Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Existuje několik bezpečnostních zásad. Neslyšel jsem, že by někdo naboural účet tomu, kdo pro e-gold používá zvláštní heslo, které zadává pouze přes virtuální klikací klávesnici (na tu jsou viry krátké). Největší blbost je mít stejné heslo na e-goldu i mailu, protože na mail přichazí pin pro ověření totožnosti při přihlášení z jiné ip než je obvyklé. Pro všechny případy se však vyplatí heslo pravidelně měnit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsechny pritomne...

Kdyz uz jste se dostali k otazce bezpecnosti chtel bych vas jen varovat pred tim co uz urcite vite...
Crackeri neziji v realite, ziji ve svete ktery pouzivate pro sve financni cinnosti, pro ne jsme MY parazit ne oni.
A pokud si myslite ze mate bezpecne PC, budte si jisti ze vam ho nekdo navstivil uz nekolikrat.
Nikdy si nebudte jisti svym bezpecim na PC, pocitac je otevrena brana do sveta informaci, nikoliv nedobztna pevnost.

Konec spamovani, ale jelikoz delam administratora na male siti a vidim kazdodeni najivitu lidi, mel jsem potrebu vam timto snad pomoci.

>>>DM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

[bold]Skusenost-nezvladol som psychologiu obchodu[/bold]
Dobrý deň všetkým, priznávam že toto tu asi nemá čo hľadať ale chcem sa podeliť o svoju skúsenosť aj s vami všetkými. Keďže nemám ešte právo založiť si vlastné vlákno-diskusiu tak som to dal sem, lebo tento príbeh- Začínajúci mladík sa mi asi nato najviac hodil.
Dlho som zháňal kapitál na trading (futures,forex atd.)
ale neuspel som lebo som bol študent a mal som veľmi obmedzené možnosti. Tak som začal špekulovať
s doménami (napr. www.united-domains.ws atď). Objavil som možnosti ako prísť k "ľahko zarobeným peniazom" kvôli
registračným chybám vo Whois databázach EURID-u, celkom legálne. Nebudem to rozpisovať skratka to nie je
dôležité. Hlavné je to že sa mi podarilo zaregistrovať doménu eureko.eu a stal som sa legálnym držiteľom tochto mena
o ktorý pôvodne mala záujem holandská finančná skupina EUREKO B.V., ale urobili chybu pri registrácii tak o doménu
prišli. Registrácia ma stála 545 SKK. Hodnota domény bola okolo 10 000 EUR. Avšak hlavu mi zatemnili emócie, psychicky som bol rozrušený, trocha aj rozstrasený. Hneď som oslovil emailom danú firmu EUREKO B.V.
Čo bola prvá veľká chyba.
[bold]"Rozum" hovoril že nech sa oni najprv ozvú. Ale pocity(netrpezlivosť,nedočkavosť) boli väčšie. Tak som im napísal teda.[/bold]
Do 4 hodín sa mi ozvala ich Communication Director - Mrs. Lorrie Morgan emailom. (Aké zaujímavé priezvisko však???).
Urobil som si analýzu spoločnosti a prišiel na to že čistý zisk za rok 2005 mali tuším 500 mil. EUR a že pôsobia predovšektým
v Európe. Takže doménu eureko.eu budú potrebovať. Navrhol som dosť urážlivým obsahom v emaili sumu 265 000 EUR.
[bold]"Rozum" hovoril že nech sa držím pri zemi na sume okolo 15 000 EUR. Ale pocity (chamtivosť) boli väčšie. Tak som im navrhol sumu 265 000 EUR .[/bold] Od vtedy do dnešného dňa sa mi neozvali. Skúšal som všetko od telefonu až po písaný list do Holandska no nič. Na to po 2 týždňoch sa mi ozval jeden holandský obchodník s jachtami. Že chce moju doménu kúpiť za
3 500 EUR, že ju chce kvôli reklame a tak. Denne som mal iba 2 až 3 UIP na eureko.eu tak neviem o akej reklame to písal. Tak som ho poslal preč že za takú cenu nebude obchod. Asi 3 týždne nebolo nikoho kto by to chcel odo mňa kúpiť. [bold]"Rozum" hovoril drž doménu dlhšie. Ale pocity (strach zo straty,netrpezlivosť) hovorili aby som to hned predal ako to bude možné. [/bold].Ten holandan sa objavil po 3 týždnoch s novou ponukou 5 500 EUR ale že musím platiť VAT- čiže DPH. Ja hneď že
neni problem transfer trval 7 dní.[bold] "Rozum" hovoril over si všetko okolo transferu. Ale pocity (strach zo straty kupca) hovoril že nech sa zbytočne nepýtam aby som ho neodplašil.[/bold] Výsledok namiesto 5 500 EUR som obdržal iba 4 622 EUR. To je to VAT 16%.
Keď prišli peniaze tak som ich musel samozrejme zdaniť sadzbou 19% na Slovensku lebo VAT- čo je DPH, ktoré bolo zaplatené v Holandsku sa nedá považovať za zrážkovú daň (teda daň z príjmy FO).Pravidlo: Vždy si over danovú problematiku. Možno na začiatku transferu-tradingu sa dá spraviť nejaká zmena (ktorá sa už potom neskôršie po transferi nedala realizovať) ktorá by vedela dopomôcť nižšiemu daňovému zaťaženiu!!! Keď prišli peniaze cez ESCROW službu dal som ich hned na termínovaný účet.
[bold]"Rozum" hovoril over si kurzové riziko USD a SKK. Pocity (chamtivosť,hlúposť) zas hovorili daj všetko na termínovaný účet aj čiastku určenú na daň kvôli úrokom. [/bold]Výsledok kurzová strata. Najhoršie na tom bolo to že som svoju stratégiu nedodržal koruna veľmi zosilnela a ja som zamienal ked dolar bol pred korekciou na 26,065 SKK a hned ako som vybral 19% zo sumy začal dolár posilovať a koruna klesať. Čiže kurzová strata 100 USD a to som ani trading vo svojej podstate ani nezačal. Ale najhoršia strata je tá hypotetická. Ten Holandaň spomínanú doménu predal spomínanej firme EUREKO B.V. za akú cenu to neviem ale bolo to podstatne viac ako 10 000 EUR. Podľa mňa. Jediná rozumná vec, ktorú
som spravil bolo že som si nechal oceniť doménu na istej stránke a kúpa knižky ktorá pojednáva o vyjednávaní. Vedel som čo som mal
robiť ale nepočúval som rozum ale pocity a dopadol som ako dopadol. Vôbec sa neutešujem tým že som obdržal 295 násobok svojej
pôvodnej investície ktorá predstavuje čiastku (14 EUR alebo cca 20 USD). Pozerám sa na hypotetickú stratu ktorej som sa mohol vyhnúť keby počúvam rozum a docieliť tak 900 násobok výnosu svojej mini investície. Suma sumárum presne som vedeľ čo mám robiť, ale nezvládol som pocity a dopadol ako dopadol. Potom som napravil čo som mohol napraviť, tu som sa dozvedel o "emocionálnom denníku" tak som si ho založil a napísal svoje pocity, chyby ktoré som spravil a aj s pravidlami ktoré som si pre seba vyvodil. Nestačí čítať treba to zažiť čo najlepšie to zvládnuť ako sa len dá (väčšinou sú to emócie) [bold]Ospravdlňujem sa sa užívateľovi StRix. dúfam že tento príspevok(ak ho zverejnia) ho nejak neuráža som nový tu na financnik.cz a neviem ešte sa tak dobre orientovať v diskusii. A veľmi si ťa vážim StRix lebo aj ja som sa dozvedel od AMWAY-ákov ako ty o tom že sa dá žiť lepšie. A viem aj to že Kiyosakiho knižky dokážu podržať nad vodou keď sú ťažšie časi a viem čo asi prežívaš keď robíš všetko preto aby si vedel začať trading. Prajem ti veľa vytrvalosi,fantázie,rozvahy a trošičku štastia v ceste za finančnou slobodou. A pre všetkých ktorí tento článok čitajú aby sa vyhli chybám ktoré som spravil aby počúvali rozum a nie pocity.[/bold].

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OKEJ kľudne si to požičaj teraz sa už aj ja na tom smejem. Ale pochop dlhé roky sa snažíš našetriť na trading a nikde nič potom zrazu bum príde z ničoho nič toto. Nebol som na to vôbec pripravený teraz sa nadtým už iba aj ja smejem veď čo iné mi zostáva? Ale určite nezabudnem na takúto drahú lekciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, to je presne to prave orechove,

Ono vybrat vacsie straty je presne to klepnut klinec po hlavicke,

Ilustarcia, si v trhu, mas otvorenu poziciu a trh stanguje, nechce ist tvojim smerom, vsetko nasvedcuje, ze by si mal tu poziciu zavriet v miernej strate, ale clovek je stavany ze chce vyhravat:) dalsie cakanie, uz sa jasne potvrdzuje, ze tam zacina byt lom v neprospech pozicie, este male cakanie ze hadam sa to otoci a ked sa to rozjede tak clovek vyskakuje v najvacsej strate. Bud sa mu aktivuje SL alebo zbesilo zadava prikazy na uzavretie pozicie. Takze MM je pre novacikov na zaciatok to najdolezitejsie, vykonnost systemu moze pocas svojho tradovania zlepsovat, ale najskor musi zacat zapasit, ze musi dodrzovat pravidla, ktore si napisal, investovat primerane uctu, zadavat si SL, neist proti trendu pokial sa zlom nepotvrdi a pod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslem som to tak, ze trh v kazdom momente ma na vyber, ja pouzivam EW aj modifikovaneho elliotta a viem, ze to nieje take jednoduche urobit PT tak 6-10 nasobok SL, a ked vidim niektore obrazky ukazky ako sa da zarobit od jednej S/R uroven po druhu S/R, mam na mysli dolezitu S/R uroven tak sa mi to javi ako tie dve moznosti, odhliadnuc od toho, ze mal niekto iba stastie a vyskocit pri 10 a viac nasobku Sl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aku metodu obchodujes? mas ich tu kopu na celom webe, nemyslim tie prekrizenia nejakej MA, EMA a pod. Totizto ja sa uz dlhsie snazim optimalizovat to na tie vacsie RRR, neviem si predstavit ze by som nepouzival na to ew, fibonacciho, BB a pod. Len jednu skutocnost si treba uvedomit a to ze korekcie su naozaj statisticky najviac 0,61 z rastu a preto treba mat ozaj psychiku, jasnu hlavu a doverovat tomu ako moznosti co si si zakreslil aby si taky profit urobil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi sme se nepochopili, myslel jsem ze mas na mysli neco konkretniho
ja obchoduju price action. do toho spada i fib potazmo. defacto vsechny indikatory jsou derivatama ceny, coz je to jedine co me zajima a sleduji s volume. ale abych zas tak moc nekecal, tak je fakt ze to skousim filtrovat RSI, CCI,MACD. takze stale hledam svuj druhy system. trochu si hraju s keltnerem.
ale do doby co budu vydelavat jak vydelavam tak do toho nebudu sahat. problem je ze ten so called system nema moc pevny pravidla.ma ale ne moc exaktni a lehce popsatelne

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...