Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

Taraka:

V account managementu - Funds and withdrawals řekneš, že chceš fundovat CZK a určíš částku. Zobrazí se Ti standardní pokyny jako pro zahraniční platbu ale bude tam pražský účet

1535303109 / 8150 u HSBC Bank

se všemi podrobnostmi. Peníze pošleš normálním českým příkazem, do zprávy pro příjemce dáš:

[ital]For further benefit to Uxxxxxxx / Jmeno Prijmeni[/ital],

taky můžeš dát číslo svého IB účtu (to, co je za U...) do variabilního symbolu a normálně odešleš. Už jsem to dělal a peníze byly u IB do druhého dne (z mého bankovního účtu bez poplatků). U IB jsem pak převedl CZK na USD forexovým obchodem FXCONV s komisí 2$ a bylo to. Kdysi jsem tady na fóru četl, že to jde m.j. používat jako soukromá směnárna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak. Prevedieš CZK, u IBčka zameníš napr. na USD a tieto USD si potom môžeš kedykoľvek poslať na svoj Dolárový účet v niektorej z českých bánk. To píšem len preto, lebo keď budeš veľmi bohatý a budeš sa báť mať všetky peniaze v jednej mene, tak kľudne u IB si môžeš viesť aj tri svetové meny a tým sa hedgovať napr. proti pádu EUR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

plodder Napsal:
-------------------------------------------------------
> zdravim vendix
>
> poslal jsem ty peníze přesně tak jak si měl screen
> při tvé platbě. posílal jsem to minulý pátek a
> peníze stále nepřišli, myslíš že nastaly nějaké
> problémy co se týče platby? diki


ahoj plodder, odešly ti peníze z tvého účtu? Nebo jsou jen blokované?
Když jsem peníze posílal poprvé, tak se mi sice v účtu zablokovaly, ale neodešly. Důvod byl, že jsem na tom účtu neměl peníze navíc na zaplacení poplatků cca 300,- Kč. Když jsem tam přidal i ty drobné na poplatky, tak se pak platba uskutečnila. Jaká je tvoje situace?

Ale neboj se, ty peníze se určitě neztratily :)

vendix

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

[bold]to hugos: [/bold]

Ahoj, chcem sa spýtať, takže keď si zvolím poslať na IB účet peniaze v CZK, predpokladam že možem na USD previesť povedzme polovicu prostriedkov a s tými obchodovať ano? Druhá polovica ostane v CZK.
Ako hlavnú menu by som mal ale mať zvolenú USD je to tak?

A čo sa týka prevodného kurzu, toto je výhodnejšie cez IB ? Ak by som prevod nechal na mojej banke a tým pádom by bol potom účtovaný poplatok za zahraničnú platbu tak by to asi jednoznačne vyšlo viac že?

Díky
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Michal84
nepotrebuješ mať hlavnu menu USD môžeš mať hocijaku menu a ak budeš chcieť obchodovať v USD tak časť penazí si zkonvertuješ cez FXCONV na USD a hotovo. a Konverziu rob výhradne cez IB nakoľko banky maju doť veľke spready. otvor si účet v EUR a za prevod nezaplatíš nič a nasledne urob konverziu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal84:
peníze lze bez potíží poslat v korunách jako tuzemskou platbu , čili většinou zcela zadarmo, není potřeba mít účet v eurech. Je potřeba je poslat na účet IB v ČR (musíš pohledat - nejsem doma). Pokud konverze na dolary, tak určitě přes IB jak píše Obelix. (Návod na to je zde v diskuzích několikrát).

Peníze na účtu IB je možno ponechat jak v korunách , tak konvertovat na dolary (celou částku či libovolnou část). I při plné částce v korunách lze obchodovat v jiné měně. Je to otázka aktuálního kurzu a přepočtu na příslušnou měnu. Po provedených obchodech (pokud nebude výsledek vzácně přesná nula), přibude řádek v portfoliu v příslušné měně, a ten může být jak plus tak mínus (až do hodnoty v korunách s určitou rezervou). Takže je možno mít na účtu např. (zaslaných) 200 000 kč a vedle toho -300 dolarů (nebo raději + 1000 dolarů) jako výsledek obchodů.

Pozor na to, že hodnota účtu v dolarech (pokud by tam byla významná část v korunách) se neustále mění dle kurzu ! Je potřeba domyslet důsledky zejména při větších ( v jiné měně než v korunách) ztrátách, kdy kolísání dolarové hodnoty účtu dle kurzu bude výraznější !

doufám, že jsem to napsal srozumitelně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc za vysvetlenie! Ten CZ účet radšej poptám potom priamo u IB

Ešte sa ale spýtam:

• ak chcem obchodovať americké indexy je nutné mať zvolenú primary curency USD? Predpokladam že to nevadí ak na účet posielam pri tom nastavení koruny že?
Resp. pochopil som to tak že primary curency určuje v akej mene sa budú strhávať poplatky a straty resp vyplácať zisky, je to tak? Takže ak budem mať ako menu zvolené USD a na účte USD tak sa nič konvertovať nebude, ak by pri tomto nastavení na účte boli iba koruny alebo eurá tak sa budú konvertovať ... myslím že som len zopakoval Petra :) ale píšem to správne že?

• jo a ohladne konkrétnej potrebnej minimálnej zaslanej čiastke v korunách sa budem informovať priamo u IB, predpokladam že pri aktuálnom kurze to bude tak cca 250 000 Kč ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud člověk obchoduje americké indexy, pak je asi lepší mít zvolenou primary curency USD (kliknu na záložku účet a vidím momentální stav účtu přepočítaný na dolary), a při tomto stavu lze zasílat jakoukoliv (nemyslím to úplně doslova) měnu - české koruny určitě

jestli měnu poplatků určuje primary curency si nejsem jist, jestli to nebude spíše dáno tak, že IB má poplatek za kontrakt na US index NQ 2 dolary, tak se odečtou 2 dolary (bez ohledu na primary curency měnu) - toto jsem nikdy neřešil , v obchodě samotném je bod u NQ 20 dolarů, takže výsledek obchodu zase v dolarech , myslím, že by to tak bylo i při jiné zvolené primary curency, ale nevím to jistě (ale nevidím logiku mít to nastavené jinak, když chci obchodovat US indexy)

pro upřesnění s konvertováním korun na dolary a pod., osobně slovem konverze myslím skutečně provedenou směnu, kdy místo korun mám např. dolary , pro zjištění odpovídající hodnoty v jiné měně bych volil slovo přepočet apod. ,
konvertovat - měnit koruny na dolary a naopak budeš jedině sám, přepočítávat momentální stav účtu na zvolenou primary curency bude IB neustále (pokud bude účet fundován plně nebo částečně v jiné měně než primary curency)

pokud bude primary curency USD a na účet se pošlou koruny, tak je lze "vyměnit" za dolary s naprosto minimálním spredem (na toto téma zde byly články a diskuze) a pak je stabilní hodnota účtu - nemění se počet dolarů, ale pokud na účtu nechám koruny, tak se nemění počet korun , ale neustále se mění kurzově přepočítávaná "dolarová hodnota účtu"

stran potřebné částky - asi tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...