Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

pavel:

aaaha, takze SL si davas rezervu 2ticky nad vrchol..?? u ropy se mi totiz stalo, ze trh muj SL vubec nikdy nezasahl a presto jsem na nem byl vyhoten - kdyz jsem se pak podival do jednotlivych sparovanych obchodu, nysel jsem, ze trh na me hodnote skutecne byl - ale na grafu se to nezaznamenalo - podotykam, ze obchod byl samozrejme live..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomicek, tak, jak jsem to naznacil... Hlavni trend je long. Vznil prvni swing do shortu a po chvili druhy, ktery vznikl v rozsahu swingu predchazejiciho.. V tomto range pak neobchoduju, je to misto potencialniho chopu.
Jinak ja dnes stejny vstup jako navratil, 104.99 short a SL. Na ten long jsem koukal take, ale pro me tam byl nutny moc velky SL male RRR), navic proti high minuleho dne, kde bych stejne hodne rychle posouval na BE a i na nem skoncil...
Ted uz budu vstupovat pouze do mozneho longu, na 106 a 106.50, jinak ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska pekne mrtvo na rope. Ja mel 1 vstup. Rh z 3U jsem nebral, protoze jsem jeste nemel 1. obchod na BE, takze stesti bylo dneska na me strane, o tick bych mel u druheho obchodu protly zakladny SL. Na 105,5 jsem nebral protitrendove vstupy, protoze mirily zpatky co congestion utvorene kolem hranice 106. Pak uz jsem pouze cekal, jestli se trh nerozjede do shortu pod 105,5 nebo long, kdy bych bral obchod az na 107, kolem urovne 106,5 vzniklo v premarketu pekne CG.

15667

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, můžu se zeptat na screen z 18.2., 3. vstup? Pečlivě studuju a chápu asi všechny tvoje vstupy (spíš zatím nechápu proč nebereš spousty jiných :-) ), jen tenhle mi nějak nesedí - co vlastně ta vstupní úsečka proráží? Které 123 máš na mysli? Rozuměl bych vstupu o 4 úsečky dál, takhle mě to ale mate. Díky.

15670

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, ma to byt o jednu usecku dal... prorazi to bod 2 formace 123, je to vlastne na tick presne DB.
Jinak dnes nejdu na 105,50 long, kvuli congestion, ktere vznikalo v teto pblasti v premarketu. Max. short, pokud se i tam drive neutvori nejaka oblast chopu. Uvidime, jestli se v patek trh trochu rozjede.
Tak zmena, na urovni 105,50 nebude zadny trade. Nejblizsi urovne pro vstup jsou 106 long a 105 short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za vysvětlení, ta úsečka vedle byl můj druhý tip. Jinak dnešní vstupy (první live, další sim, jak už to tak bývá): 105.30 short, trendové 123, BE 105.33 short, mini RH po 123 v rámci většího 123, PT 105.25 long, RH po 123 do trendu, PT Pokud bys (nebo samozřejmě kdokoliv jiný) k tomu měl nějaký komentář, budu rád. Vyhodnocení jestli vstoupit nebo ne beru zatím diskréčně, v podstatě zhodnotím jakým směrem panuje nálada (a jak moc přesvědčivě na mě trh působí) a pak čekám na nějakou smysluplnou formaci, kde pak už vstupuju a obchod řídím mechanicky.

15672

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, pekne vstupy, logicke. Take jsem je tam videl, obzvlast tvuj druhy vstup se mi take libil, ale pred zacatkem jsem vyhodnotil situaci kolem urovne 105,5 podle OP jako neobchodovatelnou, takze jsem kolem ni nehledal zadne vstupy. Duvodem bylo, ze v premarketu kolem ni vzniklo jedno velke congestion (viz. zhusteny 1 min graf). Vstupoval jsem short na 105, ale velice rychle jsem posouval na BE, kde jsem i skoncil. Jiny vstup jsem nemel...
V poslednim tydnu bylo pro me vstupu podstatne min, coz je v poradku, ropa si ted dava lehky oraz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze tu mame novy tyden a ropa vcera opet linejsi. ja zadny vstup. respective, jeden byl, ale protoze se odehral na prvnim baru presne v 9:00, kdy jeste nejsou otevreny indexy a to v pondeli, pak dle planu nevstupuji. a pak uz nic..

pavel k: a tak zacinam uvazovat o rozsirovani o vstupy joe rosse do sveho systemu. pravda je, ze "podepisu" to, co pise navratil. tech potencialnich vstupu je tolik, ze nekdy je az tezke vyfiltrovat ty, co nevzit. zatim to resim tak, ze tve vstupy (pavle), studuji v mistech, kde bych bral svuj signal jako vstupni. tak jak ja ctu trh a kde bych vstupoval, tam se divam, jak by dopadl tvuj vstup. zatim mam maly vzorek, ale za blizsi studium to rozhodne stoji. (a tech moznych Rh vstupu je dost a dost)

pavle, mam otazku. vsiml jsem se, ze ty nekde beres vstupy hlava nehlava na volume. to znamena, ze kdyz trh vypada podle tvych pravidel na vstup, beres signal klidne i v 7:00 EST - jeste dlouho pred otevrenim ropy? a jeste jeden dotaz, vstupujes pouzivanim TTE?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek, ja mel vcera dva vstupy na urovni 104,5 long, 1xBE, 1x1.PT. Je ale pravda, ze se ropa tolik nehybala, alespon ne pro muj system... Neni pravda, ze bych vstupoval mimo hlavni obchodni hodiny. Jednou jsem sem dal screeny, ale bylo tam jasne napsano, ze je to pouze demo, protoze jsem u toho nahodou sedel a byla to pekna situace..
Co se filtrovani tyce, tak musim znova rict, ze diskreci temer nepouzivam, mam pro to dost jasne definovana pravidla, ale takovym detailum systemu bych se tu asi venovat nechtel... :) TTE nepouzivam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m.hunter: PT mám na SR, ale já to naopak nepovažuju za klíčový prvek systému - podle mě je úspěšnost hodně vázaná na RRR a funkční dobrý systém vydělává v poměrně širokém rozpětí těchto hodnot, navíc v různých fázích trhu určitě bude mít optimální výsledky jiné nastavení. Zrovna řeším, jestli nejít pro více menších zisků s vyšší úspěšnost na RRR 2:1 - na víc kontraktů si netroufám, takže diverzifikaci ala Pavel zatím nemůžu nasadit. Ten ATR mám jen pro zajímavost, neobchoduju podle něj. Pavel K.: díky, pochvala potěší :). Co se týká obchodů v pondělí klasicky první live (ano, celkem nesmyslný vstup proti vysokému volume, jsem si toho plně vědom), další sim. Předpokládám že ty sim byly podobné jako u Pavla. V úterý jsem nebyl u kompu, takže jen zpětně - trh od open v long náladě, takže jen long signály. Kromě prvního všechny BE, ale RRR 2:1 by u 3. a 4. dalo profity (malé, ale dalo). Komentáře vítány.

15724

15725

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...