Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

RocketRich Napsal:
-------------------------------------------------------
> to jadvig
>
> omlouvám se za možná trochu stupidní dotaz, ale
> jak se pak ještě naloží s ostatními kolonkami
> platebního příkazu příkazu? variabilní a
> specifický symbol se ignoruje a do zprávy pro
> příjemce se napíšou ty údaje z posledního řádku
> (For further benefit to XXXXXXX / Jmeno Prijmeni ?
> a hotovo


Ja by som to urobil presne tak, ako pises.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RocketRich Napsal:
-------------------------------------------------------
> to jadvig
>
> omlouvám se za možná trochu stupidní dotaz, ale
> jak se pak ještě naloží s ostatními kolonkami
> platebního příkazu příkazu? variabilní a
> specifický symbol se ignoruje a do zprávy pro
> příjemce se napíšou ty údaje z posledního řádku
> (For further benefit to XXXXXXX / Jmeno Prijmeni ?
> a hotovo


Variabilní a specifický symbol ignorujte a do zprávy pro příjemce dejte:
For further benefit to XXXXXXX / Jmeno Prijmeni

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

potřebovala bych poradit. Posílám dolary do IB na jejich účet u Citibank. Číslo účtu je ve formátu 30806988UXXXXX, mám číslo účtu vyplnit celé, tak jak je nebo jen to 30806988 a to UXXXXX napíšu spolu s mým jménem jen do poznámky? A nevíte, jak poznám, že už mám účet schválený? Posílala jsem dodatečně do IB nějaké dokumenty, které si vyžádali, mám dojem, že se mi prvně vrátí nějaký automatický email o přijetí. Napíšou mi přímo, že je účet schválený a můžu poslat peníze?

Děkuji Julie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2juliem:

Nevim jak chces posilat dolary, ale predpokladam, ze z ceske banky v CZK a nechat si je bankou prevest a platit poplatek za prevod, je to tak? Nevim jestli je to mozne u prvotni fundace (nevidim duvod proc ne), ale dnes je mozne posilat penize i v CZK na ucet, ktery maji v Praze v HBSC. Takze poplatek je mistni. Na jinou menu je mozne CZK prevest pres jejich forex (2,5$ komise pokud se nepletu), nebo jet ucet v dualni mene jako to tady popisovali na financniku.
Jinak s tim cislem uctu je to popsano tady:
www.financnik.cz/komodity/ib/otevirame_ib_manual_11b.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:

Peníze už mám převedeny na dolary přes devizovou společnost. Jsem to udělala dřív než jsem se tady na finančníku dozvěděla, že to jde už poslat i v korunách, tak si to nechci komplikovat a už to pošlu takhle. Podle návodu jsem vše vyplnila, účet je schválený, čeká na to, až pošlu peníze, akorát já mám v instrukcích pro platbu napsáno:

Interactive Brokers UK Ltd. Bank account number at Citibank 30806988U1111111

a v návodu je to číslo účtu jen jako 30806988 bez toho U1111111, proto mě mate, jestli mám jako číslo účtu použít pouze to 30806988 nebo celé 30806988U1111111 ? Určitě to U1111111 napíšu ještě do poznámky, ale teď si fakt nejsem jistá, jak ten příkaz vyplnit. V bance mi na dotaz přes podporu přes email řekli, že to mám napsat celé, tak jak to tam je, tzn. 30806988U1111111, jen se bojím, aby to došlo... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To musi byt nejaka chyba. To U sa tam muselo dostat nejakym zvlastnym sposobom.
Ked si pozrete link, ktory poslal davidoff77 a naskrolujete si dolu na posledny obrazok, je tam cely ten riadok Interactive Brokers s tym samym cisom uctu 30806988, ale bez U.

To U nepatri k cislu bankoveho uctu Citibank.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to juliem, piftik:

UXXXXXX (číslo vašeho tradingového účtu v rámci IB) se dříve psalo například do poznámky.
Nyní ale k číslu účtu IBčka u Citibank můžete to své číslo účtu v rámci IB přidat. Dříve to tak v instrukcích k platbě nebylo, ale ve formátu 30806988UXXXXXX to funguje...

Peníze dorazí správně tak i tak. Vyzkoušeny oba způsoby, peníze došly :)
Zjednodušeně - postupujte vždy podle instrukcí, které se vám objeví poté, co IBčku dáte oznámení o vkladu. Peníze se nikdy neztratí.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady najdeš videonávod na převod (konverzi) měny: ibkb.interactivebrokers.com/node/1172
Nebo do vyhledávače u IB zadej currency conersion a vyber Currency Conversion for Trading Products in a Non-Base Currency ...

Osobně bych uvítal, kdy se tady ozval někdo kdo s tím má praktickou zkušenost a byl by ochoten postup převodu CZK na USD a naopak tady popsat.
Chci také nafundovat účet v CZK a pak provést konverzi, ale angličtinou moc dobře nevládnu a český "návod" by určitě mnozí uvítali.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popíšu čerstvou zkušenost s odesláním peněz (CZK) k IB.
Rozhodnul jsem se účet nafundovat v CZK, abych se vyhnul poplatkům za převody peněz mezi bankami a za konverzi měny, např. CZK/USD. Peníze jsem posílal z České Spořitelny do HSBC bank Plc, V Celnici 10, Praha 1. Pro převod peněz jsem použil příkaz k úhradě pro domácí platbu. Číslo účtu 1535303109, kód banky 8150 a do poznámky jsem uvedl název účtu příjemce Interactive Brokers LLC a For further benefit to: Uxxxxxx / Jmeno Prijmeni.
Příkaz jsem odeslal kolem 13. hodiny a druhý den asi v 10:00 mi přišlo potvrzení od IB o nafundování účtu. Za celý převod jsem nezaplatil ani korunu. Nyní mi zbývá provést konverzi CZK na USD přez Forex. Jak to dopadlo, napíšu příště.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...