Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

este 1 poznamka k danym grafom, tie fibo urovne predsa nie su nakreslene z brucha, je tam dvojite dno na urovni zhruba 1,2910(bod A), co povazujem za support a bod B lezi tesne pod 1,3055 co je(bol) silny rezist. na hodinovom grafe tam mate tzv. sviecku hammer(bod C), ktora by mala znamenat obrat trendu a ked si tam date stochastic alebo rsi tak zbadate, ze trh bol oversold.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hamil: používám 1H i 4H grafy právě k vůli těm formacím které jsou na delším TF pěkně vidět. Kromě SR úrovni a tzv.
bodů zvratů je dále i tzv momentum lehčeji vypozorovatelné, jestli si k tomu dáváš FIBO a funguje ti to O.K.,
já používám klasickou TA a CCI ale vstupy do trhu řeším na 15min a nižším TF,
Co jsem chtěl říct? : bez studia trhu na delších TF bych si připadal jako jednooký ale to neříkám nic nového.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ako vidite BoE inflation report dnes? Bude nejaky pohyb, alebo je to uz zaratane zo vcera?

Mozno offtopic, ale predsa: Neskusa niekto forwardy na TRYJPY na long side? Rozdiel v urokoch je znacny a menovy par sa vyuziva na carry trades. Moreover, par sa nachadza v celkom peknom uptrende, sem tam nejake korekcie smerom dolu. Par sa nachadza nad 50 SMA a daily stochastika je nad 50kou. Vyzera na pekny long v horizonte tyzdnov az mesiacov. Navyse sa Turecko snazi o vstup do EU, liberalizuje ekonomiku (privatizacia) a rast realneho HDP sa pohybuje okolo 6-8% p.a.. Nakolko ma Japonsko neporovnatelne nizsi rast, dal by sa vyuzit aj Balassa-Samuelsonov efekt ( ekonomika s nizsim absolutnym HDP, ale s rycheljsim rastom ma tendeciu posilnovat svoju menu vzhladom na menej rastucu, ale bohatsiu krajinu). Co si myslite vy?

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej: ono to od zacatku roku je vubec volake cudne... vzdyt treba kolerace Cable a Swissy je za poslednich 20 dnů tuším -59 bodu (= v podstate nekoreluje - stupnice -100 (kolerule presne opacne) a 100 (koreluje presne ve smeru)), za poslednich 100 je to vsak celkem normal - tedy nad 80 bodu. Ostatne i Yenove pary jsou na tom vselijak... IMHO Pound utekla diky propadu HDP a ostatni pary to nestahlo, Yen diky G7 a EUR diky dobrym datum z Nemecka a Francie (teda ja se snad stanu fundamentalnim obchodnikem ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft:
Mozno to bude tym, ze kabel je uz vyse 2och mesiacov v rangi na daily grafe. Este by mozno februar potiahne v tom rangi a potom by sa uz patrilo, aby zacal nejaky poriadny trend. 20 dnova jednoducha korelacia voci swissy je -0,47 (alebo teda -47, ked nasobis 100 ako ty) a 100 dnova korelacia je -0,63 (-63). Ja by som povedal, ze je to stale relativne silna korelacia, aj ked ta 20 dnova je uz na zvazenie. On the other hand, 20 dni vela neznamena.
Ked uz sme pri tych korelaciach a zaoberas sa statistikov na forexe, neskusal si riesit strategiu Pairs trade? Ide o obchody medzi menami s velmi vysokou korelaciou, v nasom pripade hlavne EUR/USD a USD/CHF. Ked sa korelacia dostane z normalu, tak sa to da vyuzit na trade a zviest sa s danym menovym parom, kym sa neobnovi bezna korelacia. Hm?

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor:

Ak myslis jeho weakness voci euru, tak to bude z velkej casti asi aj dlhopisovym trhom v EU. Kopa statov s prebujnelou socialnou politikou, velkymi defictimi a statnymi dlhmi sa spojila do unie s jednou menou a tak vznikol trh s velkou ponukou najma statnych dlhopisov. Velke penzijne fondy, banky a investicne fondy radi zainvestuju do statnych dlhopisov, kedze su relativne bezpecne a tak zenu aj euro nahor. K tomu sa da priratat este fakt, ze aj europske podniky opustaju staru tradiciu uverovania ako sposobu ziskavania cudzich prostriedkov a tiez idu s kozou na trh a vydavaju vlastne dlhopisy a tiez akcie. Podla mojho skromneho nazoru je to jeden z dovodov, preco je euro relativne take silne. Sila meny nemusi vystihovat bohatstvo krajiny. To by som sa skor pozeral na HDP na obyvatela v PPP, rast produktivity, vyvoj novych technologii a R&D vydavky, index vnimania korupcie, alebo index ekonomickej slobody publikovany Heritage Foundation... Moj nazor. Ini ludia mozu mat ine nazor.

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...