Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Diky moc, casu mam dost, biznis, ktory slusne vynasa a bez roboty, bez akehokolvek casu, ktory by som mu musel venovat, takze vidim to tak na nejaky fajnovy kurz anglictiny.
Co sa tyka tej komunity ludi, no ako som viac krat cital, nie je to zoznamka a neviem, kde na tomto serveru je priestor na nejaky kontakt povedzme na ludi co sa stretavaju v Bratislave, kedze som priamo z tohto mesta.

Dik moc vela melonov na ucte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

a este co sa tyka tej anglictiny, ze zatial mam casu dost, kym precitam cele forum a nejake tie ceske knihy, praveze nemam, jazyk nie je vec, ktoru sa naucim za jeden mesiac a ako som pisal v predoslom prospevku, casu mam tolko, ze nejaku tu knizku mam precitanu za dva dni a tak isto velmi rychlo precitam a vstrebam informacie z financnika, aj ked je ich naozaj dost, ale ako som to vsetko tak pochopil aj tak je ono asi najdolezitejsie sa zacat ''hrat'' s grafmy, testovat, skusat, proste dostat ich do krvy. Co sa tyka toho tradingu, ze nie kazdemu sa podari stat uspesnym v tomto biznise, no kto velmi chce, podari sa mu to :-) a ja ako inak, velmi chcem a aj preto nieco urobim, resp. robim.

... KTO VELA PRACUJE, NEMA CAS ZARABAT PENIAZE

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 ...

Skutocne perfektna komunita ludi, je neobvykle aby niekto takto radil, odpovedal na otazky a podobne ako sa to deje na financnik.cz

Diky moc 911, ono vies, diskusia sa da citat ale nie porade ako knizka a je tu toho skutocne dost a najst tie spravne odpovede niekedy uz nie je take lahke, ale uz davam vyhladavac, takze by to malo byt ok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý podvečer přeju všem :)

Měl bych takový jeden dotaz, zkouším si papertrading, moc vzorků zatím k dispozici nemám, tak nemůžu soudit, ale pořád mi vrtá hlavou jedna věc, píšete, že předpokladem úspěšného tradingu je dobrá obchodní strategie, kterou si každý poctivě trénuje, provádí backtesting a pak získá v dané strategii jistotu, jenže já mám ten pocit, že grafy jsou nevyspytatelné, různé technické analýzy jsou sice hezké, ale nemůžu na ně 100%-ně spoléhat. Snažím si papírově trénovat obchodování s kukuřicí intradenně, sleduju jak se vyvýjí graf, přihlížím k MA, BollingerBands, S/R, dvojitému vrcholu a dnu.. a snažím se vcítit do těch grafů a vycítit co se bude dít. Jak dostanu pocit (díky indikátorům a intuici), že by trh měl jít určitým směrem tak vstoupím do pozice, dávám si velký pozor na SL, ten jsem si stanovil na hodnotu 3% základního kapitálu, pak stále sleduju jak se graf vyvíjí, posouvám SL a snažím se vystoupit z pozice jenom až je to nezbytně nutné, snažím se, abych z pozice vystoupil tak, aby RRR bylo alespoň 1:2, ale někdy to opravdu nejde, v celkovém průměru všech obchodů mám RRR 1:2,4. nemám prostě žádný extra obchodní systém, snažím se jenom pilovat money-management a psychicky být v klidu a neplašit, ale extra obchodní strategii, kterou bych piloval měsíce a měsíce nemám, myslíte si, že je to chyba ?? Předem děkuji za všechny odpovědí a omlouvám se, že otravuju :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NEvim, jestli jsem zrovna ten nejopravnenejsi radit, ale otazka : "myslite si ze je to chyba?", me svadi k uvaze, ze tomu systemu nejak zvlast neverite (nebo sobe?). V takovemto pripade by Vas mohlo realne obchodovani docela rychle polozit. Ale to zvazte sam. Ciste teoreticky muzete perdvidat pohyby z logru v kafi, kdyz k tomu budete mit dobry MM a za sebou vetsi uspesny backtest, nebo nastradane vysledky z paperu.
Nicmene pokud jde o subjektivni rozhodovani, prijde mi to ponekud nebezpecne. Ale je to jen Vase rozhodnuti a Vase zodpovednost.
Snad jsem Vam alespon trosku pomohl.
Kazdopadne preju hodne uspechu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všichni hovoří o správném MM a já se ptám (a to především sám sebe a studijních materiálů), co je to správný MM? Jaké má atributy asi lze vyčíst (RRR,...), ale jak ho dosáhnout?

MM dle mého názoru musí souviset, resp. určovat velikost SL, profit targetů a samozřejmě i otevíraných pozic. A nedal by se MM postavit z jiné strany, než tím, že mi SL určí povaha systému (proražení SL úrovní, Rh, atp.) a podle toho potom určuji PT abych dosáhl RRR alespoň řekněme 1:3. Nedalo by se vyjít z požadované počtu obchodů, profitu, maximální ztráty.... ?

Na tyto otázky jsem si zatím nedokázal odpvědět a předpokládám, že ještě mnoho času potrvá, než si je vůbec budu moci zodpovědět.

Jaký je váš názor na tvorbu MM? Jak najít ten nejideálnější ?

Virgee

Link to comment
Sdílet pomocí služby

virgee,

Mam troška pocit, že nejak nechapeš, čo je vlastne MM a ako vlastne suvisi s tym čo si uviedol v strede príspevku o (RH, S/R urovni). To čo vnima vacsina ludi tu na fore je základ MM prave to čo navrhuješ v strede príspevku. MM avšak obsahuje aj iné konštrukty ako je diverzifikacia a position sizing.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sn3hul4k >> Děkuju za reakci :) Ano čekal jsem podobnout odpověď, že moje otázka "myslíte si, že je to chyba?" zavání nedostatečnou důvěrou v "můj plán" či v sebe sama. Víte ten papírové trenink dělám strašně krátkou dobu, proto ještě nemám důvěru, ale jsem si jistý tím, že jestli to budou zkoušet cca půl roku, rok a výsledek bude ziskový, tak důvěru budu mít. A Vy už obchodujete aktivně ? Taktéž přeji hodně úspěchu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...