Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak snažím se učit, ale byla to asi spíš náhoda, zatím dost bojuju. Chybí mi ty tvoje filtry :-). Jak dneska, zachytils ty dva nástupy, hned po open a pak na další korekci? Na mě to bylo moc rychlé, než jsem se zorientoval, trh byl pryč. Já měl jeden vstup v 15:45 long na 106.51, -65$. Předpokládám, že neprošel tvým filtrem na vysoké volume. A zrovna teď koukám na sim vstup short 105.94, ten jede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jsem nechytil, bylo to bez signalu.. Ten long jsem odfiltroval podle volume. Nebudu tu davat primo vysledky testu, ale zkusim trochu poradit. Udelej si schvalne test, na potencial SR urovni, kde je v jejich blizkosti usecka s volume 2500 a vyse.. (napr. jestli dojde cena potom k dalsi kulate urovni, jestli nevznikne chop atd.) A ty SR urovne rozdel podle toho, kolikata to je od otevreni. Mel jsem vstupy 15.48 short - be, 17.07 short - 1. PT, 18.04 long - oba PT. Dneska zatim 15.22 long, oba PT (pro protitrendove signaly jsem po dalsich testech zacal brat pouze 1. 2 PT), jeste jsem chtel jit 15.56 long, ale mam pravidlo nebrat signal 5 minut pred cervenym fundamentem. Abych jeste necim prispel, tak prikladam graf denni volatility od 1.1. 2010 - jsme na maximech...

15744

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnesek nebyl uplne jednoduchy... Ale po ctvrty jsem identifikoval chop, takze na urovni 108 uz jsem vstup nehledal. Pouze jsem cekal, jestli se cena dostane nekam vys nebo niz. Dneska nakonec 1xSL a 1x1.PT. Jinak jsem koukal na ty fundamenty a udelal jsem si vcera takovy mensi test a zatim budu brat i vstupy pred hlavnimi fundamenty v 16.00. V posledni dobe ovlivnuji ropu celkem malo, takze vstupovat budu, ale budu sledovat, jakym smerem se bude situace vyvijet...

15770

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska bez vstupu, kolem 108 chop stejně jako včera, nad 108.5 taky a navíc nahoře rezistence. Třeba s ropou pohnou zítra zásoby, zatím to vypadá na stabilizovaný stav. Ty zprávy mě taky přišly, že v podstatě nemají vliv - mám nakoukané, že občas se trochu projeví, ale zřídka, ale otestované to nemám, tak jsem se k tomu radši moc nevyjadřoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

Dobrý den, v nějakém vlákně kde se diskutovalo o kapitálu na účet jste napsal, že jste si na účet pujčil a nutí Vás to více dodržovat obchodní plán. Každý radí si na účet našetřit, ale v tradingu není nic dogma. Teď vidím, že již obchodujete ropu, což je skvělé. Chci se zeptat, jestli Vám informace že peníze máte půjčené zhoršila obchodování, anebo jestli je to opravdu jen ,,povídačka,, a vy v pohodě obchodujete a váš účet roste(uvědomuji si to, že to je otázka psychologie a každý to má jinak). Pokud nechcete reagovat pochopím to.

Hodně úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zacal jsem s pujcenym kapitalem a ted obchoduju uz jak se svym, ktery jsem si na burze vydelal, tak i s cizim. Osobne to nemuzu srovnat, protoze jsem pouze se svymi penezi nikdy neobchodoval a ani do trhu svoje finance vlastne nikdy nedal.. Ale musim rict, ze jsem vcelku liny clovek, ktery ma docela problemy dokopavat se do veci, ktere ho zrovna tolik nebavi, ale diky tomu, ze jsem mel cizi penize jsem citil jeste vetsi zodpovednost a nutnost uspet, ktera mne urcite spise pomohla. Je ale pravda, ze ja radsi pracuju pod lehcim tlakem... V tomhle souhlasim s Larrym, ktery rika, ze pokud obchodujeme s penezi, ktere si muzeme dovolit ztratit, tak je nejspis i ztratime, protoze budeme mit mensi potrebu je ochranit a opravdu se snazit.
Urcite bych si ale nepujcoval penize na obchodovani v bance s nutnosti splacet uver. Mel jsem stesti, ze mi na zacatku nekdo veril a byl si vedomy vsech rizik. Potom, kdyz uz clovek muze ukazat, ze obchodovat umi a ma vysledky, tak uz neni tezke nejake penize sehnat.
Podrobneji uz se k tomu ale vyjadrovat nechci.
Cest je spousta, hlavne se nebat a mit provereny plan, ktery budes schopny dodrzovat! :)
At se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, tak som dnes skusil testovat svoj system aj na inom trhu ako ES. konkretne to bola ROPA system je zalozeny na LH/LL plus samozrejme moja uprava- tu su vysledky. Zivy paper. prikladam graf ako skoncil a plus obchody a poznamky k nim. ropa paper dnes 07.04.2011 [bold]1 obchod SHORT[/bold] vstup: 109,10 (15:15) - 2 kontrakty. PL1: 1x kontrakt kupa na cene 108,88 - profit - 220 USD 1 kontrakt ostava v hre SL posuvam na hodnotu vstupu + 1 tick. (s mensim profitom ako 220 USD uz z tejto pozicie neodidem) POZNAMKY: 15:30 - trz vytvara naznak otocenia trhu. nechavam ho vykreslit este 2 usecky 15:39 - Uzatvaram poziciu. (zisk + 130 USD) celkovo z prveho obchodu - 350 USD [bold]2 obchod LONG[/bold] reverzna pozicia z predchadzajuceho obchodu vstup: 108,96 (15:39) - 2 kontrakty (druhy som prikupil na dalsej usecke, zabudol som vstupit s 2 kontraktami hned) PL1: 1x kontrakt predaj na cene 109,20 1 kontrakt ostava v hre SL posuvam na hodnotu vstupu + 1 tick. (s mensim profitom ako 240 USD uz z tejto pozicie neodidem) POZNAMKY: 15:45 - krasny naznak ze trh pojde hore 15:48 - predpoklad bol spravny, skoro sa vysplhal na PL1 15:51 - Trh prekonal PL1 15:57 - Trh dava znamena ze pojde smerom dole, pockam na vykreslenim druhej, potvrdzujucej usecky a uzatvaram poziciu. 16:00 - Trh dal jednoznacny signal na opacnu poziciu, uzatvaram poziciu na cene 109,10 (zisk + 160 USD) celkovo z druheho obchodu - 400 USD [bold]3 obchod SHORT[/bold] reverzna pozicia z predchadzajuceho. vstup: 109,10 (16:00) - 2 kontrakty (druhy som prikupil na dalsej usecke, zabudol som opat vstupit s 2 kontraktami hned) PL1: 1x kontrakt predaj na cene 108,90 1 kontrakt ostava v hre SL posuvam na hodnotu vstupu + 1 tick. (s mensim profitom ako 200 USD uz z tejto pozicie neodidem) POZNAMKY: 16:03 - ukazalo sa ze uzatvrit long bola dobra volba, trh sa skutocne pobral mnou predpokladanym smerom 16:06 - Trh prekonal PL1 16:09 - uzatvaram poziciu, pretoze idem na prednasku ktoru musim absolvovat pred svadbou :) sa zenim.... zisk + 240 USD celkovo z tretieho obchodu - 440 USD Cize zisk celkom od otvorenia trhu ropa po konec v grafe 1190 USD. (obchodoval by som aj dalej ale musim ist za nastavajucou)

15805

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som doma,
16:48 kraaaaaaaaasny potencial ktory by sa potvrdil.
ach keby som siel live a ne len paper a toto by som zmeskal tak to by som bol asi troska rozcarovany, tam som mohol vyjst s profitom na jeden kontrakt cez 1500 USD

Krasna prilezitost.

Pavel ty mi nepovedz ze si nezobchodoval ten signal 16:48 ani zo zartu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...