Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zdanovanie prijmov


Doporučené příspěvky

od zacatku tradingu k vyberu a k placenim dani je dlouha cesta )))). Na zacatku zcela zbytecne informace protoze to co plati ted nebude mozna platit za 3 roky co zacnete obchodovat live a budete mit prvni prevod ....

Verte tomu nebo ne ale pan Topolanek mozna za 3 roky nebude na svem miste a pan XXX si rekne ze trading bude platit 50 %dani protoze nic nedelaji jen pijou kafe ze starbugs)))))) vse je mozne i nemozne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

dík za odpověď, no já jen že jediná část o obchodování co je tak trochu pro mě tabu je ta daňová záležitost, aby mě obchodování pak vnitřně nevedlo ke ztrátám,proto, abych nemusel dojít do té fáze kdy bych to měl zdanit :)) . Nebudu se tím dál zabývat, a prostě jak to ke konci roku dopadne, tak se podle toho zařídím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne si myslim ze nema cenu se tim ted zabyvat protoze opravdu zakony v CR se meni jako Ponozky. A jen by vas to flustrovalo ze se to opet zmenilo nebo opet je neco noveho dalsi papiry a papiry.....

Stejne jako vecina traderu budete zezacatku vse nechavat na ucte a budete se snazit o navrseni pozic nez o nejake prevody penez domu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zzz
Jen pro upřesnění:
k bodu (1)
To v zákoně skutečně je. Myšleno to asi bylo pro zahájení jiného typu podnikání. Nicméně § existuje.

k bodu (2)
- Daňový poradce Vás bude stát dost více než 2000, ale je lepší než obyčejná účetní, která většinou o účtování zisků z tradingu nebude mít ani ponětí (pro většinu účetních je tato oblast španělskou vesnicí) a protože daňová přiznání nepatří do okruhu jejich živnosti (i když je často dělají = zpracují Vám ho, ale podáte si ho sám svým jménem), nepřebírají záruky za DP jako daňoví poradci a pokud to zpracuje chybně, je to na Vás. Daňoví poradci ručí za správnost vyhotovení daňového přiznání (jsou na to ze zákona povinně pojištěni), neručí ale za dodané nesprávné doklady. Navíc se Vám termín povinnosti podat DP na FÚ prodlouží do 30.6. běžného roku.
- Za 50 let Vám z FÚ nic nepřijde, FÚ chodí při kontrolách zpětně jen 3 uzavřené kal. roky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Tak jsem si prostudoval všechny diskzue o daních, ale nenašel jsem jednu věc, proto se ptám zde. Rada, že se mám obrátit na porfesionála, je sice pravdivá ale prakticky pro mě těžko proveditelná. Toto jsou věci, které žádny účetní ani dańový poradce nezná v mém okolí.
Jedná se mi o komodity. Obecně se všude píše že se zdańuje zisk, ale co to je zisk? Pro daňové účely to je rozdíl příjmů a výdajů. Obchoduji spready komodit. Otevřu pozici long nebo short, ale na účtu mám pořád stejně, jenom se mi zablokuje margin. Za týden pozici uzavřu se ziskem a margin se uvolní. Takže na účtu mi narostl jenom ten zisk. Takže má otázka zní: Jaká položka je v tomto případě příjem a jaká položka je výdaj?
Do daňového přiznání totiž musím uvádět příjem a výdej ze kterého spočítám zisk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to atari:

když už bys to chtěl rozdělovat na zisky a výdaje, tak výdajem by bylo kdyby tvůj obchod skončil ztrátou a výdajem kdyby skončil ziskem. Tím pádem bys tam uváděl sumu zisků a sumu ztrát. Ale pro potřeby kapitálových zisků stačí celkový roční úhrn, tzn. pokud daný rok něco vyděláš, tak si to zapíšeš do příjmů a výdaje necháš nulové (avšak do výdajů se mimojiné dají dát také náklady na trading SW, nějaká ta literatura apod., tudíž nějaké výdaje se najdou vždycky) a pokud za daný rok na trzích ztratíš, tak příjmy budou nula a budou jen výdaje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

atari
řek bych, že na konci roku vezmeš sumu na účtu, odečteš od ní sumu co byla na konci roku minulý rok. Pokud máš víc, jsi v zisku, pokud máš míň, jsi ve ztrátě. Pokud jsi v zisku, zisk se přepočítá podle aktuálního kurzu ČNB na jkoruny české a zdaní. Tohle je můj názor. Pokud je to jinak, tak nechápu proč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peprnik:
dělám učetnictví fyzické osoby již 15 let, a vždy se musí napsat příjem a od toho odečíst výdaj a z toho vyjde zisk. Takže to chápu tak, že pokud jsem v zisku, tak dám do kolonky příjem zisk (bez komisí) a do kolonky náklady dám komise Pokud to tak je, bylo by to pro mě nejjednodušší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

atari
fígl je v tom, že úpřeci to co máš na účtu navíc oproti minulému roku je právě ten tvůj zisk. Náklady už jsou od něho odečtené (odečetly se samy během obchodování...komise atd). To co ti zbude na účtu je tvůj zisk, který máš danit. Tak to chápu já. Nezdá se mi, že bys od tohodle zisku ještě odečítal náklady. Zatiom sem tenhle problém neřešil, takže nevim. Já bych to prostě danil jako zisk= současný účet minus účet minulý rok.
ale nejsem si jistej, jestli tě nchápu, co chceš udělat. chceš
1-vzít zisk (tj to co máš na účtu minus stav z minulého roku) a odečíst si navíc od toho komise jako náklad?
2-vzít zisk (tj to co máš na účtu minus stav z minulého roku) , k tomu přičíst komise a pak je zase odečíst?

první verze se mi nezdá, to bys ten stát vzal nějak na hůl, druhá verze mi připadá nesmyslná, protože proč přičítat k výsledku číslo, které zase odečteš, aby ti zbylo nakonec to , co už jsi věděl na začátku, tj výši zisku (např zisk +50 -50 =zisk)

hele, když děláš to účetnictví, můžu mít offtopic dotaz? Když pronajímám byt, můžu jako fyzická osoba nepodnikatel ze zisku z pronájmu odečíst náklady na údržbu bytu, novou postel pro nájemníka atd? A když jo, jak je to s dokladováním těch výdajů? Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...