Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jak můžeš obchodovat když nemáš systém? kdyby si měl systém tak musíš vědět co máš dělat. co takhle nastavení SL, risk na obchod , MM atd. ropa může udělat cokoliv ale myslím že v dnešní době má větší pravděpodobnost LONG. nad chováním některých lidí mne opravdu rozum zůstává stát. Takže bych doporučoval uzavřít což do pondělka asi nebude možné. a co když trh otevře gapem UP a ty budeš muset brokerovi dosypat dlužnou částku, na tom si nepřemýšlel?????

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Italo,

zdravim a prikladam svuj nazor na vec.

Souhlasim s predchozim nazorem, ze jsi se pravdepodobne pustil do obchodovani bez jakehokoliv obchodniho planu. To plyne jiz z vlastniho dotazu. Dost pravdepodobne skonci tento obchod ztratou a i kdyby nahodou se ti povedlo vyjit z pozice pri ohromnem stesti s minimalni ztratou nebo blizko nuly, urcite by jsi si mel dat nez se pustis do dalsiho obchodovani dohromady vsechny nejen zde uvadadene a NEZBYTNE veci jako obchodni system, plan, money management a predevsim nikdy nedovolit obchod bez omezeni rizika. Tzn pri kazdem otevreni pozice predem chranit svuj kapital proti moznosti, ze se trh bude vyvijet jinym smerem. SL je nejvice funkcni ochrana proti zamrznuti, a doufat nepatri do tradingu!!!
Bude to kazdopadne dobra zkusenost, ktera te v pripade ze se budes nadale tradingu seriozne venovat ochrani v budoucnu pred jeste horsi eventualni ztratou, tedy pokud se poucis.
Omlouvam se za uprimnost. V tomto byznysu neexistuji zadne zkratky. Co se tyka mne pozici bych sam za sebe v tomto pripade okamzite uzavrel hned jak to bude mozne s jakoukoliv ztratou. Je to jen muj nazor!!! Jak psal Pavel K rozhodnuti je jen na tobe.

Do budoucna preji mnoho uspechu a jiz zadne podobne prehmaty.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim te Italo,

kazdy clovek chybuje, nekdo casto a nekdo jen obcas. Neni to nic co by te melo dlouho lezet v hlave. Dulezite vsak je stejnou chybu neopakovat a vzit si pouceni pro priste. Stejnou chybu zvlaste takoveho rozsahu by mohl udelat budto hlupak, nebo naprosto nezodpovedny hazarder. To je treba si z toho vzit a pracovat na tom. Mel jsem pred lety podobnou zkusenost a pravdepodone vim jak k tomu doslo u tebe. Od te doby neexistuje otevrena pozice bez SL a to i za cenu, ze se samozrejme obcas stane ze mne z otevrene pozice vyradi presne na SL a potom se trh vyviji planovanym smerem. Mnohem casto mne vsak zachrani pred pohromou. Take mne SL dava lepsi klid pro vydrz v obchodu. Neexistuje se nechranit!! Do dalsiho obchodu bych se nejakou dobu nepoustel a to z vice duvodu. Jednak je treba se vnitrne vyrovnat s predeslou ztratou, ktera je jiste nad ramec normalu, opak by te mohl svadet opet k iracionalnimu jednani. Dalsi z duvodu muze byt prace na svem OP atd., vcetne zvysovani discipliny. Nema smysl neco uspechat a vyradit se z moznosti obchodovat v budoucnu. Dalsi obchody bych po tom co budes mit OP a vsechny ostatni veci urovnane zacal opet s papertradingem a to z duvodu overeni si sve discipliny a dodrzovani OP.
Zitra budes jiste s napetim sledovat jak by jsi dopadl. At je cena kdekoliv, vycitku z toho ze jsi pozici uzavrel bych ja osobne nemel. Vis kam Te dostalo prave doufani, ze se to prece musi otocit.
Pravdepodobne bude lepe necim se odreagovat. Mam na mysli sport, vylet, koncert proste neco mimo trading.

Tak do budocna mnoho uspech a neztracej hlavu.
romanrak
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Italo: myslim, ze to dopadlo jeste velmi dobre :) , kdybys drzel pozici do dnesniho rana, au au. poucit se z chyb a jit dal, hlavne je treba si najit uceleny pristup k tradingu, hokus pokusy vychazeji blbe, to uz ses presvedcil sam. ale muzu te uklidnit, nejsi jediny, taky jsem byl ze startu hrrr! a prisel o hromadu penez na par obchodech. Tak at se dari a snad tu za cas najdu tve obchody s jinym pristupem! :)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Italo:

souhlas s RobCz - ropa je prave na 106.30 - v takovychhle situacich urcite nedoufat! ja vim, ze to nutkani bylo urcite ohrome silne.. sam jsem v zacatcich platil take skolne. take nebylo zanedbatelne a bylo z vice obchodu, ale muzes to brat jako durazne varovani, ze tudy ne! ja vim, bylo by to krasne - brat odraz od 101.90 a ropa by mohl klesnout treba na 98 a byl by to krasny vydelek, ale nic by ses na nem nenaucil - neco by nahodne vyslo a ta euforie z toho by mohla byt nebezpecna.. urcite si dej nejaky cas na to, srovnat se a pak znovu a pozvolna.. kazdopadne, uz je to pryc, a ikdyz vim, ze to "nejde" - moc na to nemysli..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Italo,

výčitky a stres jsou důsledkem následujícího:

1) neměl jste důkladně promyšlené, co děláte,
2) vrhnul jste se bez zkušenosti do jednoho z nejdravějších trhů, který je vysoce nedoporučovaný pro začátečníky,
3) byl jste pro takovýto trh vysoce podkapitalizovaný,
4) skutečně by mě zajímalo, jestli vaše akce byla založena na nějakém konkrétním a dobře backtestovaném a následně papertradovaném plánu, statisticky dlouhodobě ověřeném.

Vzhledem k předešlým bodům jsou stres a výčitky zcela na místě a ani bych nic jiného nečekal a raději bych se nyní soustředil na to, jak se vrhnout do trading lépe a rozumněji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, jestli ještě můžu - studuju tvoje screeny a zjistil jsem, že není problém ani tak najít ty dobré vstupy, ale vyhnout se těm špatným. Něco jako 123 se objevuje skoro pořád, ale ty občas vezmeš jen širokou formaci, občas ti stačí 2 bary, předpokládám že máš ještě nějaké filtry. Myslíš že by ses moh třeba rozepsat, jak poznat kdy má trh potenciál k rozjezdu, nebo jak poznat že nemá cenu do trhu lézt? Klidně obecně, jak uznáš za vhodné. Nechci z tebe tahat systém, spíš bych rád získal nějaký pohled na trhy - já mám pořád pocit že mi něco uniká, nějaká možná jen banální souvislost, a nevidím to, co bych vidět měl...Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, detaily systemu tu vazne rozepisovat nebudu.. Ale co se zakladu tyce, tak je rozdil, jestli je vstup hodnoceny jako trendovy nebo protitrendovy. Pokud trendovy, tak mi opravdu staci pouze 2 usecky a na treti uz vstupuju, pokud protitrendovy, tak potrebuju vice potvrzeni. Napr. nevstupuju na holem 123, ale az na naslednem RH nebo az na 2. 123, ktere se vytvorilo v ramci sirsiho DT/B nebo 123. Dalsi vec je, ze cim je trend silnejsi, tim jasneji musi byt zformovana vstupni formace (tim musi byt sirsi). Silu trendu urcuji podle toho, jakou vzdalenost ropa udela pred mym vstupem a ve zvlastnim pripade se koukam i na korekce.. Napr. v tom poslednim screenu slo vstoupit na RH po 123 ihned po otevreni, ale pred tim nasledoval pohyb od jedne SR ke druhe bez zadne korekce a v tomto pripade na teto SR neberu vstup..
Dalsi vec je, ze musis mit nejaka pravidla pro urceni chopu.. Ja ho urcuju zhruba tak, ze kdyz vzniknou dva swingy, ktere se temer prekryvaji, tak si vyznacim H/L teto oblasti a v ni neberu az na zvlastni pripady vstupy., viz. muj posledni screen od 16.15 do 16.40.
Doufam, ze jsem trochu pomohl. Ono se to zda slozite, ale neni. Chce to jen otevrit grafy a jet den po dni a koukat se na kulate SR urovne, co to na nich dela a jak se pred tim chova cena. Delat si u vseho screeny a popisky, co te zrovna napadne a pokud si treba posledni pulrok takhle projedes 3x, 4x, tak z toho muzes vcelku lehce ziskat dost silny obchodni system...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...