Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

To:Peta_Bi
Děkuji za odpověď. Mě tam mate těch 100 points ($7.8125 per contract), including intermonth spreads.A nejsem si jist zda dobře chápu co přesně znamená toto: Points ($1,000) and one-quarter of 1/32 of a point; for example, 84-16 equals 84-16/32, 84-162 equals 84-16.25/32, 84-165 equals 84-16.5/32, and 84-167 equals 84-16.75/32. Je to pro normální futures, nebo pro „intermonth spreads“. Zkoušela jste někdy medvědí spread a jaké máte zkušenosti s premium? Pakliže ano, zeptám se konkrétně na to, co bych rád věděl.

Dále bych rád měl jistotu o významu následujícího:
Contract Months Open Outcry3:15 p.m. on Thursday prior to 3rd Friday of the contract monthCME Globex (Electronic Platform)One month in the March Quarterly Cycle (Mar, Jun, Sep, Dec)
Last Trade Date/TimeView Calendar Open OutcryEight months in the March Quarterly Cycle (Mar, Jun, Sep, Dec)CME Globex (Electronic Platform)On the rollover date (typcially eight days prior to last trade date for open outcry) when the lead month goes off the screen and the deferred month becomes the new lead month. View Rollover Dates
Final Settlement Procedure Cash Settlement. All open positions at close of last day of trading are settled in cash to the Special Opening Quotation (SOQ) on Friday a.m. of the S&P 500 Index. See SOQ FAQ.
Daily Price Limits RTH: Successive 10%, 20%, 30% limits (downside only) ETH (overnight): 5% up or downView price limits details
Position Limits 20,000 net long or short in all contract months combined.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...

Dobrý deň,

chcel by som začať obchodovať komodity, ale nie som si istý s pár vecami. Ak by mi niekto vedel poradiť bol by som mu za to vďačný.

1. Vie mi niekto aspoň približne povedať, aké sú marginy na tieto trhy. Viem, že sú to dosť vysoké marginy, ale chcel by som ich vedieť:

S&P 500
Wheat
Sójové boby
Corn
Gold

2. Ak mám pri S&P 500 nákup na hodnote napr. 500,5 a stúpne na 505.5 a potom ho predám, koľko zarobím?

Ešte raz vďaka za odpovede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marginy jsou ruzne - kazdy broker Ti da neco jineho, je dobre se podivat na jejich stranky - napr. Interactive Brokers:
www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=margin&ib_entity=llc

kdyz chces zjistit, kolik jsi vydelal, je dobre se podivat na stranky burzy, jaka je hodnota bodu. S&P 500 se obchoduje na cme, takze:
www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/sandp-500_contract_specifications.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vďaka za radu, našiel som to. Ešte by som mal pár otázok, ak by niekto odpovedal bol by som rád.
Mení sa margin počas dňa, alebo sa určuje na celý deň, keď chcem obchodovať intradenne? Aký je rozdiel medzi Initial Margin a Maintenance Margin a je margin pri intradennom obchodovaní menší ako pri pozičnom obchodovaní. Vďaka za odpovede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Steve1:

1. margin může být "intraday", nebo "overnight" (poziční)..při intradenním obchodování vás zajímá pouze intraday..konkrétně initial margin, který je potřebný pro otevření pozice..PS. margin se během hlavních obchodních hodin nemění..

2. viz. článek "Marginy – shrnutí základních informací" ( www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/marginy.html )

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vďaka za odpoveď. A ešte jedna posledná otázka. Chcel by som začať papierový tréning (intradenné obchodovanie), len nieviem, že či sa dá niekde pozerať on-line obchodovanie bez toho, aby som mal otvorený účet u nejakej brokerskej spoločnosti. Chcem zistiť, či by ten moj systém fungoval. Ak áno, tak na akej internetovej adrese. Za odpoveď Vám ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Steve1:

na papertrading můžete použít například bezplatné demo Ninja Trader + bezplatná data od Zen-Fire, která jsou dostupná po bezplatné registraci (jen ji musíte obnovovat, protože za nějaký kratší čas vyprší její platnost)..kompletní návod, jak pracovat s programem, napojit na něj data či otevírat grafy, naleznete ve wiki.. viz. www.financnik.cz/wiki/ninjatrader

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem Michal za predošlé odpovede.
Stiahol som si Ninja Trader a chcel som ho napojiť na OpenTick, ale nedalo sa mi (asi už ho zrušili), ani zaregistrovať sa tam nedalo, tak som ho chcel potom napojiť na Zen-Fire, ale tam pri demo účte chcú aj telefóne číslo. To budú aj volať, alebo nie? Lebo po anglicky veľmi dobre neviem a iste by som im nerozumel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
nemám jasno v jedné věci a tou je následující:

když chci backtestovat a využívat historických dat není potřeba vidět graf? při backtestu z historických dat se pracuje jen z těchto excelovských dat? toto ještě absolutně nechápu..nikde jsem zatím nenarazil na konkrétní průběh backtestu z historických dat.

(zatím jsem backtestoval jen z grafů na barchart.com)

Předem díky za odpověď.
Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžeš obchodovat na základě analýzy dat v excelu, každopádně myslím, že můžu za všechny tady doporučit použití zobrazení dat v formou grafu, ale software na to nepotřebuješ i když je to s ním mnohem jednodušší, takovéto grafy lze nalézt na internetu - viz část manuálu - tam ti doporučuji začít

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Nebo co by jste doporučili obchodovat začátečníkovi? mám na mysli nízké komise v intradenním obchodování a né moc velká častost signálů(vstupů)=malá volatilita. Mám představu, že by to měli být nějaké opce či trhy, kde mohu dostat velký margin na obchod a také, abych nemusel mít extra silný počítač či internet(kvůli rychlosti obchodování). Děkuji za názory

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...