Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

to petr29

trochu jsi mě vyděsil tou "platností 10 dnů", vím, že se to píše zde v instrukcích o fundování účtu u IB, ale založila jsem účet cca před 14ti dny a Ib mě emailem stále infromovalo, že na dokončení a fundaci mám 45 dnů od data založení. včera jsem byla v bance a dle zaslaných instrukcí jsem zadala převod, tak doufám, že pokud by dané instrukce nebyly již platné (měly by platnost pouze těch 10 dnůú), jednak by mi IB oznámili vypršení lhůty a také doufám, že systém v bance by již neplatné údaje vyplivl. Takže si říkám, zda v tomto nenastala nějaká změna lhůt. 10 dnů byl poměrně krátký čas....

skutečně zvláštní pocit, když se vaše peníze někde vznáší ve viruálním prostoru a vy čekáte,kde, přistanou:)

slávule

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to slavule:
neměl jsem v úmyslu někoho strašit :)
ta platnost se vztahuje k aktuální notifikaci (nejedná se o lhůtu k fundování nově založeného účtu), tedy když zadám v IB že převedu např. 100 000 kč z konkrétní banky atd, tak platnost má ta konkrétní notifikace, ale do 10 dnů tam ty peníze jistě dojdou (teda pokud je pošlu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to slavule:
tak jsem si vzpomněl, že jsem měl zcela stejné pocity při zakládání účtu, peníze jsem ještě posílal v dolarech do NY, vysoký poplatek atd. , musel jsem si kvůi tomu zřídit zvlášť účet, problém se lhůtou jsem měl taky (časově náročnější zaměstnání proti otvíracím hodinám tehdy ještě v bance).
Ale žádný strach, jedná se o bankovní převod a není zájem IB ty peníze nepřijmout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Čerstvá zkušenost s fundováním do IB...
Asi nejjednodušší varianta mi přijde poslat to v CZK do HSBC jako domácí platbu - žádné poplatky. A konverze do USD až v IB, což je taky asi výhodnější (konverze mě ještě čeká).
Takže jsem jenom do poznámky uvedl banku IB a číslo mého účtu u IB + jméno. Peníze jsem poslal v pondělí v 21:00. Dorazili v 22:30 následující den. Sice mi napsali, že jim ve zprávě bankovního příkazu nedorazilo číslo mého účtu u IB (ačkoliv jsem ho tam psal, tak nevím, kde se ztratilo), stejně to dorazilo bez problému.
Prvotní notifikace fundování účtu mi dokonce vypršela, tak jsem ji stornoval a vyplnil znova v account management... takže to taky není problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny tradery, Neví tu někdo, jak pokračovat v kroku 11 dle tutoriálu tady na finančníkovi, kde jsem se zasekl. http://www.financnik.cz/komodity/ib/otevirame_ib_manual_11b objeví se totiž úplně jiný průvodce. Něco jsem tam naklikal ale nejsem si vůbec jistý, co vyplnit, abych dostal potřebné výstupy pro mou banku. Můj stávající stav viz příloha. Rád bych převedl z Fio banky peníze přímo z dolarového účtu. Předem díky za radu.

25318

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tápník:

Když jsem převáděl peníze z KB směrem k IB, tak jsem do těhle polí vyplnil pouze název instituce (u mě Komercni Banka), ostatní dvě pole jsem nechal prázdná a pak už pouze vyplnil ten název instrukce..Takže si tam můžeš vyplnit cokoliv, co uznáš za vhodné - třeba jak psal radim2.

Jde jen o to, že pokud by si někdy v budoucnu opět fundoval, tak pak v menu IB by mělo stačit pouze kliknout na ten tvůj zvolený název (šablonu) a vyplnit pouze o jakou částku se jedná - veškeré údaje o bance už bude ta šablona obsahovat, takže se jimi nemusíš zabývat (tedy pouze do té doby, pokud se bude jednat o převod z FIO).

Tak snad ti to pujde..

S pozdravem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tápník:
Nezatrhávej nic a je to.
A když budeš chtít cokoli obchodovat, napíšeš si danou věc do live account TWS, pak se ti vedle daného kontraktu zobrazí "Free Delayed Data" nebo "Market Data Subscription Manager" (dále jen MDSM :-D )

Klikneš na "MDSM" -> otevře se okno webového prohlížeče s vybraným balíčkem dat, který je potřeba mít, abys měl realtime data. Jen zaškrtneš, dáš next next next, accept accept accept - nebo tak nějak :-D a je to ;-)

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...