Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

klouzavé průměry


Jarda

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 102
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 7 months later...

Já osobně používám pro intradenní obchodování exponenciální klouzavý průměr (EMA) s periodou 32. Používám takto EMA pouze a jen pro identifikaci trendu. Na základě toho pak sledují CCI a hledám na CCI do případného trendu vstupy. Dobře lze kombinovat i např. s RSI nebo MOMENTUM.
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem velmi mi to pomohlo, skombinoval som EMA 34 s CCI s nastavenim 20 a vstupoval som BUY ked CCI pretlo +100 odspodu nahor,
a SELL ked CCI pretlo -100 zvrchu nadol.
Zvysila sa mi uspesnost na 55-60% pri RRR 1:3, zatial mam fixny PT trojnasobok SL.
Backtestoval som zatial len rok 2005 v kukurici.
Este raz dakujem za nezistnu pomoc.

masher

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, ma zmysel kombinovat EMA , MA a CCI? Beru sa EMA a MA ako rovnaky typ indikatora ak je jeden priemer jednoduchy a druhy klzavy. Skusal som to tak, ze hlavny trend som sledoval na weekly - EMA 26 rast , pokles alebo do strany a na daily grafe som hladal prienik MA 5 a 10 bud do long alebo do short podla hlavneho trendu, plus som pridal jednu dalsiu podmienku, ze prienik MA musi byt spojeny so zmenou CCI - to znamena, ze som bral len signaly ked nastal prienik MA, ten sedel s hlavnym trendom a zaroven CCI preslo cez 100, 0 , -100 a pri bull trende naopak. Otestoval som to na marcovych trhoch cukru za 20 rokov dozadu a zda sa, ze to vcelku dokaze vycistit signaly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Libic, dakujem za odpoved, priznam sa, ze ma to trocha povzbudilo, aspon viem, ze nemusim byt uplne na zlej ceste, len dufam, ze WMA je v skutocnosti EMA (asi preklep). Ak mozem rad by som sa este opytal co si myslite o potvrdeni prekrizenia dvojitych MA s CCI, zda sa mi, ze pokial sa CCI pri prekrizeni MA pohne napr. z 50 napr. na 80 je to pomerne slaby signal ale ak prejde cez 100 je to uz zaujimavejsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Freshmanne,
nejedna se o EMA, ale WMA. Kombinaci techto dvou MA probiha urceni trendu. Bohuzel nejsem jiz schopen popsat jak presne. Priznam se, ze nejsem schopen odpovedet na dalsi cast otazky, protoze jiz delsi dobu jdu trosku jinym smerem, resp. CCI pro vstupy nepouzivam. Primarne je dulezite, jaka strategie krizeni Vam funguje na historickych datech? Chce to vzit data za 20 let nazpet, testovat a pocitat. Otevrete-li stranku Woodieho, pak se doctete mnoho poznatku mnoha obchodniku s pouzivanim CCI. Z techto poznatku si vybirejte stripky a ty aplikujte do sveho systemu. Dale muzete otevrit www.incrediblecharts.com a www.tradingnaked.com, kde se take muzete hodne dozvedet o strategiich obchodovani CCI. Opet, sbirejte stripky a ty aplikujte a testujte. CCI lze obchodovat mnoha strategiemi, ktere sam nedokazu popsat. Pokud je tu nekdo, kdo se detailne soustredi na CCI, urcite Vam napise vice.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

WMA (Weighted Moving Average) je typ MA, kde jsou uprednostnovana novejsi data pred starsimi. Zpusob vypoctu je malinko odlisny od klasickeho MA. Pocita se s prioritou pro jednotliva casova obdobi - tj. napriklad tridenni WMA ma hlavni prioritu na aktualnim dni, nizsi prioritu na predchozim a nejnizsi na predminulem. Dana priorita se pak nasobi hodnotou daneho dne - vsechny vysledky se pak sectou a vydeli souctem priorit. Zni to slozite, ale kdyz se to rozepise, bude to srozumitelnejsi:

Priorita x Hodnota = WD (Weighted Data)
4 x 50 = 200
3 x 47 = 141
2 x 61 = 122
1 x 53 = 53

Součet priorit = 4 + 3 + 2 + 1 = 10
Součet WD = 200 + 141 + 122 + 53 = 516

WMA(4) = 516 : 10 = 51,6

Vyhodou WMA je, ze lepe odrazi aktualni situaci v trhu. Nevyhodou je pak casto zvysene mnozstvi falesnych signalu, ktere tento indikator generuje.

Ja jsem WMA zkousel, ale moc mi nesedl. Urcite ale v ramci nekterych jinych strategii, nez ktere testuji ja, bude idealni volbou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...