Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To derkel.

Samozřejmě,že toto je vlákno,které by mělo plnit určité funkce.Když se mě někdo zeptá na zákony výpočtů nějakého indikátoru,rád se podělím o tyto vědomosti,ale každý,kdo chce obchodovat na burze,měl by mít nějaké svoje základy,které se pro něho už staly zvládnutou rutinou.Když budu chtít například vyřešit složitý matematický příklad,nemohu se ptát kolik je 1+1.Nejdříve musím pochopit logiku výpočtu.Až ji pochopím,můžu teprve dosazovat čísla.V obchodování nejrůznějších investičních instrumentů je to určitý druh logiky burzy,ekonomiky a psychologických pochodů.Dokud si neuděláme v těchto věcech jasno,nemá cenu pokračovat v detailech.Mluvím ze své zkušenosti a proto jsem poctivě sdělil něco,čemu věřím a z mého pohledu to je jediná dobrá cesta.Já jsem se snažil na hodně věcí přijít sám,trvalo to sice delší čas,ale pro mě to bylo hodně důležité,protože jsem začal získávat svůj logický přehled,co je pro mě důležité a co ne.Když jsem se ve svém životě,v různých situacích začal nepřipravený, ptát na řešení jiných lidí,spíše mě to nepomohlo,protože jsem získával pouze subjektivní pravdy někoho jiného,se kterými jsem se nedokázal identifikovat,nebo jsem ještě nebyl schopný je pochopit.Spíše mě to zdržovalo a v mé hlavě vytvořilo chaoz,který mě odváděl od podstaty mého druhu uvažování.Pro mě není důležité získávat ze začátku nejrůznější informace,ale rozhodující je pouhé přemýšlení,abych si ve své hlavě vytvořil v hrubých rysech základní konstrukci.Když se mě to podaří,mohu na ní následně věšet technické věci.Proto moje odpověď tohoto druhu.Nebylo to odmítnutí pomoci,ale rada,která mě pomohla,i když jsem k ní také dospěl přes mnoho nepodstatných a nepotřebných detailů.Dnes,s odstupem času,už vím jakou cestou se mám ubírat při řešení nejrůznějších problémů,které mě dokáží dovést k cíli a proto je zde zděluji.Ale podle mého názoru,pro člověka který teprve začíná,otázky typu,kolik se nechá za měsíc vydělat,sem opravdu nepatří a například otázka,z čeho se skládá cenový graf,na to musí každý přijít sám,pokud to opravdu myslí s obchodováním vážně,protože to je pouze jednoduchý základ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

natali22
range bar 150, předpokládám, znamenal v kontextu, že velikost jedné candel neboli baru je 150USD, což odpovídá nastavení v NJ RB15 (myslím že sierra má nastavení velikosti RB v USD, ale nikdy jsem s ní nepracoval tak si nejsem jistý). jinak teď přes léto se trh TF malinko změnil od doby napsání onoho článku a nejsem si jistý zda stejné nastavení bude ještě tak optimální, chce si s tím pohrát a vyzkoušet. já osobně jedu na RB8, někteří zde na fóru mají RB10 nebo RB12. Je to taky dost individuální. zkrátka každý si najde to co mu sedne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To peter777

Taky zdravím, a hnedka v úvodu bych rád položil otázku> Proč chceš ve svém OS použít indikátor, který ti není jasný?
Je lepší začít s jednoduchými indikátory a ty plně prozkoumat a pak zkoušet další a zase je plně pochopit a prozkoumat jejich možnosti - ale to už jistě víc, nebudu radit ;-)

Jinak definice stochastic oscilatoru je asi takováto:
"Jedná se o indikátor hybnosti, který ukazuje umístění aktuální zavírací ceny ve vztahu k rozpětí nejvyšší a nejnižší ceny v průběhu určitého počtu období. Zavírací úrovně, které jsou rovnoměrně poblíž vrcholu rozpětí indikují akumulaci (nákupní tlak) a ty, které jsou poblíž dna rozpětí indikují distribuci (prodejní tlak)."

Snad to nějak pomohlo. Pokud ne, použij nějaký vyhledávač a zkus o tom něco najít, já to také kdysi zkusil a i na českých serverech se dá ledacos najít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter777: Zaměnil bych známé pořekadlo "Trend is your friend" za "Google is your friend". Informací o oscilatoru jako je stohastic je na internetu mnoho. Doporučuji přečíst knihu od dr. Eldra "Trading for a living" (Tradingem k bohatství), kde se Elder zmiňuje nejen o Stohastic, ale také o jiných indikátorech a popisuje i způsob, jakým dané indikátory používat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Peter777:
Tybrdo...ja bych doporucil jedine..prestat vytvaret OS,stramat nad brokerama a zacal bych odznovu.Pekne od zacatku zacit studovat.Protoze v tom pekne litate.
Myslim si,ze zalozit si ucet u brokera driv,nez mit OS je dle meho,prominte to slovo,hloupe..Kor jeste nevedet,co se u nej obchoduje..To je jako kdybych si koupil Felicii a pak si stezoval,ze to nejede 300 Km/h..
Muj nazor
Antonín

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny tradery, jelikož jsem na tuto stránku narazil před cca 1 měsícem ne tak náhodně (psal jsem do vyhledávače větu "jak uspět finance"), rozhodl jsem napsat mé prozatimní poznatky.Tento web resp.způsob jakým je zde vše vysvětleno a prezentováno mě naprosto uchvátil a kolikrát mi i vyráží dech!Za to bych předem poděkoval tvůrcům tohoto webu jak srozumitelně a stravitelně vše vysvětlují i naprostým laikům, kterým jsem i já.Pro mě je důležité, že tento web mi konečně po dlouhé době ukázal směr, kterým se chci ubírat stůj co stůj...Já spoluvlastním firmu velkoobchod-maloobchod již 12 rokem (s otcem který firmu založil již před 19 lety) (už?to to letí:).Za tímto podnikáním stojí opravdu mnoho práce a usílí a snažíme se vše dělat transparentně a legálně jak jen to jde.I přes veškerou snahu nám nyní doba přinesla krušné období v podobě super,hyper,mega marketů, kterých zde na 100tis město máme cca 40.Neříkám, že se špatně nevedlo.V letech 95-99 jsme tvořili roční obrat cca 100 mil s 25 zaměstnanci a největší velko-malo v kraji!.Dnešní realita?Z 1300 zákazníků (některé z bývalých vídám v marketech za pultem) máme 50 zákazníků a 4 mil roční obrat se 4 zaměstnanci!!Každý podnik má prostě zlatou dobu :) a beru to tak.Nepřestávám ale (jako většina z nás) stále vyhledávat nějaký byznys, který by odpovídal mému životnímu stylu.Ano, myslím si, že to co děláme je především otázka životního stylu!Jsem zvyklý ke všemu přistupovat zodpovědně a tak jsem se ponořil do studia komodit.Několikrát jsem přečetl psychologii (uff:) a zjistil jsem, že mi spoustu věcí unikalo před očima a že mi články hovoří ze srdce.Perfektní práce Tomáše a Petra!!Zjistil jsem, že tohle je to co dlouho hledám!Takhle chci pracovat a žít, jelikož z podnikání jsem unavený a poněkud už pesimistický.Vše hltám do detailu a zkouším všemu přijít na kloub, každé větě a slovu.Baví mě to!Byl jsem také vždy poněkud svobodomyslného ražení i když podnikání mi dalo tvrdou lekci, přesto stále věřím v solidní a čistý obchod.Studuji knihy a stihl jsem prozatím jeden seminář a na druhý se chystám.Semináře jsou nabité pozitivní energií a velmi poučné.Nechápu lidé, kteří pochybují o možnosti takto vydělávat?!Osobně také nemám růžové brýle, ale myslím, že řádnou pílí a vzděláváním lze cíle dosáhnout a jsem přesvědčen, že vše je převážně v naší hlavě!!Důkazem je včerejší pořad o letech do vesmíru a udivil mě příběh kosmonauta, který někdy v 80.letech chtěl svého kolegu ve vesmírné stanici zavraždit a vše plánoval s přesností a informoval základnu větou "ukončete misi,dále zde s tou mrtvolou žít nebudu",naštěstí mu vše rozmluvili.Pointa je, že kosmonaut léta studuje a jeho cílem/snem je cesta do kosmu, což se nepoštěstí každému a i přesto dokáže takto zkratovat!Jednoduše ráj i peklo lze najít kdekoliv na zemi, protože si ho bereme kamkoliv s sebou!Ale dost mouder!Chtěl jsem jenom napsat mé pocity z tohoto byznysu a nějak jsem se rozepsal :-)).Hodně štěstí všem, kteří chtějí opravdu v tradingu uspět a díky T a P za jejich know-how.Zkouším a učím od jisté doby "myslet a dívat se na věci jinak" a když mě včera manželka mezi řečí říká: cena zlata jde nahoru!odpovídám : to je fundamentální zpráva,k terá už je dávno zochodovaná a to mě nechává chladným! :-).Mějte se dobře a buďte i přes neúspěchy pozitivní.Jarda. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
zdravim všechny tradery at uz profiky, nebo zacatecniky.
Po roce a pul kdy jsem resil konec a konkurz firmy bych se rad vratil ke svemu planu a rozhodnuti a to stat se fulltimetraderem.
Absoloval jsem pred zminovanymi starostmi oba uvodni kurzy pro intrad. obchod. Je nutne je navstivit znova? Neb jsem cetl ze jsou obnovene a pozmenene ? Ale jestli jsou v kostce stejne rad bych se vrhnul a zacal backtestovat.
Po precteni Vaši knihy ( za kterou Vám skládám poklonu, neb me tato kniha a i ostatni Vámi doporučená literarura hlavne o psychologii pomáhá i v osobním životě) a po 17ti letech v gastronomii už jsem si nepočitatelně "psychomomentu"v vjednani jak s hosty , tak s dodavateli a hlavne zaměstnanci užil dost takže mám dost prostoru pro využití.:) Ale dost románu nejak jsem se rozepsal. :) To hlavní je v první řadě Poděkovat Vám za Vše co děláte a v druhé řadě dotaz.
Na web. adresu Vámi doporučovanou v knize na stahnutí starých dat senemohu dostat. Nemohl bych někoho poprosit o nasměrování kde a jak získat Historii konkretně corn na russel 2000? + Do sierry se to natahne jen otevrenim složky pres ni?

Diky moc Zapálený začátečník Zbyněk

Přeju všem hodně úspěchů a radost z toho co děláme (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...