Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

Myslim si ze kazdy ma ine ciele v tradingu a teda kazdy k tomu aj inak pristupuje. Niekto kto chce zarobit v tradingu 10 000$ rocne bude k nemu pristupovat inak ako niekto kto chce mat 100 000$ a uz uplne inak bude k nemu pristupovat ten kto chce tradingom zarabat 100 000 000 $

Ja osobne mam ambicie tradingom dosiahnut vela, pretoze je to skvely prostriedok ziskavania penazi pre pomoc inym.
Uz roky mam v hlave myslienku ze by som chcel pomahat detickam ktore su chore a preto mam v tradingu vysoke naroky. Som odhodlany v tradingu dokazat zarabat mailant, nie pre seba ale pre inych.

Ved preco nie? na burze sa tocia miliardi dolarov denne, preco sa nenaucit si z nich uchmatnut 0,00001 percent denne? a pouzit tie peniaze na dobre uprimne ucely.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Stranger
Paci sa mi, ze tvojim cielom je pomocou tradingu pomahat ludom, ktori to potrebuju a nemaju moznost alebo schopnosti si pomoct sami. Toto mi tu v drtivej vecsine prispevkov chyba. Stale tu citam, ze tradingujem preto, aby som sa stal slobodny a nezavisly, nikto mi nerozkazoval, robil iba to, co ma bavi, zil si,kde sa mi paci...
Kazdemu by som rad pripomenul, ze v okamihu, ked sa mu narodi dieta, sam a dobrovolne sa vzda velkej vecsiny tychto vydobytkov tradingu v prospech svojho dietata a manzelky(manzela). A dostane za to mnohonasobne viac v podobe dobrej a spokojnej rodiny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

otázka: Kolik může "sypat" daytrading?

odpověď: tolik, kolik budu skutečně chtít, případně tolik abych trávil např. hodinu a půl denně "prací" a zbytek času si dělal co chtěl ;)

PS: než jsem začal live obchodovat, v backtestech mi vycházelo průměrně číslo xx% měsíčně. Ale zcela "překvapivě a nečekaně" :D, live obchodování mi přináší [bold] výrazně méně [/bold], řádově i 1/4 z původní xx% měsíčně. Je to problém ? Není, stačí být dlouhodobě v zisku, mít dobrý money managment a čekat jen až budu moct podle pravidel MM přidávat další pozice.... Že to bude trvat 4x déle než to vypadalo ? No a ? Kolem sebe mám plno lidí co celý život sází Sportku a jdou do důchodu s tím, že musí spoléhat na peníze od státu.... Já se snažím abych takhle nedopadl (a to je mi méně než 30 let).

Taky jsem to ze začátku viděl na Azimuta v Monacu a Lamborghini v domě 20+2, to vše dle backtestů bylo možné do pár let ;). Buď jsem mohl stále snít, že tohle vše budu mít za pár let (měsíců) a v 60-ti letech bych dost pravděpodobně zjistil, že nemám nic. Nebo je druhá varianta, počítat s jakýmkoliv ziskem, jakýmkoliv zhodnocením % ročně a jen se radovat z toho, že to pomalu a jistě jde.

Děda mi říkal: Spěchej pomalu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiež nechápem prečo chce každý, hlavne začiatočníci hneď zarábať minimálne 5000USD mesačne. Ak chodíte do práce a dosiahnete čistý zisk z tradingu hoci len 500USD mesačne. To je málo ?Nevravím, že do konca života s takýmto výsledkom. Ale ak si vezmete priemerného človeka, ktorý ma manželku a cca 2 deti. Príjem do rodiny cca 1000eur a dokážete z toho vyžiť. Tak tých 500USD mesačne je celkom pekne prilepšenie. Možno po roku dvoch už bude 1000eur. Po dvoch rokoch pridáte kontrakt a bude 2000USD mesačne. A to už zarábate dvakrát viac ako keď ste žili bez tradingu a z príjmu seba a manželky. Ak si k tým 2000USD pripočítate vaších 1000eur mesačne....máte to 3000eur mesačne....a to už hociktorá priemerná rodina nezarobí.

Sú tam malé odchýlky eur voči USD ale chcel som vystihnúť princíp. Ja momentálne manželku a ani deti nemám. Neponáhľam sa. Kapitál cca5000USD budem môcť vložiť do tradingu tak o rok a pol a dovtedy chcem mať zbacktestovaných niekoľko OS a posledný polrok ak už budem kapitál mať, posledný polrok budem vkuse papertradovať a postupne do live vstúpim. Nebudem však čakať na to, že budem mať na účte 5000USD a hneď ich pošlem brookerovi. To nie...možno ďalší pol rok naviac budem ďalej makať aby som mi tých 5000USD nechýbalo. Tak by to aj malo byť. Vylúčiť si peniaze na trading, ale len tie o ktoré prísť môžete.

Záver z toho všetkého je, že otázka typu koľko môže sypať trading je podľa mňa zbytočná. Ak Vám sem hodín číslo 30% budete spokojný ? Podá Vám to lepší prehľad o tom aký smer máte mať Vy ? Budete vedieť či obchodujem všade kde sa dá a urobím na tých 30 percent 100 či 300 obchodov ? Budete vedieť čo presne obchodujem ? ako často a pod ? Podľa mňa percento, ktoré sa tu zverejní nepodá odpoveď na otázku koľko môže trading sypať, keďže každého jedinca je obchodovanie iné. Zverejnenie percenta môže mať jediný význam a to to, že my ktorí ešte nejdeme live uvidíme, že to naozaj ide a vieme si urobiť predstavu o tom, ktorí z Vás live traderov ste skúsení a od ktorých z vás sú možno rady cennejšie.

Samozrejme toto je len môj názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

co,to že kdych se zajímal víc o to co se děje ,tak bych nikdy nedal v té době na dolar.

Michal to vystihnul.

a nyní mám zase nový účet ,ale jen 3 000 usd a první den mini loty 0,10 a když to šlo tím správným směrem jsem přidal 1lot. profit 340 usd a zavřel jsem to a dobře udělal . EURO se zase splašilo a nahoru si frčelo.

Ahoj :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samosebou ,že má až jednou našeřím tak to zkusím za živý. Sice malí účet a potom se uvidí,jak jsem na tom.

já si zatím nic nemusím psát ,mám to v hlavě a vím kde jsem udělal chybu. Jak jsem se dočetl tak jsem skalperů král.
Moc času tomu nedávám. 5,00 - 7.00 hod ,, potom frčím do práce a potom 18.00- 22.00 hod a to z přestávkami zadám profit a čučím na bednu a jen kontroluji kam to jde .

to je můj způsob a jiný neznám. a ty jsi už úspěšný trader.

Hezký večer přeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> jardys

m.hunter a stranger uz Ti k tomu svoje napsali, ale trochu bych to rozvedl:

- Proc jsi obchodoval virtualni ucet velikosti 50 tisic dolaru, kdyz s tolika penezi zive nikdy nezacnes? Mne odpovidat nemusis, ja odpoved znam - ale znas ji i Ty?

- Opravdu si myslis, ze se da na trzich prezit se systemem, ktery behem 5ti set obchodu zhodnoti ucet o 250% a behem nasledujicich 10ti obchodu 80% uctu ztrati? Uz jsi nekdy cetl/slysel o tom, ze risk je jedina vec, kterou v obchodovani muzes kontrolovat?

- Pises, ze vis, kde jsi udelal chybu. Podelis se s nami?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1.nepoužívám stoplos nebo vemi málo.
2.chodím do práce a nechám vyset obchod jen s profitem.
3.když jsem byl asi tak 15 000 usd mínus tak jsem věřil ,že se to trochu otočí a zavřu za míň.
4.pravda je neotočilo se a já to nechal pres víkend a vyhodilo mě to samo,
5 .mohl jsem trochu i sám smáznout,ale doufal jsem v pád a nic .
6.mezi 5-7 hod ráno to jsem skalper a nic jiného ,klikám a klikám 1M to je moje parketa.
7. nyní mám ty 3 000 účet a míň času tomu dám ,ale nebudu nic nechávat vyset .

8. bude stačit naklikat 80- 150 usd to v práci nevydělám ani náhodou. Věřím jednou to sypat bude.
9. rád si nechám poradit
10. e/u - 1.3900 tak kam se to hne.Gizmíku

11. proč tak velký účet ,protože jsem to jel na plný kule furt 8 lotů a to to naskakovalo.nyní vím jak Banky okrádají klienty ,co jim tam nacpou prachy. Potom klientům dají 2% ročně. já jsem nízkorozpočtovej nikde nemám ani korunu.
až holt jednou budu chtít začít tak si ten účet založím ,zatím jim nedám ani voko.
hezký den všem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiana presne si to vystihla. je to cisty gambling a s tradingom to nema nic spolocne.

Jardys, mozno si myslis ze tu na teba utocime ale tak to nieje. proste existuje urcity proces, ktorym si jednoducho musis prejst, a ktorym prejde len hrstka uspesnych traderov. inak sa zaradis medzi tych neuspesnych a to urcite nechces. CIze tu sa ti vsetci snazia len poradit, aby si nerobil chyby ktore ta na zaciatku mozu stat nemalo penazi. Hovoris ze 80 - 150 dolarov denne v praci nezarobis. vies si predstavit pracovat a zbierat kapital, popri tom setrit, par mesiacov, mozno aj rokov a potom v live len z toho ze sa nedostatocne nepripravis, a neberes to cele vazne (len zarabas na deme) prides o vsetky peniaze ktore si tie roky sporil na live? Myslim ze nemusim si hovorit aky by to malo dopad na teba ako pracujuceho cloveka a tvoju psychiku. Cize presne pred tymto ta tu chceme uchranit.
Takze pokial sa chces seriozne venovat tradingu aj jedneho dna sa nim zivit zacni ho brat vazne.
pokial ho chces brat len ako travenie casu ked nemas co robit, potom pokracuj v tom co robis doteraz
ale tak ziaddne peniaze nikdy nezarobis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...