Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

RocketRich Napsal:
-------------------------------------------------------
> to juliem
>
> taky sem to zakládal stejně jako ales, peníze
> odcházeli v kč a druhý den ráno v ib bylo vše
> vidět v CZK. osobně teda ani konverzi neplánuju.
> obchoduju opce a spready a zaslaná částka mi tak
> slouží hlavně na vykrytí marginu.

Pozor hlavne na to, ze ked obchodujes produkty, ktore su denominovane v inej mene, nez ktoru mas na ucte, IB ti ju automaticke neskonvertuje, ale pozicia ti danu menu a pyta za nu uroky. Uroky su sice male, ale su tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to piftik

to jsem bral v úvahu, a tak jsem nejdřív vypsal několik kondorů, takže na účtě jistá částka v USD už tedy je, alespoň pro zatím, až když by bylo třeba a měl bych být v mínusu v USD, tak bych pak ke konverzi určité částky přistoupil. každopádně mi přijde zbytečné konvertovat vše, když pak budu stejně chtít nakonec posílat určitou část výdělku zpět opět v CZK a opět bych tedy musel přistoupit ke zpětné konverzi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Luciferius:
Je to tak, ako pises. IB pozaduje vstupny vklad v USD, alebo inej mene v ekvivalentnej vyske.

RocketRich:
Samozrejme, treba brat do uvahy poplatky za prevod a kurzove riziko. Ja kedze buducnost predpovedat neviem, tak kurzove riziko neriesim. Obcas na nom zarobim, obcas na nom prerobim. To k tomu patri.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:
Ahojte,
chtel bych se zeptat tech co již posílali peníze přes českou banku, když bych posílal např. 205.000,-kč musím si odpočítat nějaký poplatel nebo do toho okénka při zakládání účtu napsat fakt tu částku 205.000,-kč,..jak je to popisované v návodu:

..."Pozor! Částku je třeba specifikovat naprosto přesně. Veškeré přijaté platby se párují elektronicky, proto pokud například nyní specifikujete, že budete posílat částku 10 000 USD a později pošlete 10 100 USD, bude po vás IB vyžadovat vyplnění dodatečných dokumentů. Proto si promyslete přesnou částku fundování a tuto částku vyplňte do okénka Amount."

Peníze budu posílat z mBanky, tam asi žádný poplatek nebude tak bych řekl..že zadat přesnou částku, ale radši se poptám na vaše zkušenosti..díky..
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to RocketRich:
ok..díky..příští týden budu zakládat účet,.tak pak ještě napíšu jak to šlo,..,ale ještě jeden dotaz mě napadá..ten druhý dokument co má potvrzovat adresu:..

"2) kopii druhého dokladu, na kterém máte adresu totožnou s adresou na občanském průkazu; přijímány jsou následující doklady: výpis z bankovního účtu – ne starší než 3 týdny, faktura za elektřinu, vodu, nebo plyn."

Který doklad si tam dával...?..může být pdf-ko z mBanky..měsíční výpis,..protože kdybych dával např. fakturu za elektřinu, nebo plyn tak tu mám určitě starší než 3 týdny..nebo se ta lhůta 3 týdny vztahuje pouze na výpis z bank. účtu??
Ještě jednou díky..
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

s tím sem měl taky poměrně problém, výpis z banky atd rozhodně nemůže být nic, co si počítačem můžeš vygenerovat, ale něco, co ti přijde domů. navíc faktury domů nechodí na moje jméno, takže docela problém... nakonec sem dokládal jedním dokumentem z jiné banky, kde sem musel něco vyřizovat na pobočce (ještěže tak:), jinak bych opravdu neměl co doložit a celá procedura zakládání účtu by zřejmě skončila už na neschopnosti dodat další doklad na ověření adresy)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte
Mam sice ineho brokera ako IB a no stala sa mi takato vec.
Minule utery 16.10.2012 jsem posielal nejake prostriedky z mojho uctu k brokerovy, [bold] doteraz po odchode penazi mi este stale na brokersky ucet nic neprislo.[/bold]V banke mi trvdia ze peniaze odoslali broker ich este nema.Viac krat sme s brokerom kontrolovali udaje a zda sa vsetko by malo byt spravne vyplnene.Jedna o seriozneho brokera ziadny offshore.
V pondelok idem do banky a slubili ze podaju nejaku reklamaciu ci co ale aj tak je to cudne.
Stalo sa niekomu nieco podobne,resp.viete mi poradit co s tym?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Pokud jde o dolozeni druheho dokladu, tak s tim jsem mel take trochu problem a elektronicky mnou vygenerovane PDF jako vypis z mBank uctu mi nejdrive zamitli. Odepsal jsem jim, ze pokud si vypis vyzadam zaslany postou, tak to bude asi vypadat uplne stejne, dale ze pevnou linku nemam, bydlim v byte pritelkyne, takze doklady na energie jsou napsane na ni a te posledni moznosti jak dolozit trvaly pobyt nerozumim... :) Zadna reakce vice jak jeden den neprisla, ale pak misto toho prislo ze mam schvaleny ucet. Tak preci jenom maji radi moje penize a nejaky prostor pro ustupky se vzdycky najde... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím, v brzké době hodlám nafundovat účet u IB. Moje výchozí situace je taková, že mám potřebné prostředky v [bold] USD u FIO banky[/bold]. Jak je to s účtem IB u banky HSBC v Praze?

1) Je to účet vedený v CZK, tj. nemohu tam poslat USD?
2) poslat USD mohu, ale bude se provádět konverze na CZK? Poté bych musel provést konverzi na forex u IB zpět na USD?
3) Poslat USD mohu, a na mém účtu se objeví rovnou USD?

Mohu také poslat USD na americký účet IB. Poplatky za mezinárodní platbu budu u FIO platit tak jako tak, at už pošlu dolary na účet v čechách nebo v americe - právě proto, že se jedná o účet v dolarech. Pokud bych peníze posílal do čech, bylo by to rychlejší i snažší v případě jakýchkoliv problémů.

Děkuji za odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,

jsem nováček a chystám se k prvnímu fundování účtu. Bohužel jsem na toto vlákno narazil až poté, co jsem si založil účet u IB a jako měnu transakce navolil USD. Nyní ovšem zjišťuji, že pomocí platby do HSBC v Praze bych se vyhnul zřejmě nepříjemným poplatkům za mezinárodní bankovní převod.

Chtěl jsem se zeptat, zda-li je ještě možnost změnit údaje o platbě z USD na CZK..Když už mám od IB potvrzené údaje o platbě do CITI BANK v NY? Například někde v "account managementu" po přihlášení do IB..?

Dokázal by mě někdo případně nasměrovat správným směrem?

Mockrát děkuji za vaše odpovědi.


Hary


Link to comment
Sdílet pomocí služby

avízo o platbě do banky v NY má určitou platnost, tuším je to 10 dnů, pochopil jsem tak, že avízo slouží pouze ke spárování platby, nikoliv jako "právní závazek" k platbě.
Tedy zadal bych novou platbu v korunách (vůbec nevadí, že účet je veden v dolarech), avízo by mělo směrovat na HSBC , tedy bez poplatků. Koruny jsem měl připsány hned další pracovní den a při kliknutí na account v IB se objeví výše účtu v dolarech (dle aktuálního kurzu dolar-koruna). Na záložce portfolio se naopak objeví zůstatek v konkrétních měnách tedy např.

CZ .....výše zůstatku
USD.........výše zůstatku atd /tedy ty měny, které jsou t.č. fundovány/

dále jsem dle návodu na finančníku koruny směnil na USD , rozdíl nákup prodej je ve srovnání s kurzy v bankách + poplatek za poslání do NY opravdu srandovní. Polatek za směnu v IB je 2,5 dolaru tedy asi 48 kč.

Provedení směny - na řádek v IB se přidá "USD.CZ" , přičemž první znak značí to, co chceme nakoupit. Měly by se objevit údaje bid ask apod. Pak jsem vzal kalkulačku, spočítal si kolik dolarů chci vyměnit (např. 100 000 kč děleno kurzem 19,432 je 5146,15 dol) od této částky jsem odečetl 2,5 dolaru za poplatek ale zůstalo mi tam pak přes 60 kč, tedy poplatek zřejmě není nutno odečítat.
Rozklikneme šedé políčko vpravo, naskočí okénko k upřesnění příkazu, zde je nutno vyplnit konkrétní částku v dolarech (zadat celé číslo, bez písmene K za číslem) , kterou chceme nakoupit. Důležité je ještě v poli destination zvolit FXCONV (způsobí skutečně konverzi měny, ne jen vstup dopozice). Potvrdíme, pak už jen počkat na vyplnění příkazu.
Drobná poznámka navíc, cca 60 kč, které mi tam zůstaly, mi IB převedla na dolary asi do 2 dnů taky!

p.s. původní avízo zřejmě lze upravit či zrušit, myslím, že jsem tam záložku viděl


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...