Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pivot Trading OS


stavodesign

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 105
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

Ahoj všichni, chtěl bych se s vámi podělit o můj obchodní systém založený na pivot pointech, protože jsem se zde od zkušenější traderů hodně naučil. Třeba nějaký můj postřeh někdo využije. Tento systém bych chtěl od půlky dubna obchodovat live, ocením jakoukoliv kritiku. O trading se zajímám přibližně tři roky a právě u pivot pointu jsem se konečně našel. Nejsem až tak moc velký pisálek, tak přejdu rovnou k věci. Základ systému OFZ tvoří pivot pointy-pouze daily (dále pouze PP), graf zobrazeny v range barech 8, exponenciální klouzavý průměr 36 a zakreslené high/low z předešlého dne. Sleduji také důležité reporty. Spekuluji na průraz/odraz od PP vždy do trendu. [bold]Vstup průrazem [/bold] -vstup pouze do trendu Korekce a)v trendu musí nastat korekce přímo na PP, vstup 2 ticky nad/pod korekci. Jako přípustnou korekci beru, pokud se utvoří jako druhá svíčka za PP. b)nebo trend musí udělat korekci,ale nesmí být vzdálena dále než 5 svíček. Vstup 2 ticky nad/pod úsečku, které prorazila PP. [bold]Vstup odraze [/bold] -trh musí před odrazem udělat velký pohyb -Neberu odrazy pokud už nastaly premarketu nebo se kolem daného PP hodně točil trh. -vstup 2 ticky pod/nad odrazovou úsečku. Vstup průrazem

12913

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl jsem přiložit obrázek a koukám, že se to už odeslalo :), takže pokračuji. Sytém mám zbacktestovaný pouze na trhu NQ za 10 měsíců, kdy jsem měl 131 obchodů. Průměrný obchod je 55 dolarů. Výstupy a)SL 50, BE při +75 b) -Když se proti mně zformuje ukázková formace-posunu blíž SL -Při +200 posunout SL na logickou úroveň. Maximálně však +100. Toto praktikuji pouze pokud se trh vyloženě vrhne proti mě. -Nejlepší výstup je: pokud trh protne můj PP na který jsem spekuloval, tak SL posunu 2 ticky pod/nad první usečku mojí barvy, která PP protla a dál posunuji TSL. Takže pokud jsem long a můj PP protla červená úsečka, tak SL je stále na BE. Pokud v tomto případě target PP protla zelená usečka umístím 2 ticky pod ní SL a posouvám podle zde prezentovaného výstupu tradera Danka. Tímto způsobem jde z trendu vytěžit maximum.

12914

12915

12916

12917

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PavelK Díky za odpověď. Zrovna dneska při procházení grafů mě napadlo, pokud by se nevyplatilo rovnou čekat na DB/DT při "mých" odrazech nebo by stačilo posunout SL nad první odrazovou svíci. Často se mi stane, že vstoupím na odraz po první svíci a potom, co se utvoří DB/DT, tak jsem vyhozen kvůli malému SL(viz screen). S dnešní situací na trzích máš určitě pravdu, ale nejsem si jistý jestli bych hnedka v live zmáknul obchodovat db/dt/123/rh.

12919

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otakar1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> -Nejlepší výstup je: pokud trh protne můj PP na
> který jsem spekuloval, tak SL posunu 2 ticky
> pod/nad první usečku mojí barvy, která PP protla a
> dál posunuji TSL. Takže pokud jsem long a můj PP
> protla červená úsečka, tak SL je stále na BE.
> Pokud v tomto případě target PP protla zelená
> usečka umístím 2 ticky pod ní SL a posouvám podle
> zde prezentovaného výstupu tradera Danka. Tímto
> způsobem jde z trendu vytěžit maximum.


Jestli tomu dobře rozumím, tak "můj PP na který jsem spekuloval" je myšleno R1 nebo S1 podle směru Long nebo Short? PP je vždycky jenom jeden ;)
Jinak ty výstupy mi přijdou zvláštní (nebo jsem je možná jenom nepochopil) - dokud se nedostaneš z PP na R1 nebo S1, tak posunuješ jen na BE, příp. při nějakém protipatternu přitáhneš na trochu těsnější SL a až když trh projde R1 nebo S1, tak posunuješ SL dále ve směru trendu?

Jinak třeba na posledním screenu - podle čeho určíš, jestli brát odraz, nebo průraz? Proč by to nemohla být zrovna "korekce nového uptrendu"?

Dále - k čemu je v systému EMA a k čemu YH a YL?

Díky za objasnění ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lucínek

1)Ano "můj PP" bylo myšleno jako S1,R1. Pokud vstoupím na hlavním pivotu long, tak spekuluju na R1.
2) a)"dokud se nedostaneš z PP na R1 nebo S1, tak posunuješ jen na BE"-ANO
b)"při nějakém protipatternu přitáhneš na trochu těsnější S"-ANO
c)"když trh projde R1 nebo S1, tak posunuješ SL dále ve směru trendu"-ANO, přesněji SL dám dva ticky pod/nad úsečku, která protla PP,S1,R1. Musí jít, ale o úsečku v barvě mého obchodu. Pokud jsem long a R1 protne úsečka, která se pak uzavře short, SL neposunuji.

Proč ti moje výstupy přijdou zvláštní?

3)Psal jsem, že vstupuji pouze do trendu, trend určuje EMA 36. Na screenu šlo tedy o odraz, protože trh šel výrazně short.
4)Musím říct, že se zkratkami YH a YL jsem se ještě nesetkal, ale snad jde o yesterday low/high. Vyznačuju si je spíš informativně, pokud je třeba YH kousek nad pivotem a já chci jít long, tak si radši počkám i na proražení YH nebo si hlídám SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V čem mi to přijde divné? No jaká je typická vzdálenost od PP k R1, resp. S1? Přijde mi, že by to mohlo být relativně slušné RRR s ohledem na použitý SL (stavodesign na začátku tohoto vlákna přeci jen používal SL poněkud vyšší) a tak bych rozuměl, kdyby na úrovni R1 nebo S1 čekal PT, případně nastupoval TSL pro druhou sadu kontraktů. Ale protože se (opět podle mého soudu) na těchto úrovních nezřídka trh otáčí zase zpět, tak často musíš skončit někde na tom BE nebo něco podobného, ačkoli hranice S1 || R1 dosaženo bylo a RRR mohl být slušný ... nebo se pletu?
Neobchoduji to takhle, takže jsem to až tak nesledoval, třeba jsem úplně mimo ... jen to na mne dělalo ten dojem. Porovnával jsi nějak distribuci zisků, velikost DD apod pro výstup tím tvým způsobem a pro pevné PT na S1, resp R1?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...