Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

klouzavé průměry


Jarda

Doporučené příspěvky

Dobry den Gladere,
temito pocity si musel projit skutecne kazdy sam za sebe. Kazdopadne, i v cesku existuji traderi, kteri Vas nechaji oficialne nahlednout do sveho obchodovani a jak sami tvrdi, nauci Vas timto zpusobem obchodovat. Nemohu hodnotit kvalitu jejich vyuky, avsak mohlo by to byt pro Vas reseni. Pres rameno se jim muzete divat jak dlouho budete chtit, vse probiha online. Ja vim o dvou nebo trech, samozrejme nic neni zdarma a tato sluzba je zpoplatnena.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 102
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Libic,
Vase prispevky zde se zaujetim sleduji.
Mate samozrejme pravdu - nic neni zadarmo a ja jsem si toho vedom. Doufejme, ze na nekoho takoveho narazim. Existuji nejake pravidelne setkani traderu v CR?

Posledni dobou se mi o grafech i zda. Je to se mnou spatne. Myslel jsem si ze pojedu SMA a penize se jen pohrnou. Jakoby tomu lehky PT napovidal, podarilo se mi neco "vydelat". Ale pak to slo dolu. Pouze MA nejsou asi uplne to nejlepsi. Hledam stale neco co by me dostalo o krok dopredu. Asi budu muset dat tyden pauzu a pak na to vlitnu znova. V kazdem pripade - nikdo to za me neudela, coz je svata pravda.

Vsem hodne uspesnych obchodu preje
GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Glader:

Já měl podobný problém, vždy jsem něco vydělal a pak o to rychle přišel (při testování). Tak jsem si všechny obchody vytiskl i s grafy a prošel jsem to ještě jednou. Bylo to zajímavé, pokud jsem prodělával, tak jsem dodržoval maximální riziko, každý obchod promýšlel, jakmile jsem ale vydělal 1500 až 2000, tak jsem začal více riskovat a chtěl jsem za každou cenu obchodovat, takže jsem byl zase na začátku. A přitom jsem měl stále ty samé vstupní signáli MA.

Tak jsem začal více hledat něco, jak vypadá kompletní Obchodní systém, zde mi pomohl link z diskuze a tak jsem se podíval na www.originalturtles.org/system.htm . Je to opravdu velmi zajímavé, jak mají nastavené velikosti obchodů, rizika. Jako inspirace super.

Po takovémto zpětném rozebrání mých paper obchodů, jsem si přesně vymezil pravidla a povedlo se mi na kukuřici vydělat skoro 4 násobek za 5 let:) Je pravda, že hodně záleží i na posouvání SL, tam mám ještě veliké mezery a psychologie, bude asi taky tvrdý oříšek.

Momentálně jsem ve stavu, kdy už moc neřeším vstupy, ale spíše posun SL a velikost obchodů.

Jinak jsem používal TNT a nyní jsem rozhodnut si ho koupit, myslím že se to vyplatí a aspoň mě to bude motivovat, abych opravdu za čas začal obchodovat a vydělal si na něj.

Pěkný den
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,

také jsem ve stádiu hledání obchodního systému..
Oupicky zmiňuje ve svém příspěvku Turtle systém.

Díval jsem se na jejich stránky a zkoušel stáhnout popis jejich systému (v pdf),
ale je tu malý problém.Nelze stáhnout. Píše mi to že stránka nebyla nalezena.

Co s tím?

Pokud tento dokumen někdo (např. oupicky) máte, tak bych byl velice vděčný kdyby mě kontaktoval na mém emailu.
Případně dokument klidně poslal.(email je uveden v mém profilu).
Mnohokrát děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici děkuji.

Skutečně prosím všechny o maximální zachování jednotlivých témat diskuzních vláken a osobní prosby směřujte na e-maily jednotlivých diskutujících (proto jsou tyto e-maily v profilu uvedeny, chce-li diskutující tuto formu kontaktu zveřejnit). Pamatujte na nově příchozí - budou-li vlákna zahlcena "balastem" bude se v nich velmi špatně vyhledávat.

Jinak pokud hledáte popis Turtle systému v angličtině, tak jej naleznete na adrese www.originalturtles.org/

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý den,
snad jsem dobře pochopila, co hledáte, mám to pouze v aj, snad to nevadí, kdyžtak zítra přeložím, dnes už nestíhám.

High/Low Moving Average (HLMA)

This study allows you to quickly and easily compute a simple moving average of the high and low for the interval. The length of the moving average may vary for the high and low. For example, some traders use this study as a measure of the market's support and resistance areas. Simply, at what price level do buyers enter the market and support prices, or at what price level do sellers take profits and pressure the market lower. The moving average of the high could be the resistance area, while the moving average of the low is the support area.

Like any moving average system, you can vary the rules of the trading system. Some traders prefer to buy or sell breakouts above or below the resistance and support areas, respectively. Others, tend to use the resistance and support areas as zones to establish a market position in the direction of the dominant market trend.

Generally, the high/low moving average is not a crossover system. Rather, it creates a channel about the bars on the price chart. In a market with a strong trend, prices may trade beyond the channel, either above or below. A trader could use the escape from the channel as a strong reason to establish a complementary market position.

FutureSource allows you to specify the length of the interval for both the high and low. The lengths do not have to be equal in length. For example, you might use ten intervals for the high and only eight intervals for the low.

Parameters:
• HighPeriod (10) - the number of bars, or interval, used to calculate the Moving Average for the high.
• LowPeriod (8) - the number of bars, or interval, used to calculate the Moving Average for the low.
Computation

The computational procedure for a moving average is the same as calculating a simple arithmetic average. The formula is as follows:
MAHt = (H1 +... + Hn) / n
• MAHt is the moving average of the high for the current period.
• Hn is the high for the nth interval.
• n is the length of the moving average for the high.
MALt = (L1 +... + Ln) / n
• Malt is the moving average of the low for the current period.
• Ln is the low for the nth interval.
• n is the length of the moving average for the low.
It can be quite tedious to repeat the above calculations several hundred times for just one moving average on a price chart.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

High/Low Moving Average (HLMA)

Délka MA se může lišit pro MA high a MA low. Někteří obchodníci používají HLMA pro měření S/R . Jednoduše na jaké ceně nákupčí vstupují a podporují cenu nebo na jaké ceně prodávající berou profity a tlačí trh dolů. MA high může zobrazovat úsek resistance , zatímco MA low úsek supportu.

Jako jakýkkoli MA systém můžete obměňovat pravidla obchodního systéomu. Někteří obchodníci dávají přednost buy nebo sell breakoutům nad nebo pod S/R úrovní samostatně. Jiní mají sklon používat S/R úrovně jako zóny ke stanovení pozice ve směru hlavního trendu trhu.
HLMA vytváří kanál na cenovém grafu. V trhu se silným trendem se ceny mohou pohybovat mimo kanál, někdy nad nebo pod. Obchodník může použít pohyb mimo kanál jako silný důvod k založení další možné pozice.

FutureSource (webové str kde byl tento popis poskytnut) umožňuje určit délku intervalu pro obě, tedy pro high i low . Délka nemusí být stejná . Např. můžete použít deset intervalů pro high a jenom osm intervalů pro low.
Parametry:
HighPeriod(10) - počet barů, nebo intervalů, použitých pro výpočet MAhigh
LowPeriod (8) - počet barů, nebo intervalů použitých pro MAlow

Výpočet:
Výpočet pro MA je stejný jako výpočet jednoduchého aritmetického průměru.

MAHt = (H1+...+Hn) /n
kdy MAHt je klouzavý průměr cenového maxima (high) počítaného období
Hn je high ntého baru (intervalu)
n je délka klouzavého průměru (vyjádřená počtem barů)

MAL= (L1+...+Ln) /n
kdy MALt je klouzavý průměr cenového minima (low) počítaného období
Ln je nejnižší cena ntého baru (intervalu)
n je délka klouzavého průměru (vyjádřená počtem barů)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi budu mít hloupý dotaz ohledně protnutí ceny klouzavým průměrem, ale mám trochu nejasno v jedné věci (nebo možná jasno, ale chtěl bych se ujistit):

v manuálu je uvedeno, že pokud čára MA protne cenu směrem dolů je to signál ke vstupu do krátké pozice a naopak. Trochu tápu v tom, co je to protnutí směrem nahoru a dolů. Je to tedy tak, že pokud graf protíná cenu, kdy je open nad čarou MA a close pod touto čarou je to směr dolů a naopak? Nebo pokud jsou obě ceny nad čarou MA, tato čára však protíná cenu v místě LOW a open je vyšší než close je to také protnutí směrem dolů a tedy signál ke vstupu do SELL (a naopak)?

Díky, M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...