Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pivot Trading OS


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 105
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

John Person, velice známý trader používající PP, pořádal včera a dnes v Praze semináře a musím říct, že tam byla řada zajímavých věcí. Systém, který prezentoval spočívá v kombinaci pivot pointů na různých time framech a svíčkových formací. Včera jsem to projížděl na grafech a vypadá to velmi dobře. Navíc to půjde celkem jednoduše naprogramovat - až budu mýt nějaké výsledky tak je sem můžu postnout.

Úspěšné obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

weekly a monthly pivoty na ER2. Jedna z myšlenek, kterou John Person prezentoval bylo použití pivot pointů z vyšších TF. Pokud se nakumulují R, nebo S úrovně z denních, týdenních a měsíčních grafů blízko u sebe zvyšuje se pravděpodobnost obratu trendu. Proto je dobré si do ID grafu zobrazit i weekly a monthly PP. Na obrázcích je vidět že ve více jak polovině případů se trh otáčí kolem R, S úrovní z těchto TF. Úspěšné obchody Michal

3491

3492

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky jsem se zucastnil. Myslim, ze tohle by mel absolvovat kazdy trader. Hromada prospesnych veci, ktere davaji smysl. Je videt, ze delal nejakou dobu na pitu. Zajima ho, co delaji velci hraci a podle toho se chova. Takovych lidi by sem meli jezdit vic. Jen skoda, ze to neporadal financnik, minimalne preklad by byl mnohem lepsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomasN : souhlas Person byl skvelej. Já v překladu, žádný problém neviděl - Ludvik je trader a ne překladatel, ale podle mne to zvládal velmi dobře - s člověkem, který se živý překládáním, ale o obchodování nemá páru to taky mohlo dopadnou daleko hůř.
S těmi časy jsem to pochopil stejně. Hodnoty PP, ale nejsou nijak dramaticky odlišné ani když se veznou otevírací hodnoty burzy ( v 99% se liší o max o pár ticků ).

Úspěšné obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 : stačí si to hodit do jakéhokoliv SW a rozdíl je hned vidět - ve většině případů je výsledek podobný. Pokud jsem si všiml, tak ve většině případů se v premarketu high/low dne nevytvoří a close je v obou případech stejné = (h+l+c)/3 výsledek je stejný. Jiný případ je při použití woodyho pivotů, které počítají s aktuální open, nebo při vyhlašování v afterhours.
pokud se nepletu tak Jon říkal, že používá sesion po kterou jsou trhy otevřeny - elektronika celý den, pit - otevírací doba burzy, forex - 24h ( close dle NY centralní banky ) .

Úspěšné obchody

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě doplněk, John používá pivoty k určení urovně kde se trh může otáčet jako určitého rozmezí - tzn. nezáleží na zcela přesném určení PP a R/S úrovní.
Navíc pokud jsem si všiml tak hodnoty PP se v různých SW od sebe také trochu liší. Já zkoušel místo PP použít výpočet (h+l)/2 a výsledky systému nebyly nijak dramaticky jiné - to mě vede k závěru, že na přesných hodnotách zas tak moc nezáleží.

Úspěšné obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...