Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

klouzavé průměry


Jarda

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 102
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Zdravým, Jsem sice nováček, ale také přispěji svou troškou do mlýna.
Jako jeden ze svých systémů používám Exp. moving average nastavený na 2-9-18. Pokud se první dva protnou a bar má close níže než open tak bude trend sestupný a naopak vzestupný. SL umýsťuji na high tohoto dne. Jako pomocný indikátor ještě používám MACD kde využívám také protnuní čar a seskupení bars pře protnutím. Tuto metodu používám asi 3 týdny.
Výsledek 13 obchodů z toho 6 ztrátových, ale u pěti jsem porušil velikost SL, protože jsem ji dal nižší než bylo high
jinak by byly v plus.
Je pravda, že jsem do toho zatím moc nemýchal žádný MM a obchody dělám na všech trzích kde vydím příležitost, ale praxe s grafy je pro začátečníka důležitá.

S pozdravem K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 1 year later...

Maty:Klouzavé průměry považuji za dobrý nástroj ale bohužel mají jednu nevýhodu že se změnou ceny se mění 2x. Zatímco klasická EMA přikládá větší váhu aktuálním datům a odpovídá na změny rychleji než klasický MA.
Pokud se chces zajimat o klouzave průměry doporucuji Donchian...

Ať se daří
Foxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den Tomáši,
na posledním setkání v Brně jste m.j. mluvil o jedné z doplňkových metod pro sledování delších trendů v rámci ID obchodování, kterou jste úspěšně testoval na e-mini. Jednalo se o jednoduchý crossing dvojice křivek SMA či MA. Zatím jsem nenašel jsem jejich specifikaci nikde v diskuzích, nevzpomněl byste si o jakou dvojici klouzavých průměrů by se mohlo jednat?
Díky Vláďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Já používám k jednoduchému crossingu 1min. graf, EMA 16, MA 2. Jakmile se překříží tak vstupuji. Vystupuji, když cena protne proti mě obě křivky zároveň.Tyto včasné výstupy vám zajistí malé ztráty při otočení trhu. Obchoduji 75 minut po otevření v průměru 3 obchody.Při delším trendu vystupujte na 2 min. grafu v tomtéž nastavení.Pro filtrování falešných signálů na klouzavých průměrech můžete použít ještě další indikátor, např. rsi, %W, macd, adx. Pro uplnost pak můžete použít ještě nějaký cenový indikátor zavislý na objemu obchodů, který filtruje falešné signály na předešlých indikátorech a podrží vás v dlouhém trendu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...