Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

to dane:
Všechno napiš do zprávy pro příjemce a je to. A ten text "For further benefit to:" klidně můžeš vynechat. Oni si s tím poradí. Navíc pokud jsi udělal u IB oznámení o vkladu, tak na tvé peníze z tvého čísla účtu už čekají. Nikdy se žádné peníze neztratí.

to ultrader:
Asi by to taky šlo :-) Ale když už jsi to zadal v USD, tak to i z české banky odešli v USD. I když nejlépe je to fakt udělat přes tu Prahu z pohledu transakčních nákladů.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Prosím vás, chcem sa spýtať niečo ohľadom prevodu peňazí z IB do mojej banky...

takže u IB mám base currency USD. Doláre som tam aj posielal (tušim do City bank). U mojej slovenskej banky som za tento prevod platil cca 20 EUR.

A teraz sa chcem spýtať takú vec - je možné si v platforme nejakú časť mojich dolárov zameniť na eurá a tieto eurá si poslať na svoj eurový účet ? Asi nie, že ?

...Ide o to, že doláre mi tu na SVK budú na nič a aj tak, poplatok za prevod dolárov z USA do SVK bude stáť určite nejakých 50 USD...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi si ma nepochopil...

ked som si zakladal účet u IB, tak ja som peniaze k nim posiela z môjho DEVÍZOVÉHO účtu vedeného v USD.

Nič som nezamieňa - poslal som doláre, prišli doláre.

Čo sa týka IB, tak doláre sa posielajú na wall street a eurá sa posielajú do Nemecka...

Takže, ak by som ja chcel IBčko využiť ako lacnú zmenáreň (previesť v platforme USD na EUR - FXCONV), tak [bold]by som im musel zároveň zadať nové číslo účtu - eurového účtu.[/bold] Je to tak ?

To ale znamená, že oni tie moje doláre musia v Amerike premeniť na Eurá a tieto eurá nejako poslať do Nemecka, aby platba mohla byť SEPA. No a ten prevod peňazí z USA do Nemecka určite niečo stojí.

Chápeme sa, že o čo ide ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim, ze ti rozumim. Ano, urcite bude vhodne zadat nove cislo uctu - euroveho.

USD smenis na EUR primo v TWS, nejaky mikropoplatek (komise) tam je, jinak nic. Oni ty eura do Nemecka posilat nutne nemusi. Nejake prachy na uctech v Evrope maji, tak ti to poslou z toho. Presnou mechaniku posilani penez neznam.
Krome komise za smenu USD->CZK; USD->EUR; USD->GBP a nasledneho odeslani na ucet (zdarma, pokud nevybiras moc casto) jsem nikdy nic extra neplatil. Takze ja bych se nejakych poplatku nebal. Urcite je "IB smenarna" vyhodnejsi nez smena pres banky.
A nejlepe ti samozrejme odpovi lidi z IBcka, tak se poptej na chatu, aby ses ujistil.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

viete, lebo oni majú teraz iba číslo môjho devízového účtu (dolárového). Takže ak chcem eurá, musím im poslať nové číslo účtu....

Mne išlo len o to, že ako oni fyzicky tie peniaze vysporiadajú :D Ale týmto argumentom - "Oni ty eura do Nemecka posilat nutne nemusi. Nejake prachy na uctech v Evrope maji, tak ti to poslou z toho." - si mi to asi objasnil...

Inak to IBčko je vážne super zmenárňa...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

- Nemusíš žiadne číslo účtu posielať. Vyplníš to pri prevode. Poslať to môžeš na akýkoľvek účet, za predpokladu, že bude sedieť meno, priezvisko a adresa bydliska. To znamená, môžeš mať účet aj vo Švajčiarsku.

- Peniaze sa už dávno nepresúvajú fyzicky pri každej transakcii. Väčšinou sa presúvajú fiktívne v elektronickej forme a z času na čas je rozdiel vysporiadaný fyzicky.

- Súhlas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim , vhladom k velkemu mnozstvu informacii tu na fore a i na IB strankach som zistil ze niesom si uplne isty v niektorych ohladoch posielania penazi do IB. Preto sa chcem uistit. 1) Base currency mam v EUR takze budem posielat EURa do pravdepodobne NEMECKA ak som spravne postrehol. 2) '' optional '' u moznosti znamena ze to nemusim vyplnit ale bude to dobre vyplnit ? 3) Sending institution -> znamena to meno mojej banky. Lenze moja banka je VUB ( ludia zo SR urcite poznaju ) a problem je v tom ze na kazdom papiery sa volaju '' inak ''. Na jednom mam len skratene VUB banka, na dalsom VUB a.s. alebo na dalsom cele meno banky tj Vseobecna Uverova Banka. Ktore meno mam teda pouzit ? pripadne ziadne. 4) SWIFT/BIC code -> nemam ani potuchy ake je moj switf/bic kod ale pojdem do dnes zistit. Je to nejakym stylom potrebne to tam vobec mat ? 5) Account number -> cislo mojho uctu v medzinarodnom ( IBAN ? ) formate? Kedze EU a EUR uz funguju v SEPA systeme takze moje cislo uctu = medzinarodne IBAN cislo = SEPA cislo ==> ze ked to ide do nemecka tak len cislo uctu ? v tvare SK08 0200 0000 0028 XXXX XXXX. ( treba to tam dat s medzerami alebo bez ? ) 6) ( moj najvacsi problem ) Saved Bank Information File name -> tu som si neni uplne isty ci to je len nejaka formalita ako si ja pomenujem zlozku s mojimi udajmi o banke , alebo je to nieco dolezitejsie. Vzhladom k tomu ze to idem vyplnat a posielat prvy krat prosim o trpezlivost toto je 1x co posielam peniaze niekam inam ako na domaci ucet. Vdaka za pomoc !

27553

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Juri:

Trading je o riziku, tak se naučit žít s určitým rizikem toho, že se peníze pošlou blbě a budeš muset udělat jejich "pull back" a zkusit je poslat znova :-)

ad 2. Ano
ad 3. Oficiální název, takže asi to s a.s. na konci ;-)
ad 4. A co takhle se poptat banky, hm? :-) IB připíše platbu i když žádnou instrukci o depositu neuděláš, ale být tebou, byl bych disciplinovaný a vyplňoval všude maximum. Člověk nikdy neví, tak abys pak zbytečně nestrávil den tím, že budeš řešit, že někdo připsal tvé peníze omylem někam jinam. Řešitelné je to lehce, ale zbytečně ztracený čas.
ad 5. Je to jedno jestli "slovenský" formát, nebo IBAN.
ad 6. Vo co go máš napsáno hned nad tou kolonkou Saved Bank Information... tak zkus tady napsat aspoň překlad, ať vidíme, že ses snažil.

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tom :)

tome snazil som sa to nejako prellozit len mi zmysel '' Uložené Bankové informácie '' nedavaju moc zmysel v kontexte toho aky zmysel to ma. Ze ci to je nieco na zaklade coho sa bude pripisovat moja platba , alebo len skratka '' zalozka '' toho aby som v buducnosti nemusel tieto udaje vyplnat znova.
Inak este otazka. Vlastne ked som sa este nedostal k tomu dalsiemu kroku tak som neni uplne isty ze ci IB vygeneruje udaje presne pre moj pripad tz. nejake konstantne a variabilne symboli tak aby vedeli ze su to moje peniaze na moj ucet , alebo to paruju nejako inak ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sry za dual post, ale teraz az som si vsimol nejaky popisok nad tym. Google ho prelozil nejako takto: '' meno inštrukcia je názov, ktorý priradíte k bankovým inštrukcie, takže si môže odkazovať sa na a znovu používať ho pre budúce vklady a výbery.''
Takze v preklade do normalneho jazyka ak som to pocohpil spravne je to: obycajne meno ktore pouzijem/priradim k tomuto mojmu bankovemu uctu aby som nemusel nabuduce pri vybere alebo vklade pisat vsetky udaje odznova a len si ho vyberem z nejakeho zoznamu ktory mi takto vznikne ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj :)

este otazocka: dal som do IB '' echo'' o tom ze budem posielat peniaze oni mi dali na vytlacenie prevodny prikaz pre mojho bankara. Bude on vobec schopny to na zaklade tychto udajov previest ? a na zaklade akeho udaju bude IB vediet ze to je odomna pre mna ?

vdaka :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...