Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,
pročetl jsem si komoditní manuál a část fóra, ale nikde jsem nenašel (přehlédl?) jednoznačnou odpověď na dle mého názoru základní otázku. Odkud se bere zisk úspěšných obchodníků? Odvodil jsem si, že se jedná výhradně o prodělky neúspěšných spekulantů. Je to tak? Děkuji za případnou odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Jen pro zajímavost, jaký je pravý poměr lidí, kteří v komoditách vydělají a prodělají. Viděl jsem ten televizní pořad, kde autoři tohoto serveru diskutovali a oběvila se tam informace, že jen 12 % traderů jde do zisku. Je to pravda? Já věřím, že uživatelé tohoto serveru budou patřit spíše do těch 12 % než do těch 88 %.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miles,

počítám, že až 90% lidí selže. To je reálně číslo. A je reálně i v běžném životě. Studie dokázaly, že až 90% všech začatých podníkání končí do 3 let krachem. 90% lidí není bohatých a nikdy nebude. Jakýkoliv byznys, a to i trading, vyžaduje specifické myšlení a hlavně nutnost jít proti davu. Lidé mají často pocit, že pokud dělají to, co ostatní, žijí svůj život bezpečně. Proto většina bude vždy jen dav a nedokáže uspět v ničem. To je tvrdá realita.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Miles,

Nedávno jsem viděl statistiky rozdělený podle typu obchodníků, bylo to na stránkách nějaké burzy (se mi zdá že na CBOT):
Prodělává:
70% position traders
80% swing traders
95% daytraders

V poslední době jsem četl větší množství anglické literatury a většina autorů také uvádí, že 95% daytraderů prodělává, teď se na to dívám, například Van Tharp v Financial Freedom through electronic daytrading uvádí také stejné číslo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lol, tak to je husta statistika! 95% to je fakt moc!

na druhou stranu kdyz jsem se uz do toho pustil, tak toho nenecham! Tedko aspon vim, ze musim vic backtestovat a az si budu se vsim 100% jistej a otevru si acc, tak budu jeste aspon mesic backtestovat z dat od brookera ;)

ale zatim mam casu dost ...

mno nic ... ted jsem se dva dny flakal, tak si jdu znovu procist woodies a "analyzu poslednich tri dnu..." a pak mozna zacit neco backtestovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napadlo mě, že takové statistiky prodělávajících mohou být asi z toho důvodu, že tento business přitahuje i typické hráče. Sází jako v kasínu a nemají plán, disciplínu, systém atd. Hodně lidí, kteří mají dobré analytické myšlení, dobrou disciplinovanost a nepodléhají gamblerským eufóriím pracují jako zaměstnanci a do tradingu nejdou, protože to považují za riskantní a nejisté. to pak vytváří ten poměr...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli nevíte o nějakám dalším trhu pro poziční obchodování, mimo cukru a kukuřice, ty už začínám pomalu backtestovat, ale chhtěl bych se věnovat i ještě něčemu dalšímu. Co je ještě vhodné pro začátečníky, je to dostatečně volatilní a dá se to obchodovat s vkladem 5000$?. V jednom článku byl zmiňován Eurodollar? Co by tedy ještě stálo za prozkoumávání a backtestování? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

rád bych se zeptal na samotný začátek backtestingu.

Pokud jsem si zvolil, že se budu zabývat klouzavými průměry, vybral si desetidenní a 40denní...mám tedy teď zkoumat, kdy by byl vstup do pozice potenciálně výhodný – tzn.nahledět spoustu grafů, spočítat pravděpodobnost kdy může být vstup ziskový a kdy naopak jde o mýlku...pokud by to vycházelo špatně s pravděpodobností, zvolit např jinou strategii, nebo jiné klouzavé průměry? Jdu na to dobře? Nebo jsem aspoň – beru to na úplný úvod za správný konec?

Díky.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sexybomber,
aby jsi vedel na co hledis doporucuji zacit s Rossem. Posune te to o hodne dal a usetri obrovskou spoustu casu.
Navic knizky od Rosse jsou v cestine, je v nich uvedeny kompletni velmi jednoduchy OS ktery funguje a bude fungovat protoze vychazi z ceny a ne z nejakeho indikatoru.
Navic je tady spoustu dalsiho materialu v diskuzich - napr. zde www.financnik.cz/forum/read.php?2,31796,79793#79793

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý pozdní večer:

to drvr: díky za odpověď...

to swen: moc díky za odpověď a tip... !!!

je skvělé, že si uděláte trošku času, abyste poradili mě, či komukoliv jinému...upřímně: taková diskuse na úrovni, jako je na financnikovi, se (jen tak) nevidí...velmi mile mne překvapilo, jak jsou zdejší tradeři ochotní lidé...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...