Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pivot Trading OS


stavodesign

Doporučené příspěvky

stavodesign: Zbezne jsem proletnul statistiky a myslim, ze jediny prvek, ktery by melo v prvni rade smysl optimalizovat je SL. Myslim, ze na 5k ucet je prumerna ztrata 230 USD uz za hranici akceptovatelnosti.

Prumerny zisk je imho ok a uspesnost mi prijde vyborna, do dalsiho zlepsovani bych osobne prilis energie nedaval (ne primarne). Takze kdyby se nasel zpusob, jak alespon lehce snizit urovne SL, ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 105
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

slush :

statistika je výsledkem čistě mechanického obchodování zadaných pravidel pro ověření funkčnosti - není v nich zahrnut žádný risk management. Systém teď testuji na demu a před každým vstupem si přepočtu risk, potenciální zisk a RRR pro aktuální obchod, pokud je risk větší než max. akceptovatelný zisk dle MM tak obchod neberu, stejně tak nevstupuji pokud ve RRR větší než 1:1,5 ( risk : pot. zisku )

SL i PT se mění podle aktuální charakteristiky trhu ( to je vlastně zahrnuto ve výpočtu pivotu a S/R úrovní ) - na tom je systém postaven. Pokud je předchozí den větší range, tak je SL i PT dál od vstupu než po dni kdy jde trh do strany s minimálním pohybem. Samozřejmě je možné statisticky vyhodnotit nějaký opt. SL a PT pro testovanou množinu obchodů, ale zadání podle pivotů mi přijde logičtější. Ale v zásadě souhlasím, že výška ztráty je zásadním problémem systému - ES mělo 2 ztráty přes 500 ( největší byla 624 ) NQ dokonce 4 ( největší 917 ). Tyto ztráty chci oříznout ( bohužel spolu s největšími zisky ), pak by měly být výsledky obchodovatelnější.

Startovní kapitál 5k je zde jen jako minimální částka, kterou WL kontroluje aby vstoupil do pozice ( overnight margin ES i NQ je něco přes 3k, tak aby se to lépe počítalo ) - bohužel neumožňuje výpočet EC od nuly, což by se mi líbilo více.

Úspěšné obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

slush : SL není stanoven pevnou dolarovou hodnotou, ale polohou S2/R2 - průměrně je to asi 210 USD, tzn. celkem běžný SL pro obchodování s 10k účtem. Ty nejvyšší ztráty jsou výsledkem držení pozice přes noc a následného gapu ( je to vidět na obrázku ) a ty se oříznou uzavřením pozice na close obchodního dne. 2,1% je v rozumných mezích většiny doporučovaných risk managementů, klidně bych šel i do většího risku ( např. Kelly% se zatím při testech od začátku listopadu stabilizovalo kolem 30% ). Výška SL je jedna z věcí, se kterými je třeba laborovat - vyšší SL mě často udrží v pozici a výrazně zvýší Win%. Já vidím právě nízký SL ( jako důsledek nedostatečné výšky účtu ) jako jednu z hlavních příčin ztrátových systémů, potažmo ztrácejících obchodníků. Dle mého názoru by měl být postup takový, že nejdřív stanovým nutnou velikost SL v závislosti na volatilitě trhu a TF, následně pak podle výšky maximálního risku ( podle mého MM ) určím potřebnou velikost účtu pro posuzovanou strategii - pokud je to v mých možnostech mohu obchodovat. Pokud je požadovaná velikost účtu příliš vysoká nebudu danou strategii na daném trhu v daném TF obchodovat, protože si to nemohu dovolit - pokud bych snížil SL tak mě trh bude vyrážet stopky a výdělky půjdou "do kytek". Úspěšné obchody PS v předchozím příspěvku jsem prohodil risk se ziskem potenciální zisku : risku musí být větší než 1:1,5 ( riskuji ma 1,5x víc než mohu vydělat )

2898

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohužel i se svými systémy jsem se dostal do stádia, že i když jsou hodně profitabilní, jsou neobchodovatelné z mého "psychopohledu" - což by byl i Tvůj systém a to tím, že pozici držíš běžně pár hodin, lítá ze zisku do ztráty i několikrát.
Já nemám na to koukat jak ze zisku 150$ se to obrací do ztráty 200$ a být v klidu a čekat na dosažení PTnebo SL.
To bych muse zadat příkaz a odejít, což asi není "košér" obchodní postup.
Takže bych přidal jako jeden z prvních předpokladů obchodovatelnosti to, jestli obchodování XYZ systému vyhovuje mému psychu.

Zkoušels to na jiných TF 1min, 2min nebo použít trial stop? Tak snad můžeš snížit SL (bohužel i PT).


PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET: Nekdo obchoduje tak, ze najde vstupni signal, polozi SL a PT a jde od pocitace. Myslim, ze tak to dela napriklad Tomas. Dobre je to u systemu, ktere maji vicemene konstantni zisk u ziskoveho obchodu. Neni potom potreba stresovat se s vystupy (a i se situacemi, kdy se obchod otace ze zisku do ztraty). Nevyhodne to je podle me u systemu, ktere mivaji velmi rozdilne PT (desitky dolaru az stovky dolaru). Rozhodne si ale nemyslim, ze to je technika nehodna "praveho obchodnika". Zalezi na kazdem jedinci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET:
Podle mého názoru je hlavní výhodou mechanického obchodování právě omezení vlivu psychyky - mám otestovaný systém, který podle backtestu/demotradingu... funguje na dostatečném vzorku obchodů tak se podle něj řídím, Pouze mechanicky zadávám příkazy a nesnažím se upravovat vstupy / výstupy podle mého aktuálního názoru na další vývoj trhu. Občas je třeba "ustát" situace kdy se trh jeden tick pod nastaveným PT otačil a nakonec to skončilo ztrátou - tady je u mechanického obchodování potřeba pouze nepřestat systém obchodovat a klikat dál. Z předchozího obchodování mám spočítný RF a tak mohu předpokládat, že za každý dolar ztráty bude více než dolar zisku.
U tohoto systému není velikost SL závislá na TF. Při nižších TF byla absoutní výkonost systémů o něco vyšší, ale profit factor zůstává při změnách TF víceméně konstantní - tzn. vzrostl počet zisků i ztrát . Pro optimalizaci se pokusím hledat jinou cestu než optimalizovat velikost SL a PT.

Úspěšné obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, na dnešní vývoji ER2 je hezky vidět důvod proč jsem zvolil vstupy STOP příkazem. Příkaz zadám ve chvíli kdy bar uzavře pod S1 ( nad R1 ) a ten je vyplněn až ve chvíli kdy se cena vrací směrem k pivotu. Samozřejmě to nefunguje vždy, ale výsledky jsou o něco lepší než nákup/prodej za market na úrovni S1/R1. Jako jednu z variant teď testuji vstup STOPEM na aktuálním baru pokud jeho high dosáhne úrovně x ticků ( musím optimalizovat pro každý trh ) pod S1 / nad R1. Úspěšné obchody Michal

2915

Link to comment
Sdílet pomocí služby

první lehká optimalizace ve snaze o snížení DD. Základní myšlenkou je snaha o snížení pravděpodobnosti vstupu do obchodu, který prorazí S1/R1 a pokračuje k S2/R2. Jako jedno z řešení jsem zvolil posunutí vstupní úrovně směrem k pivot pointu ( konkrétně o 2 ticky ). Abych tímto posunem nedošlo o snížení potenciálního zisku při současném zvýšení risku posunu PT o dvojnásobnou hodnotu ( 4 ticky ) na opačnou stranu pivotu ( při longu nad PP, při shortu pod PP ). Výsledky jsou o něco lepší než u původní varianty - u ES klesl DD o 11%, Win% vzrostlo o 4%, celková výkonost systému se zlepšila o 49%. Porovnání původní varianty a varianty s uvedenými změnami je na obrázku. Úspěšné obchody Michal

2919

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výsledky na ER2 za rok 2006. Zajímavé celkové zhodnocení, ale neúnosně velký DD - mělo by se dát vyřešit optimalizací. ER2 je v porovnání s ES a NQ živější trh ( což je dáno skladbou akcií v tomto indexu obsažených ) a častěji se dostává za hranici R2/S2, což mne přivedlo na další možnou úpravu. Řešení spočívá v přikoupení dalšího kontraktu na S2 ( na R2 prodání ) a stanovení nový SL a PT, v mém případě budu používat SL na hodnotě 1,5 násobku rozdílu S2 - S1 pod S2 ( R2 zrcadlově ) a PT na polovině rozdílu mezi cenami PP a S1. Další možností je použít dva PT, kdy s prvním kontraktem vystoupím na S1 a s druhým na PP. Samozřejmě se SL a PT je možné libovolně experimentovat a optimalizovat je samostatně pro každý trh. Lze namítnout, že se jedná o navyšování pozic ( průměrování, piramidování…), které se obecně nedoporučuje, a že jde o rychlou cestu k vymazanému účtu. S tím bych nesouhlasil, s navýšením pozice je počítáno v celém řízení obchodu, zejména v risk managementu. Proto bych tuto metodu označil spíše za způsob positionsizingu. Velikost riskované částky, potenciálního zisku i RRR v tomto případě odpovídá obchodování 2kontraktů dle původního systému. Je samozřejmě potřeba dodržet zásady MM a vstupovat pouze do obchodů, u kterých riskovaná částka nepřesahuje max. povolený risk dle mého MM. Risk, potenciální zisk a RRR se u Pivot trading OS liší obchod od obchodu, proto je potřeba tyto hodnoty pro každý obchod přepočítat a vstupovat pouze do obchodů kde je Risk 2944

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...