Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

Retro Napsal:
-------------------------------------------------------
> Osobně bych taky nebyl proti, ale asi máš
> přehozený čísílka :) Bo jsem stále ještě Long,
> několik příštích dnů půjde Cable short. :(
Retro,
ty ešte stále držíš ten cable od 9622 Long ??? Tak to máš dnes už len necelých -200 pips do nuly...
Za tie 3 dni sa dalo na Short zarobiť 3-krát po takmer 100 pipsoch...
No to sú tie obchody bez SL...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hamil:

Po bitve kazdy general... aneb jakpak byste to zobchodoval na right edge? Jak vite, ze presne tyto urovne povedou k otoceni? Ja Fibo urovnim, pripadne Cammarille prikladam vahu, ale jenom podle techto indicii se IMHO obchodovat neda, resp. da, ale neni to v dlouhodobem horizontu bez dalsich podpurnych prostredku (libovolneho charakteru) profitabilni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft:
Sorry, ale nemozem si odpustit zareagovat na tvoju poznamku "po bitve je kazdy..".
Ako inak studovat forex, nez na minulych datach ??
Nezabudaj, ze su tu aj taki, ktori este stale hladaju svoj system, pripadne doladuju nejake veci (za takych sa povazujem urcite aj ja), a vzdy im pomozu podobne priklady.

Inak, v Hamilovom poste som si nikde nevsimol, ze na zaklade toho vstupoval do pozicii a ze na zaklade toho obchoduje. Prilozil to ako nazorny priklad pouzitia fibo urovni v praxi.
IMHO, vo forexe sa treba bavit o pravdepodobnosti obchodu a ak existuje nieco, co mi pred vstupom do pozicie tu pravdepodobnost vylepsi, tak si to pozriem..
Vela stastia v obchodoch.

Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy - moje poznamka byla zrejme pochopena nespravne, moje chyba.

Bylo by bajecne, kdybychom mohli obchodovat "uprostred" grafu... bohuzel to nejde a neni to mozne - logicky. Jak jsem jiz uvedl nejen Fibo urovne pouzivam jako podpurne indicie - treba pro potencialni vystup pokud trh nejede SIGNIFIKANTNE dale... - dle hesla, vybirejte profity dokud jsou na stole, vybiranim profitu jeste nikdo nezchudl... (protoze to tak treba (ne)dela "nauceny" krachujici dav)

ALE - jak na right edge poznam, ze prave na urovni Fibo cisla XY mam vstoupit/vystoupit? Ono totiz je to presne o te pravdepodobnosti - zkusis sis to? Ja ano, projel jsem dost paru do minulosti a celkovy statisticky pomer byl rekneme... nezajimavy pro obchodovani. (prave proto, ze stale hledam a dotvarim svuj system se nebranim zadnym novym myslenkam) - to "nezajimavy" je o tom, ze v minulosti, kdyz vime budoucnost muzeme ty supporty a resistance krasne videt, VIDET a citit je v okamziku obchodovani je trochu neco jineho.

Jsem mozna daleko vetsi zelenac nez ty a dalsi, co tu obchoduji roky, matematika a statistika mi nedela problem, proto rikam, Fibo - jasne beru, ale jako indicii, nikoli indikator nebo obchodni system. Proto chapu zasadni vyhrady treba SIDa k temto vecem.

PS: Budes se mozna divit, ale vem si jinou radu 10-25-50 nebo 80-160-320 atd... - dej si to na grafy - zajimave? Casto to funguje stejne jako Fibo... cim to? Ze by Fibo bylo horsi a toto je svaty gral? Nikoli, jsou to jen veci (Art), ktere chceme v grafu videt MY a obcas treba i dav...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft

samozrejme mate pravdu, ze fibo urovne sa nedaju obchodovat samostatne bez pomoci dalsich indikatorov. ja osobne fibo urovne pri live obchodovani vyuzivam a urcite maju opodstatnenie v ramci technickej analyzy forexu. nepouzivam ich v takejto jednoduchej forme, ale natahujem ich na roznych casovych framoch, pri com samozrejme beriem do uvahy supporty a rezistencie. celkom slusne sa daju fibo retracementy pouzivat napr. pri fundamentoch, ked po 1. spiku pockate na retracement a vstupite do trhu, tu mozem odporucit www.secretforexsociety.com kde sa o tejto technike dozviete viac

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...