Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Navratil:

Obchoduju live dle FinWinu na range bar 10 a vstupy jsem měl na takřka stejných místech. Vtipný :)
Dále long 0/V v 15:39 a 16:51.
Potom ještě protitrendy: short 2x100 v 16:10, long extremecross v 16:30, short extremecross v 16:58.
Zdaleka se mně nepodařilo zobchodovat všechno a vytěžit maximum, jak už to tak bohužel chodí, mimo jiné proto, že mně platforma jednou neodeslala bracket a já jsem se ocitl v otevřené pozici jako sedící kachna. No a tím pádem jsem pro dnešek přišel o veškerou důvěru v trh, software i sebe. Rád bych byl stroj ;)

Jdu se odreagovat do karate, než zas něco vyvedu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, dari se dobre.. Po minulem tydnu, kdy jsem udelal jen 3 obchody to ted zase pekne jede. I kdyz mam sice zatim taky pouze 3 obchody, ale vsechny ziskove. Jedine, co me mrzi, je, ze jsem nezobchodoval ten uterni pohyb a nevedel o ty situaci pred obchodovanim. Rozhodne bych nechal aspon 2 kontrakty dojit do zavreni trhu..
Diky tomu volnejsimu minulemu tydnu jsem dal dohromady jednu jednodussi strategii na TF, pouze obchodovani 3U tak, jak je beru i na rope. Je to nenarocne na sledovani a nejaky ten dolar to k te rope prihodi. Navic se budu alespon trochu vic diversifikovat. Tenhle tyden dodelam test a vsechno potrebne a pristi tyden zacnu.

slaughter, 8 vstupu za den, to se ti nedivim, ze se jdes vybit.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

Díky Tvým grafům jsem si vedle RB 10 pustil i 1 min a zaznamenávám zásadní zlepšení v orientaci v aktuální situaci. Díky :)
8 vstupů je ažaž, taky preferuju klidnější dny. Nicméně problém s platformou nastal u třetího vstupu, pak jsem se na to už jen díval, což je škoda, ale lámat se přes koleno v rámci tradingu ještě neumím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, ty mi v tom děláš chaos :-). Ten tvůj vstup, ten byl na 107.63 (zhruba, nemám teď možnost si otevřít graf a odměřit to), za RH považuješ tu třetí úsečku korekce? To by ti ale stopka vycházela velká, někde na 107.43, ne? Už jsem myslel, že se začínám orientovat a ono asi ne. Tak nějak jsem pochopil, že vstupní RH (nebo obecně bar) by měl být na místě, kde mají stopky tradeři kteří vstoupili do špatného směru, a při výstupu z trhu ještě přidají momentum. Ale jak vybrat ten správný bar, to mi asi ještě úplně nedocvaklo.
Mimochodem, o jaké úterní situaci před obchodováním mluvíš?

Slaughter - já FinWin neznám, z diskuze jsem pochytil 0/V a tím moje znalosti FinWinu končí. Co mě ale překvapilo, že vstupuješ protitrendově v takovémhle silném trendu. Sice jsi dál než já, asi víš co děláš, ale z toho mála, co jsem zatím odtradoval, se mi spíš potvrzuje, že pokud je trend jasný a má sílu, nemá cenu jet proti němu. A k tomu "zobchodovat všechno" - když to zjednoduším, ono stačí třeba konzistentních $50 na kontrakt a den a jsi absolutně za vodou. Řešit co všechno jsi nezobchodoval na ropě, která dělá pohyby v řádu tisíců, je zbytečné, ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ked z ropy nevystupim na zisku denne aspon 1500 na kontrakt tak nema zmysle to ani obchodovat.
na ES mam priemerne denne zarobky na jeden kontrakt cez 600. A ropa je ovela agresivnejsi trh cize musi dat viac. A aj dava viac, len si to treba vediet uchmatnut.

:)


No ale takto,
k dnesnemu dni, sice som neobchodoval bo vela prace, ale dnes to bolo dost agresivne, nasiel som tam podla op
len par vstupov, cca za 1000 usd na kontrakt. cize dost slabe. (dnes som viac zarovil v praci)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil:

ad dotazy Pavlovi: je tady diskuze na téma Price Action, což bych Ti asi doporučil jako základ pro tento způsob chápání grafů.

ad dotazy mně:

- protitrend v silném trendu beru ve chvíli, kdy trh minimálně 2 nepřekonal a odrazil se od S/R a k tomu dostanu vstupní signál z FinWinu. Hodnotím samozřejmě i RRR. Je to ale hodně diskreční - screentime ničím nenahradíš.

- "zobchodovat všechno" = "zobchodovat všechno, co je naprosto v souladu s obchodním plánem" - popisoval jsem jen jasné signály naprosto dle OP, které jsem nevzal, protože už jsem cítil značnou nervozitu. V tomto stavu neobchoduju, anžto jsem v něm nikdy žádné peníze nevydělal.

- "konzistentních 50 USD/kontrakt/den" - v principu naprosto souhlasím, nicméně s tímto cílem doporučuju výrazně klidnější a levnější trhy, dravý trh tipu ropa se pro tak málo neobchoduje. Můžu se plést, ale bylo by to jako strkat hlavu do jámy lvové pro párek v rohlíku ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...