToS jsem to myslel tak, že podlemně dotupných informací mají pro zákazníky, kteří knim přecházejí od IB nabídku snížit komise u ToS na 1,25$, ale vím to jenom z doslechu, takže žádná tutovka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

já znám docela dobře jak FIO tak IB.FIO je na našem trhu podle mě velmi solidní broker,ale asi vyplatí jen na velmi dlouhém pozičním obchodování a ještě k tomu poměrně málo titulů.Problémem je (jako u všech českých brokerů) vysoké poplatky,které jsou tak 7 USD a víc za jednu stranu obchodu,takže obchod je minimálně tak za těch 14 USD.U IB jsou poplatky o hodně nižší,takový základ je 1 USD za stranu(komplet 2 USD),při větším počtu akcií se cena o nějaké centy navyšuje(ale to i v ČR).Mimochodem je to úspora zhruba 12 USD na každém obchodě(ČR/IB).Psát,že 10 USD poplatek za živá data je nějak moc nebo snad zbytečný,v porovnání s rozdílem poplatků jak jsem psal výše snad asi nemá smysl komentovat.Další výhodou všech USA-brokerů je možnost shortovat akcie bez nutnosti placení úroku z shortů.S čím ale musíš navíc počítat je převod peněz do USA a pak zpět.

Zaleží tedy jen na Tobě co obchoduješ a v jaké frekvenci a vše si dobře propočítat.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...