Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

klouzavé průměry


Jarda

Doporučené příspěvky

Dobry den Mte,
pokud vstupujete do trhu pri krizeni vsech tri EMA, pak muzete vystupovat z pozice az kdyz SSTO vytvori divergenci. Pri divergencich je nutne byti skutecne ostrazity predevsim v momente, kdy se Vam trh pohybuje vice do strany. Zde je nutne zachytit divergenci pro vystup, protoze trend-folowingove vystupove metody selhavaji. Pro zacatek bych Vam doporucil vzit vzdy prvni naznak divergence. Misto SSTO lze stejnym zpusobem pouzit i indikator RSI s nastavenim 7 nebo 9 period, lines na hodnotach 20 / 80. Jak u SSTO, tak u RSI lze lines nastavit napr. na 15 / 85. Vyzkousejte si, co je pro Vas vice komfortni, resp. s jakym nastavenim se citite pohodlne.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 102
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den Mte,

uvedu dalsi variantu vystupu, na kterou jsem cetl velmi zajimavou studii. Vystupy jsou zalozene pouze na profit targetu. Mernou jednotkou pro urceni profit targetu je ATR. Hodnota ATR se stanovuje v periode poslednich 50 bars.

Pokud budete vstupovat dle pravidel EMA krizeni, ktere jsem Vam minule popsal, pak je nutne pouzit filtr, ktery Vam nedovoli vstoupit do pozice, bude-li vstupni bar od EMA dale nez hodnota ATR. Pokud vstup splni uvedene pravidlo, pak muzete otevrit pozici pri krizeni EMA. Samozrejme tento filtr je mozne upravit napr. na 1,5 nasobek ATR apod. Dale muzete pouzit filtr dle SSTO, ktery jsem jiz dvakrat popsal ve vlakne Triple Screen Update.

Vystup z pozice bude na zaklade umisteneho profit targetu, tedy Limit prikazem. Tento nastavujete takto:
krizeni vsech tri EMA + vstup do pozice ve smeru krizeni = Profit Target cini 4 az 4,5 nasobek ATR [hodnota se pricte / odecte od entry price = dle typu pozice = Long / Short].
krizeni pouze dvou EMA + vstup do pozice ve smeru hlavniho trendu = Profit Target cini 1,5 az 2 nasobek ATR [hodnota se pricte / odecte od entry price = dle typu pozice = Long / Short].

Vstupni SL cini 1,5 nasobek ATR, umisteni pod / nad entry price = dle typu pozice = Long / Short.

Tot vse.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Jestli jsem to dobře pochopil, adaptivní průměry berou v úvahu volatilitu (měřeno posledním pohybem vzhledem k délce účené periody) a navíc se vyhlazují pomocí fast stochatic. Podle definice by se měl adaptivní průměr pohybovat pomalu při pohybu cen do strany a zrychlit při větších cenových pohybech.

O pár příspěvků dříve jsem uváděl nalezený odkaz, kde jsou návody, jak si naprogramovat různé typy MA. Dají se z toho odvodit i definice. Co se mi tam však íbilo nejvíc, byl srovnávací graf, ve kterém jsou zobrazeny různé typy klouzavých průměrů pod sebou a je tam vidět jak se liší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
použil jsem jak doporučuje libic SMA89, a k tomu také SMA13.
Zajímavé výsledky ..
Akorát že by to možná chtělo zkombinavat s nějakým oscilátorem.
RSI?, DMI?..
Podělte se, zkoušíte někdo něco podobného?
Z mé strany šlo čistě o experiment. Delší testování by bylo nezbytností..
Chtěl bych větět, zda-li to někomu dává nějaké reálné výsledky..
Mě ano, v silně trendujících trzích.
Takový pokus..

Komoditám zdar!
mister78

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konečně jsem měl čas asi měsíc testovat a vybral jsem si právě MA, pro jejich jednoduchost. Používám MA 5-9-20, pokud se mi protne 5 a 9 je to první signál ke vstupu, zde se snažím ještě najít něco, co by částečně omezilo veliké množství vstupů. Při protnutí všech MA jdu do trhu vždy.

Z dlouhodobého hlediska to funguje, ale je tam mnoho ztrát, zato ale zachycuje hlavní trendy, které to bohatě vrátí. Přemýšlím o doplnění nějakým indokátorem, ale těm zatím moc (skoro vůbec) nerozumím. Doufám, že právě zvolený indikátor pomůže eliminovat hodně ztrátových vstupů, nevíte o nějakém jednoduchém? Zkoušel jsem RSI 14, ale asi to s ním neumím...

Děkuji
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To OUPICKY...
Tomasi,
taky jsem se pri papertradingu nekolikrat spalil. Pouzival jsem poze MA 4,9,18... a pri protnuti 4,9 to generuje opravdu hafo spatnych signalu. Ted pokoukavam po RSI. Asi nejlepsi, nebo %R. Oboji mi uz trochu opravuje na vstupech. Mam ale jiny problem nez vhodnou strategii...mam problem se svym money managementem a taky bude ROZHODOVAT VYSTUP nez vstup :]
Ale co me osobne bude delat hodne velike problemy je proste PSYCHIKA. Z toho ze mi padnou tvrde vydelane penize...to bude ostre. Ale budu muset to prekonat.

Takze...tedka kdyz mam chvilku volna tak testuji EMA...testuji dlouhodobejsi MA....treba 10,20....a k tomu indikator RSI. uvidime...

napis jak se to u Tebe vyviji.

GLADER

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem,
glader má pravdu s tím výstupem a money managementem.
Ja teď používam EMA 13-26-89, nejlépe mi funguje v silném trendu.
Myslím si že pro dlouhodobé poziční obchodování dáva slušné výsledky, ale je tu mnoho falešných signálů a ty je třeba filtrovat nějakým oscilátorem, %R například..
Sám jsem taky začátečník a zkouším teď všechny možné indikátory..

Libic mi poradil nějaké strategie, takže backtestuji a zkoumám různé metody..

Pokud máte někdo nějaké konkrétní doporučení ohledně EMA, tak sem určitě napište!

Díky za všechny začátečníky
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to glader:
Já používám obyčejné TNT, jenže teď mám problém protože mi skončila zkušební doba.
Takže si ho budu muset asi koupit..

Taky mám rád EMA, jenže problém je v tom že fungují nejlíp s silně trendujícím trhu.
Pokud je to jen slabý pokles či vzestup tak nejsem ani exekuovaný do trhu.
Nevím jestli to je dobře nebo ne, protože sám jsem teprve začátečník a tak laboruji s čím se dá :)

Teď testuji EMA 13-26-50 v corn.K tomu zkouším RSI, DMI někdy MOM, MACD..
Zatím tak průměr. Problém je ale v psychice a MM jak správně píšeš.
Říkám si: ještě pár dolárků... a .. a je to pryč!
Je pravda že to hodilo kolikrát slušný profit, ale pak zase ztrát tak ještě nevím.
Musím hodně testovat. A taky se mám pořád co učit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mister78,

TNT jsem zatim nepouzival...stve me to...po mesici to budu musit zaplatit. Takovejch penez. To radeji jeste testuji na free datech na internetu. Taky zacinam pokukovat po ID. Tam se tocej poradny penize...Jenze vsim se musime prokousavat sami. Kdyby me nekdo ukazal - todle nainstaluj, takhle to posli brokerovi, takhle to sleduj, takhle to pouzivej...Tak by to bylo mnohem lepsi. Ach jo. Mam financni depku. Je toho tolik, co clovek musi znat. Cim dal vim tim zjistuji ze vim prd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...