Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

xzajic
100% za rok je určitě reálné číslo. Já ,když začínal tak se spoustou chyb a se špatným MM a v podstatě ještě ne uplně dořešenou strategií jsem udělal 70% za celý rok. Problém je , že si nedovolíte jet s obřím účtem, takže to zbohatnutí není na místě. O lepších výdělcích můžete začít uvažovat až po 7-10 letech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím vás všechny,

možná nebude můj dotaz příliš "gentlemanský" a v kruhu "business" přátelů se o penězích přímo nemluví, nicméně o čem jiném ve své podstatě tento nebo jiný business je. Zajímalo by mě tedy, a je to dotaz na skutečné live tradery, kolik reálných peněz jste schopni daytradingem vydělat? Ať už na jeden kontrakt nebo v absolutním množství např. měsíčně.

Děkuji všem kdo napíší své skutečné výsledky v reálu. Jen pro moji a naši představu o tom, kolik tedy vlastně daytrading sype, ne v backtestu nebo na simu...

Adik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To že se o tom moc nemluví, nebude tím že to není gentlemanské ani nějak tajné. Jde o to že pokud jseš úspěšný v tomto byznysu tak chápeš, že kolik vyděláš je úměrné přímo tomu kolik ty sám dokážeš. Je tady dost článku o těch, kteří dokáží hodně a jsou slavní - J. Ross, Johnny Roggers atd. i neslavní.
Jsou to 10% až do 1000% ročně. Odhaduji většina bude v 50% až 300% (upozořnuji že to je tak cca 15% ze 100% obchodníků).
Řešilo se to tady x-krát, zkus vyhledat. Málo kdo ti tady dá konkrétní částku, úspěšných traderů je tady malá menšina.
Já se zatím o své výsledky dělím, jak se mi daří se můžeš podívat v tomhle vlákně - www.financnik.cz/forum/read.php?7,170500,page=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adik
Kolko moze day trading sypat mas v clanku ku ktoremu sa vztahuje tato diskusia.
Moj nazor na odpoved kolko si mozete tradingom zarobit celkovo je:tolko kolko dokazete ,,uniest,,a kedze je toto cislo u kazdeho ine a myslim ze ho nikdo nespozna kym sa na tu sumu nedostane je zbytocne o tom viest dalsiu diskusiu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera jsem se zúčastnila webináře Adrienne Toghraie (Wealth & Success Coach se kterou spolupracuje Joe Ross)-Nejvíce pokládané otázky. Jednou z nich byla i: "Jaké je roční zhodnocení průměrného a master tradera". A překvapilo mě s jakou přímostí a strohostí (na rozdíl od jiných odpovědí na otázky různého typu) odpověděla: "Průměrný obchodník zhodnotí účet ročně o 25%. Prostě tak to je. Master trader vydělává sto a více procent."

A malá poznámka na okraj-je důležité pokládat otázky správné a správně ;) - protože kolik sype trading (a ne jenom day trading) je hodně závislé od kapitálu, ze kterého se počítá... 25% z 10.000 je o něčem jiném než 25% z 50.000, pořád je to ale 25%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lenze co sa tyka traderov na financnikovy drtiva vatsina znich zacina a bude zacinat z malymi uctami 5000-10000usd takze so shodnotenim 25%rocne by trvalo niekolko rokov kym by sa tym mohli zacat zivit a mnohy maju omnoho vyssie ambicie(co nie je vzdy na skodu// takze sa zameraju na omnoho vysie %zhodnotenie a tym padom aj adekvatne vzrastie risk plus minimalne skusenosti preto podla mmna nie je prilis vhodne zameriavat sa na nejake priemery alebo vysledky inych traderov ktory zverejnia svoje vysledky po rokoch praxe a potom sa z toho novacikom zamota hlava az vydia len same USD.Ale som toho nazoru ze kazdy si musi najst svoju ,,cestu,,v tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kolik sype daytrading? Podle mne jediná správná odpověď je "Nikdy nevíte, jestli právě vydělaný dolar není ten poslední". Kde berou těch 25%? Kde berou těch 100%? To je jenom názor někoho na základě nějakého vnitřního pocitu nebo zkušeností několika málo traderů. Můžete 4 roky vydělávat 100% ročně a pátý rok být těžce mínus a naopak. První 4 roky tedy budete tvrdit, že vyděláváte 100% ročně a po pátém roce svůj názor změníte a řeknete v průměru 30% ročně. Atd. Znáte nějakého tradera, který obchoduje dejme tomu 20 let a každý rok má stabilně 100% zhodnocení v daytradingu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adik, tuto otazku som nedavno daval aj ja. Nikto mi na nu nedal jednoznacnu odpoved.
Preto ti dam odpoved, ako sa mne dari v live tradingu od roku 2007.
2007...... +5.8% (v tomto zhodnoteni su zapocitane dlhobo drzane uzavrete pozicie zo zaciatku roku 2006)
2008...... +2.9%
2009...... -0.1%
2010...... -2.4%
Rocne robim 100 az 200 obchodov vecsinou zo SL 1% a PT 2% uctu.
Pre pravdivost musim dodat,ze 2 najvecsie zisky na 1 obchode som dosiahol bez SL pri nakupe indexov pocas velkych prepadov
23.1.2008 asi 6% uctu
10.10.2008 asi 11% uctu
februar 2008 nakup akci Forda za 1% uctu na 1.51$ a predaj za 12$, zisk bol 7.9% uctu
Z toho je vidiet,ze zatial kratkodoby trading dotujem z vydarenych obchodov v case velkej paniky.

P.S:Nechapem, co je na tom tazke, aby sa tu podobnym sposobom podelili s nami o svoje vysledky aj dalsi niekolkorocni live traderi.








Link to comment
Sdílet pomocí služby

2filip44: "Lenze co sa tyka traderov na financnikovy drtiva vatsina z nich zacina a bude zacinat z malymi uctami 5000-10000usd, ... a tym padom aj adekvatne vzrastie risk ..." A to je podle me prave ten problem-myslet si s $5k-10k, ze se tim muzu zivit je jenom otazka spatne matematiky. Ale souhlasim s tim, ze kazdy si musi najit svou cestu. A koneckoncu, obchodujeme si sve vlastni penize, tak at se k nim kazdy stavi jak uzna za vhodne ;)

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo: díky za tvoji odpověď. Chtěl jsem skutečně jen vědět, kolik vydělávají live tradeři, kteří zde diskutují. Bez dalšího hodnocení, zda je to málo, hodně, zda se dá vydělat víc nebo právě tato částka je tak akorát. Tvá odpověď je právě na to, na co jsem se ptal - zatím jsi byl jediný. Nic víc nic méně...

Ať se daří a rok 2011 je úspěšný...

Adik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento rok budu zacinat live (prvne jsem myslel tak v pulce unora, ale mam jeste hodne domacich ukolu), tak sem pak taky treba neco orientacniho hodim, zatim nemuzu slouzit. Ale jak napsala garax a jak uz tu bylo nespocetnekrat receno, zalezi hlavne na vstupnim kapitalu. Ja mam nyni na ucte 15K a vim, ze je to malo... I kdyby se mi povedlo zhodnocovat ucet podle svych ocekavani (20% - 30%), tak bude trvat mnoho let, nez by me to mohlo zacit zivit. Ale to je samozrejme jen otazka casu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adik,
jenže přesně na odpovědi, co napsal Jogo je viděl, že je to téma dost zavádějící ... protože bez uvedení výše obchodovaného účtu, jsou to jen %. Pokud ty jeho % jsou na účtu, který tady všichni nejčastěji uvažují, že s ním začnou, tj okolo 5000 USD, tak to jsou minimální roční částky zisku, takže předpokládám, že pokud drží už 4 roky a je spokojený a zveřejňuje to nebo ho to dokonce živí, že to je na podstatně vyšším účtu, což je zase je částka, na kterou tady drtivá většina z počátku nedosáhne .. tj odpověď si dostal, ale víš zhruba tak stejnou informaci, jako předtím

tím nechci rozhodně Joga vyprovokovat k dalšímu zveřejňování, jsou mi ukradené výdělky ostatních, každý kdo to myslí trochu vážně, si musí umět spočítat, kolik to může vynášet a na kolik může dosáhnout. Pokud si to neumí spočítat, tak je asi něco špatně

btw: neznám asi jiný obor podnikání, kde by se tak často řešil otázka, kolik který podnikatel/trader vydělává

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k - naprostý souhlas s Tvým dovětkem.:-)........... Nechápu uvažování "traderů", kteří řeší, "kolik tak asi se tradingem vydělává " , respektive "kolik vydělávají ostatní". Kdo propadne tradingu, zjistí po celkem krátkém čase, že je to dřina - především na psychice. Seriozní údaj o paušálním procentu výdělku neexistuje. Za dobu, co se pohybuji na těchto stránkách , mnoho "mistrů" skončilo a dokonce se zařadili mezi zatrpklé kritiky, kteří prakticky nařkli tvůrce tohoto webu z podvodu a z toho, že sami vůbec živě neobchodují a profitují jen na prodeji školení..../Vlastně díky nim zanikl chat daytraderů. /"Mistry" nazývám tradery, kteří zde udělovali zasvěcené rady Kdo to s tradingem myslí vážně, zaměřuje se na jinou podstatu, než "kolik to sype..". Ať budu podnikat v čemkoliv, systematický zisk je VŽDY až na konci úsilí a vlastně jen jako jeho vedlejší produkt. Kdo to chápe obráceně, má podle mě nulovou šanci na úspěch.... Úspěšní lidé, kteří se dobrali k výdělkům poctivou snahou, která jim zabrala roky ,tzn.několik v řadě za sebou :-)... - ano, nepřeháním , - nemají potřebu zde zveřejňovat naivním nováčkům procenta svých zhodnocených účtů za měsíc, ani rok. Tradeři , kteří těmto řádkům rozumějí , dobře vědí, že nic není nemožné . . Ani v rámci zhodnocování účtů. Ale také vědí, že nic není zadarmo.... Ale leniví zlatokopové se na to zde budou stále ptát dokola.... :-)))....Pardon.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to novafashion:
uplne s tebou suhlasim co si napisal, okrem posledneho slova... to by som tam nedal :-) Kto si to neskusil, nevie o com to je a kto sa sustavne dookola pyta kolko to vynesie... vlastne sa len pyta ci sa mu oplati toto zacat robit aby na konci roka mohol zacat stavat barak a ist kamkolvek do sveta... :-) a o aute ani nehovorim...
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...