Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

trigor,
skus tady biz.yahoo.com/topic/currency/
jinak se zde hovoří o tom, že poslední US data a zejména veliký schodek obchodní bilance(deficit) nad $60B snižuje předpovědi pro GDP o 1.2 až 1.3%(aktuální 3.5%).
Vše bude záležet na dalších datech, zejména na Retail Sales, které je za moment.
Ale pozor dnes a zítra na Bernankeho půlroční zprávu o dalším nastolení měnové politiky FEDu.
biz.yahoo.com/fxcm/070213/1171406126129.html?.v=1
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej:

Ale to vis, ze se tim zaobiram... v podstate pokud neni korelace v urovni 80 bodu a vyse (na obou koncich - at uz po smeru nebo proti smeru) je to velmi zle... - a proto napr. I_FX_T v poslednich mesicich dava velmi spatne vysledky...:-(

BTW: Je fakt, ze jsem se na korelace od zacatku tydne nekoukal, ale jeste minuly tyden byl EUR/USD vs. USD/CHF vs. GBP/USD nad 80 body (jednim ci onim smerem vsechny kombinace) pro 100 dnu, to tak vyrazne pokleslo a nebo pouzivame jiny zdroj dat? (nemam ho ted po ruce, je otevreny permanentne doma:-), klidne se podelim)

Dalsim nad 80 bodu dlouhodobe korelujicim parem je CHFJPY vs. EURJPY... - zkousim ted s nim sledovat i GBPJPY (v dohledne dobe nad 90 bodu k ostatnim Yenovym), ale to blbe britske HDP s tim udelalo poradny binec...

Jinak plny souhlas s tim cable - tato situace je jiz v minulosti zaznamenana, nasledujicich par tydnu to bude jeste stale zle a pak to snad nabere smer... ze by ta vysnena 2.0000, kterou furt tento kvartal analytici vesti?


Radovan:

Jenze trh ma svou davovou psychozu bez ohledu na fundamenty - casto...:-) Ale to vime oba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já už z těch analytiků mám takový dojem, že se řídí heslem kam vítr, tam plášť.. Tak ještě před dvěma dny psali na bloombergu, že půjde dolar k jenu na 123, četl jsem i o 125 a jak je na tom US ekonomika famfárově. No a dnes se můžeme ze stejného zdroje dočíst, že jeník dosáhne až na 12leté maximum a že na tom ta US ekonomika přece jen není zas tak dobře. ( viz. bloomberg.com/apps/news?pid=20601083&sid=aSdVSKC57qTk&refer=currency ).. Tak už se kluci dohodněte :D

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej:

Ad korelace - CHFJPY vs. EURJPY +96 a CHFJPY vs. +88 ve 100 dnich - zdroj pouzivame stejny...

Ad I_FX_T - kompletni obchodni system od FXiGora viz: www.strategybuilderfx.com/showthread.php?t=16299 - mimochodem, použit tento systém bez pairs korelací s TF 1D, tak od roku 2005 jsme na všech YEN párech dlouzí s hóóóódně vysokým ziskem...

PS: K Pairs trade - uplně nelogická, ale zřejmě taky fungující metoda... - v LIBOVOLNOU dobu koupit EUR/USD A USD/CHF a v LIBOVOLNOU dobu obě pozice uzavřít (nebo obě pozice nejprve prodat). Samozřejmě, jedna pozice bude ztrátová vždy, druhá jenom občas a pokud zisková, zisk ztráty nahrazuje... - nevěřil jsem tomu, ale zběžný pohled do minulosti vypadá, že to není úplná pitomost, ještě (v budoucnu až budu mít čas) se ji podívám na zoubek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...