Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Přes koho obchodovat ?


tronak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

V ČR o mnoha levnějších obchodnících nevím. Fio není full servis broker, i když teď se malinko zlepšilo ohledně poskytování analytické podpory. Přijali tam pár nových analytiků... Ale nijak principiálně se nepřu. Trading dělám přes IB, dlouhodobé věci právě přes Fio a na to, co já potřebuji, mi to úplně stačí :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já si myslím, že někdy nejsou poplatky podstatné. Záleží hlavně na službách, které za ně dostaneme, jaké instrumenty obchodujeme, jaká společnost za brokerskou firmou stojí, jaký mají na burze obrat, jestli například kótují všechny akcie atd.

Já obchoduji akcie přes Patrii a jsem spokojen. Kamarád certifikáty přes Brokerjet atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V ČR jsou i společnosti, kteří Vám zprostředkují založení účtu u zahraničních obchodníků, s nezměněnými poplatky zahraničních obchodníků, s veškerými výhodami zahraničních obchodníků (individuální účet atd.), zatimco komunikace probíhá zprostředkovaně v češtině...například certifikáty přes Brokerjet je naprostá tragédie, už jen co se poplatků týče...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Millis Napsal:
-------------------------------------------------------
> V ČR jsou i společnosti, kteří Vám zprostředkují
> založení účtu u zahraničních obchodníků, s
> nezměněnými poplatky zahraničních obchodníků, s
> veškerými výhodami zahraničních obchodníků
> (individuální účet atd.), zatimco komunikace
> probíhá zprostředkovaně v češtině...například
> certifikáty přes Brokerjet je naprostá tragédie,
> už jen co se poplatků týče...


V tomhle bych rozhodně tak aktegorický nebyl. Lidé jsou bytosti hodně odlišné, každý vyžaduje něco jiného a každému sedí jiná služba. Proto je tolik různých firem ve stejných odvětvích a proto je také hned několik brokerů i v tak malém rybníce, jakým je česká kotlina. MERKUROVI sedí Patria, jeho kamarádovi Brokerjet, mně sedí Fio, Vám sedí něco jiného to je přirozená věc a nemá smysl se přít, že jsem já "divnej" že neobchoduji přes Patrii a Merkur je podivím, že není u FIa, nebo někde v zahraničí :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V případě investičních certifikátů bych viděl situaci trochu odlišně, neboť na tomto poli zde v ČR není příliš mnoho alternativních možností. Každopádně mojím cílem nebylo přít se o to jaký broker je ten nejlepší, pokud vím tak jsem nenapadl ani Fio, ani Patrii, a už vůbec né nikoho kdo přes tyto společnosti obchoduje ;-) ale pouze certifikáty u Brokerjetu, neboť to je téma o kterém již něco vím. A v případě certifikátů jsou rozdíly oproti konkurenčním zahraničním podnikům narozdíl například od akcií daleko daleko větší ;-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

wikas80:
Zkuste prohledat pomocí vyhledávání vlákna tady na finančníkovi, je zde zmíněno hodně brokerů. Druhá možnost je vyhledávač google (broker, american stocks). Nelze říct, který broker je nejlepší a který nejhorší, proto na Vaši otázku v podstatě neexistuje přesná odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to wikas80:

jak již bylo řečeno. Zejména jestli Tě zajímají dlouhodobější obchody, je to úplně jedno. Přežiješ bez problémů i vyšší komise naž mají Interactive brokers a nemusíš si lámat hlavu s poplatky za živá dat. Pokud nevyžaduješ anglinu, pak je zde i dost kvalitních domácích brokerů. Patrií počínaje přes Fio, Brokerjet a třeba Atlošema konče. Fakt si s tím nelámej hlavu a věnuj se raději tomu, co a proč chceš obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Millisi dobrý den,

do konce března otevřu účet u Brokerjet pro obchodování investičních certifikátů. Vím, že poplatky u nich nejsou příliš vstřícné, ale jinou alternativu jsem v Čr nenašla. Dnes jsem narazila na Váš příspěvek o možnosti otevřít účet v zahraničí zprostředkovaně přes českou firmu. Přece jen mi jde pro začátek o ČJ. Ačkoliv se v rámci své profese běžně dorozumívám anglicky na tradingovou a bankovní terminologii se necítím. Jen překlady prospektů k certifkátům mi daly notně zabrat. Můžete mi poradit nějakou konkrétní alternativu k Brokerjet? Předem děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

lanka:

omlouvám se za trochu zpožděnou reakci :-) u německých brokerů není s komunikací v angličtině žádný problém, pokud můžu doporučit brokera na certifikáty, tak flatex. Osobně můžu pomoci se založením účtu u společnosti ViTrade (bývalý E-Trade), jsou sice trochu dražší, ale pořád lepší alternativa, než BrokerJet. U BrokerJetu nejsou problémem jenom poplatky, ale také omezená nabídka investičních certifikátů. klidně bych si troufl tvrdit, že v nabídce brokerjetu chybí přes polovinu investičních certifikátů obchodovaných na německých burzách. Pokud na německých screenerech pro certifikáty hledáte hodiny investiční certifikát, který přesně sedí vašemu záměru a pak zjistíte, že ho přes brokerjet nekoupíte, tak to často naštve více, než ty poplatky :-).

Mám pocit, že pravidla mi nedovolují zmiňovat konkrétní společnosti, ale řekl bych, že s trochou hledání by to neměl být problém ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Zdravím Vás, chcem sa poradiť.

IB-Pre mńa jasná voľba ešte pár stoviek mi chýba do kapitálu 10 K eur-tak šetrím, keďže TOS neotvára účty pre CZK/SK tak IB mi ostáva ako voľba.
No len otázka je mala som otvorené FIO ale ozaj poplatky sú veľké za nákup tam aj spať. Tak neviem či mám počkať a došetriť a otvoriť si aj futures aj akcie u IB alebo?
Rada by som sa zviezla na vlne apple a tak preto sa pýtam Neviem prečo ale nikde som videla že dosiahne 800/akcia
Tak čo by ste poradili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kramnik Napsal:
-------------------------------------------------------
> krakra Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > To kramnik:
> > Nic proti akciím, já jsem na nich dost
> vydělal,
> > ale uvědomil jsem si že kdybych na každé
> akcii
> > vydělal třeba 50% tak je to málo.
> > Akcie mají za sebou solidní růstovou vlnu,
> potom
> > ale přišla krize, aby akcie rostly musí je
> někdo
> > začít kupovat, chce to sledovat ekonomickou
> > situaci ve světě.
> >
> > Více komunikace mezi tradery....
>
>
> Každý obchoduje to, co mu vyhovuje. V tom jsou
> trhy k nám investorům, či obchodníkům vlídné a
> dávají nám široký výběr. Prošel jsem již za
> posledních šest let lecčíms a po cestě: fondy-
> akcie-intraday futures a indexů-opce se zase
> vrátil na začátek. Už jsem dost starý na to, abych
> věřil pohádkám o velkých ziskcích ve stylu easy,
> happy, cool a pouze dvě hodiny denně od úterý do
> čtvrtka díky zázračnému systému a vím, že nic v
> trzích není bez práce a jednou z nejdůležitějších
> vlastností je pokora. Pokud zhodnocuješ peníze v
> akciích o 50% je to mimořádná věc a pak se toho
> drž, protože během tří let nebudeš žádné trhy
> potřebovat. Jestli trhy padají můžeš být klidně
> short a zhodnocovat dál a při stagnaci můžeš
> kasírovat peníze z dividend a třeba covered calls
> :-). Je spousta možností jak zacházet s každým
> instrumentem. Žádný růst na trhu není nekonečný,
> stejně jako ani propady nejsou bezedné. Jakjsem
> psal, nakupuji yield u solidních velkých
> společností na dobrých cenách. Propady josu mým
> přítelem :-) a stagnace obdobím pobírání dividend
> a hledání příležitostí a studia právě té
> ekonomické situace, o které píšeš.
>
>
Rada by som oslovila kramika ak na toto vlakno este chodi. Pozeram ze to mas rovnake cesty asi ako kazdy, fondy v banke tam pricuchneme a potom akcie a zeby futures? Ako si vlastne na tom, ked pises ze si na zaciatku. Ak by ta to prilis neobtazilo. Kde si mal najvecsi zisk resp stratu? Skutocne to futures je poddajne? Samozrejem si uvedomujem to studium ktore tomu predchadza no kedze ty si asi tak 100km predomnou tak len sa pytam ci sa niecomu vyhnut a comu sa venujes teraz?

Dakujem pekne ak si najdes cas a odpovies mi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Zdravím, obchoduje tady někdo akcie JV Asie? Mám zejména zájem o HK, Singapore, Indonesii a případně Taiwan. U IB zatím řeším Indonesii i Taiwan přes ETF, případně emise v Německu či USA. Jen by mě zajímalo, zda někdo vstupuje na tyto trhy přímo? Kde a za jakých podmínek?
Děkuju

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...