Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, chcem začat obchodovat na forexe, teraz ziskavam skusenosti, demujem, a zhruba o rok by som začal live.
Moje predstavy su asi taketo: spoločnost CME
počiatočny vklad: 1000 dolarov
max 30% blokovany margin
obchodovanie EUR/USD
Stop: najviac 5% z učtu----50 USD
Limit: min. 15% z učtu----150 USD

alebo začat obchodovat teraz s 200 USD , zažit ten pocit ked sa hra o moje prachy, a možno za ten rok ziskat take skusenosti ake by som na deme nikdy nedosiahol...

Som študent, živia ma rodiča...peniaze su moje...tych 200 dolarov ma nezabije...

Ale ako založit učet...pracovat nepracujem, nemam žiadny ročny prijem, .... mam tam klamat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chcem začat obchodovat na forexe, teraz ziskavam skusenosti, demujem, a zhruba o rok by som začal live.
Moje predstavy su asi taketo: spoločnost CMS
počiatočny vklad: 1000 dolarov
max 30% blokovany margin
obchodovanie EUR/USD
Stop: najviac 5% z učtu----50 USD
Limit: min. 15% z učtu----150 USD

alebo začat obchodovat teraz s 200 USD , zažit ten pocit ked sa hra o moje prachy, a možno za ten rok ziskat take skusenosti ake by som na deme nikdy nedosiahol...

Som študent, živia ma rodiča...peniaze su moje...tych 200 dolarov ma nezabije...

Ale ako založit učet...pracovat nepracujem, nemam žiadny ročny prijem, .... mam tam klamat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

floky Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim, chcem začat obchodovat na forexe, teraz
> ziskavam skusenosti, demujem, a zhruba o rok by
> som začal live.
> Moje predstavy su asi taketo: spoločnost CMS
> počiatočny vklad: 1000 dolarov
> max 30% blokovany margin
> obchodovanie EUR/USD
> Stop: najviac 5% z učtu----50 USD
> Limit: min. 15% z učtu----150 USD
>
> alebo začat obchodovat teraz s 200 USD , zažit ten
> pocit ked sa hra o moje prachy, a možno za ten rok
> ziskat take skusenosti ake by som na deme nikdy
> nedosiahol...
>
> Som študent, živia ma rodiča...peniaze su
> moje...tych 200 dolarov ma nezabije...
>
> Ale ako založit učet...pracovat nepracujem, nemam
> žiadny ročny prijem, .... mam tam klamat?
>


Tak s tím by jsi asi daleko nedošel, já bych ti doporučoval na 1000 dolarů obchodovat 1 minilot max 3 páry. pokud budeš chtít vše zjednodušit tak se to i dobře počítá. Na některé páry SL 25 US/ minilot což je zhruba SL 22 pips + 3 pips spread. Takže na jednu pozici budeš mít 2,5% z učtu. třeba na librojen běžně dávám 30-50 pips včetně spreadu. se SL několika pips na forexu nikam nedojdeš. Ale v začátku bych obchodoval pouze jeden pár. Je tu někdo kdo začal live a neprovařil první účet ???? Pokud to nikdo neodpoví tak nevěř tomu že budeš první.
Mohl bych ti vyprávět jak jsem udělal ze 300 za měsíc 2000 a pak ze 2000 na 0 za dva dny. Tyhle cesty vedou vždy do slepý uličky. Jinak pomalejší tempo je sice těžší se naučit zato ale má velmi pozitivní vliv pro budoucí obchody.




:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

tak a je to tu...z 1000 usd som spravil 2700 za cca mesiac velmi rekreačneho obchodovania...a teraz je to v prdeli...na pare EUR/JPY som kupil jeden lot....stracam cez 2000 dolarov....a učet v je v podstate zrušeny...naštastie len demo :) ... chyba čo som spravil bola asi ta že za den som spravil 400 dolarov...hladny po prachoch som otvoril dalši velky ochod....limit som nastavil na hladine +180 usd....a stop som nedal....za den bola strata -400 usd...a mne to bolo luto :D zavriet...

teraz som začal znova....ochodujem s 1000 usd, dneska som spravil 5 obchodov, najviac som mal otvorene 3 obchody po 0,1 lote..., jeden som zavrel zo stratou -38 usd, dalšie dva zo ziskom +32 a + 28 usd....dva mam ešte otvorene....a momentalne som kusok v pluse :)

hadam to teraz neposerem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

no jak to tady tak čtu .... tak tady budu asi nemladší ... je mě 16 a už sem tady taky o tom obchodovíní přečetl skoro všechno co se dalo ...ted bych ještě potřeboval vyzkoušet mojí strategii a možná tak za rok bych se na to mohl vrhnout na ostro ... uvidíme jak si povedu snad ještě narazím na něco co bych mohl ještě přečíst ...protože když to tady tak čtu tak to asi opravdu nebude jen tak tam hodit 5000 a hned vytahnout 10 000 takže časem uvidíme jak to pude ... ale jináč chtěl bych poděkovat tady všem za cenné informace ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jooo ale tak jako i kdybych nepřečetl všechno tak nic nenadělám ..... někdo je dobrej na něco jinýho takže muže se stát že přečtu tady několik tisíc stran o tom to a nepude to a někdo nepřečte ani 10% toho co já a pude mu to tak jak kdyby to dělal dlouho nevím jak ... prostě někdo to má v sobě ....já se mužu jen snažit dozvědět se o tom co nejvíc a tím zvýšim mé šance do budoucna .... ale jak říkaš že sem chodíš dva roky a nejsi ani v pulce tomu se ti vubec nedivím .. to snad aninejde přečíst to tady všechno do posledního řádečku ... to by sme tu museli sedět 24hodin deně a pořád by to nestačilo .... a koho by to taky bavilo tady sedět ... :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

[bold] to Floky[/bold]

[ital]"Moje predstavy su asi taketo: spoločnost CMS
počiatočny vklad: 1000 dolarov
max 30% blokovany margin
obchodovanie EUR/USD
Stop: najviac 5% z učtu----50 USD
Limit: min. 15% z učtu----150 USD " [/ital]

ahoj, taky jsem si myslel pred nejakou dobou totez. Souhlasim s Lisakusem, ze na 1k USD pri 400:1 pace je rozumny obchodovat miniloty. Jelikoz jsem takhle zacinal live, a pokud ti muzu neco doporucit, spise nez obchodovat s max 3 pary je bezpecnejsi drzet jen jednu pozici (mini), a radeji si pripravit dobre jeden vstup, nez nedostatecne 3 vstupy. Pokud uz chces obchodovat 3 pary a 3 pozice, pak jdi napr do trojuhelniku GBP-USD-JPY ( nicmene jak uz tu psal L. pary jsou volatilnejsi, a tudiz je nutne pouzivat vetsi SL, a tudiz vic riskovat ... ) Obchodovat EUR/USD se SL 50USD na miniloty je solidni, nicmene u nekterych paru by ti ani tohle nemuselo stacit. Kdyby si chtel obchodovat se stand. loty, tak je 50USD na stop dle meho nazoru temer neobchodovatelne :-). 30% blokovany margin je zbytecne moc, a zvysujes tim riziko vstupem do vice pozic ( na 1 minilot ti pri 400k1 CMS zablokuji 25USD coz je 2,5% z uctu, jak uz ostatne psal Lisakus.

Vstupovat na FX s 200USD samo jde, ale pravdepodobnost ze je ztratis se ti zvysuje umerne s podhodnocenim vstupnich penez vuci trhu na ktery vstupujes. Pokud si je muzes dovolit s klidnym svedomnim ztratit, a chces si vyzkouset psychiku, pak ti nic nebrani, ale udelat z nich BIG fortune je temer maly zazrak :D
(tu) Podle me je lepsi kdyz si tech 200 pridas k tem 1000USD a vlezes tam pak s 1200USD nez rozmelnovat penizky,ale proti gustu ... :-)

Ohledne obchodu o kterych tu pises, jsem mel uplne stejne zazitky, myslel jsem si tehdy ze jsem boss a ze na tom preci nic neni :-) nicmene pozdeji sem pochopil, ze z 1k umi udelat 3k,5k,10k... kdekdo , ale konat tak pravidelne a konsistentne nekolik let je to co odlisuje amatera od profika :-) Co tim chci rict jest, ze je treba zustat nohama na zemi, a zbytecne se neopijet prehnanym optimismem a v ramci neho otvirat live ucty s 200USD ...

Kazdopadne Ti preju hodne stesti,zdaru a hodne nadseni z dobrych obchodu ! :-)

PS: i Tobe Lisakusi ! ;) (tu) [bold]Tve tipy na FX foru i chatu jsou pro me vytecnou inspiraci!!! DIKY[/bold] ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

U těchto strategií je nebezpečí, že se nakoupí buy a hned se otočí ke SL , potom tedy jde na sell a po nákupu se otočí na SL. Takže tyto dva obchody skončí ve ztrátě. Každý začínající nad tímto uvažuje, ale myslím si, že tudy cesta nevede. Vhodnější je počkat si na trend a do toho pak vstoupit s jedním kontraktem.Zjistěte si, kde je nejvhodnější místo pro vstup a pak vstupte bez zaváhání.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Typ tradingu o kterem pises se jmenuje hedging.Doporucuje se jen v pripade kdy jde trade sideways( stranou) a pouzijes napriklad pivot point a support a resistance linie.Jde o pokrocilejsi metodu obchodovani.Musim upozornit ,ze nekteri Brokers ho nedoporucuji a i primo zakazuji.Je dobre se na to zeptat pred tim nez zacnes.Ja hedge pouzivam v takovych pripadech gde jsem si absolutne jisty.Nakupuji pouze male loty a ukoncim kontrakt pred koncem dne.
Zalezi na Tobe.Zpravidla souhlasim s Mnovak kde je rozumnejsi cekat na trend a nebo jiny kvalitni indikator !

Hodne stesti (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

neviem, ci moj prispevok ci otazka patri sem. Nie som totiz zacinajucu mladik, ale skor "starik". Ziadne ine vhodne vlakno som vsak nenasiel. Ked som sa zacal pred rokom zaujimat o investovanie nemal som o komoditach ani paru. Teraz mam nejake peniaze vo fondoch, ale rad by som si skusil aj nieco sam. Komodity ma velmi oslovili (moja srdcovka je kukurica) a keby som bolo vedel ako obchodovat individualne, mohol som uz par korun zarobit. Nikdy ale nie neskoro.
Rad by som sa spytal:
1. ake minimalne financne prostriedky treba mat pri zaciatku obchodovania s komoditami (tym, ze som investoval do fondov, kde som teraz v hlbokom minuse, vela penazi k dispozii nemam)
2. kde najdem napisane konkretne kroky obchodovania (otvorit ucet, kde,...)

Ak uz niekde existuju odpovede na fore, staci mi cesta k nim. Fakt sa tu este neviem dobre orientovat.

:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...