Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Přes koho obchodovat ?


tronak

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fio mam akciovy ucet s 5.000€ psychiku zatial prilis nezvladam. Malo treningu. ale nemam co vytknut na akcie fio postacuje bohate poplatky cca 20usad tam/zpat. Akciu mozem kupit/predat kedy chcem aj viac x za den ako som robila pri tickeri ARIA pri velkej volatilite som mala nervy :) futures ucet s 15.000 € planujem az na buduci rok takze fio pre prakticke zoznamovanie sa so svojou psychikou velmi dobre. Myslim ze skutovne na deme ci paper tradingu ma strata tak vyrazne nezasiahla ako realita. Aktualne som v pluse 2400usd no bola som aj minuse 1000usd 3 mesiace kym sa akcia nespametala. Vyhladavan iba akcie s vyznym prepadom. A robim si system sama no demo by ma tolko nenaucilo o strese. U fia si mozete otvorit ucet s 500 alebo Ucet 1000 usd je to Vasa vec.
Kazdopadne na filantropiu o akej snivam to zatial neni :) ucet mam od 12.8.2013 som spokojna.
* realita je citelnejsia ako demo. Kazdy si vyskusa sam ale urcite je to 100% lepsie ako sa pripravovat na let do vesmiru a realny obchod ziadny. Drzim vsetky palce Fio je fajn, ale kazdy broker je na nieco ine vhodny samozrejme. Na futures idem k TS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Akcie jsou naprosto psychicky nenáročné a prakticky bez rizika, vždyť při rozumné diverzifikaci portfolia nehrozí nic víc, než že část zisků odmažete v tom nejkatastrofičtějším scénáři skončíte na nule. Dokud v tom nelítají půjčky nebo se nepracuje s pákou, tak mě to nechává klidným. Já jsem odpůrce jakékoliv páky, protože ta je vždy vykoupena zaprvé vyšším poplatkem a za druhé rizikem, které musíme pokrýt dostatečnou finanční rezervou. Pokud mám na akcie budget dejme tomu 100k, mohu obchodovat bez sebemenších obav s celou částkou rozumně rozdělenou do několika titulů. Pokud mám 100k ale obchoduji s pákou deset ku jedný, tak otáčím jen desetinu a ostatním se jistím. Jakýkoliv derivát je naprostý nesmysl a doporučuji k přečtení cokoliv od Kostolanyho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Logiku obchodů na krátko také nechápu ... je to jako kdyby šel člověk riziku vstříc. Vždyť pokud si mohu vybrat tak proč obchodovat short. U dlouhé pozice je ztráta daná a omezená, kdežto zisky neomezené navíc už z logiky věci, cílem firem je generovat zisk a zvyšovat svojí hodnotu a ne ji snižovat a proto by se mělo obchodovat s rozumem na long. Navíc možností jak snížit náklady a maximalizovat zisky také není moc. Jednou z nich je omezit obchodování a short pozice přímo vybízí k rychlému nákupu a následnému prodeji což dle mého názoru opět ukrajuje z našich zisků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu short by som uviedla, ze spolocnosti uz stale nerastu, napriklad sektor biochemie/lieciv dalej uholne spolocnosti-vytlacane coraz lacnejsim plynom su nutene zatvarat svoje bane pre nizky zaujem-uz nie je doba oceliarni. A mnoho inych sektorov. www.finviz.cz v pravom rohu obrazovky vidite kolko % obchodov bolo Bull/Bear a v poslednej dobe sme svedkami prevahy bears.
Samozrejme ako som pisala ak mate rozpocet 100K usd tak si mozete kupit akcie za 10-30usd ja sa musim naucit si vystacit so svojim rozpoctom 5Keur. Takze nervy zazivatm vtedy ak napr. nakup 1000ks/3usd, kazdych 0,10c je +/-100usd.
Samozrejme nechcem skrachovat a chcem sa naucit pracovat aj s nizkym uctom, takze pre mna skutocne to sem tam nervy su. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este dodam napr : Po prepade kurzu som kupila ticker ARIA BUY 1000ks/2,24 SELL 3,24 v ten isty den, keby som sa nebala mozem predat za 5,24 ale urcite psychika cloveka ktory nikdy neobchodoval ma svoje bariery. Takze ano Fio je fajn,prave mam uz len par stran z Kostolanyho burzovni seminar, a najviac zarobil na dlhopisoch nemecka. Ano je vela zaujimavych knih-Inteligentny investor B.Graham avsak v ziadnej knihe som sa zatial nedocitala ako nastavit profit v akciach, resp kolko 1usd/5usd atd to skutocne neviem... tolko zaciatocnicke poznatky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos Napsal:
-------------------------------------------------------
> beraniste Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Logiku obchodů na krátko také nechápu ... je
> to
> > jako kdyby šel člověk riziku vstříc. ...
> >
>
> Už jste někdy slyšel o komoditních futures? Tam má
> shortování poměrně jednoznačnou logiku.
>
>

hovořím o akciích

Link to comment
Sdílet pomocí služby

beraniste:
Beraniste, nehrál jsi náhodou dříve poker? Tento nick používal jeden hráč z bývalého fóra pokergamers.cz
Jestli ano, tak koukám, že stále kráčíme stejným směrem :)
Study (pg.cz nick Coldman)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

study Napsal:
-------------------------------------------------------
> beraniste:
> Beraniste, nehrál jsi náhodou dříve poker? Tento
> nick používal jeden hráč z bývalého fóra
> pokergamers.cz
> Jestli ano, tak koukám, že stále kráčíme stejným
> směrem
> Study (pg.cz nick Coldman)

Zdravím, trefa do černého. Hrál jsem poker - nyní jsem majitelem a provozovatelem jednoho eshopu a věnuji se investicím do akcií ... všichni jdeme stejným směrem. Znám více lidí, kteří čirou náhodou putují také těmito směry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravím všichni, čtu tohle fórum a tápu kudy kam. Mám obnos penězí, který bych rád investoval, chci se do budboucna ubírat tyhmle směrem, ale jsem úplnej začátečník. Nechali jste si od někoho radit když ste začínali? Ale myslím tím - úplnej začátek. Nerad bych o peníze přišel to je snad jasné a nevím jestli samovzdelávaním jsem na tom tak doře, abych si troufnul jet do toho na vlastní pěst. Čtu mnoha dobrých recenzí na gtifx, působí na mě profesionálne, že vědí co dělají. Vaše zkušenosti? Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...