Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

(nechcel som tu flejmovat ale nedalo mi to uz)
piste o mantineloch v hlave, po tom ako tu nikto nechce nic prezradit tak co si ma clovek mysliet... ze vseci tu mudruju recami ale nic nedokazali?
pdla zverejnenie svojich usepchov a neuspechov ma velky prinos, keby sa tu vseci aktivny obchodnici priznali ze v podstate su stale v strate a dohanaju ju uz 5tym rokom, tak sa clovek zamysli ci mu ten cas pri backtestovani papertredovani a tie roky stoja zato ci radsej nemalovat obrazy a chytat ryby...:)
a inac suhlasim ako pisal elder o mentoroch traidingu, ze by to mala byt laskava nedvovera... ked uz sme aj to naznacili...
keby tu nebolo diskusie nad trhami kde niektory hovoria ako sa im dari, a obcas niekto aj si dokaze priznat ze nedari...
tak by to bolo horsie..
ale stale som sa nezbavil pocitu ze to je fakt ako poker.... hraju hu masi, rozhodujuce su poplatky ale pre pokrove herne, a vysneni zivot ma tak jeden dvaja z krajiny, ktory potom ostatnym masam davaju rady, a pri hre narazite obcas na nejakych ktori hovoria ze sa im dari dobre a ze sa tym chcu zacat zivit (ale to je asi pokym nezacnu prehravat)

jedine vysvetlenie preco tu dlhodobo diskutujuci nechcu sverejnovat veci je podla mna preto ze nemaju ake vysledky zverejnit... a znicili by predstavu o sebe, a ich slova by uz nemali taku vaznost...

ale ako som povedal v celku to zatial hodnotim pozitivne a vkladam do toho nadeje, ale s laskavou nedoverou ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sami si stanovujete na aku sumu budete nastaveny ktoru dokazete zarobit.
Preco tu tvrdite niekto ze trader zhodnoti peniaze rocne len o 25 percent? Podla mna ich zhodnotite o tolko na kolko ste pripraveny a o kolko verite. Podla mna nieje nemozne ich zhodnotit aj o 1000 percent a najme ak sa jedna o intradenny trading. Len sami si urcujeme hranice rocneho zhodnotenia teda zarobku v tradingu. Predsa neverim ze niekto z vas zacal zivo obchodovat ked mu backtesty ukazovali ze dokaze hodnotit peniaze o 25 percent a menej. Tam je to bud nedotiahnute do konca, alebo odflaknute, alebo tak povediac narychlo sa do niecoho clovek pusti bez dosiahnuteho ciela, len proste mi to nieco zaraba, hoc aj percento rocne, tak idem proste do toho aby som mohol povedat ze obchodujem live.

Poviem vam tak ze niekedy som podcenoval skutocne si urcit ciel a robil som chyby obrovskeho kalibru ktore ma stali mnozstvo penazi a dlhov. nikdy som si nenapisal na papier co chcem dosiahnut tento rok, alebo tento mesiac, lebo som nevenoval tomu dostatok casu aby som sa zamyslel. Skratim to... od kedy som sa pustil do hlbsieho studia seba sameho, a precital a popozeral rozne motivacne dokumenty a precital rozne knizky, no nie len precital ale im aj pochopil a snazim tak zit neustale sa moj zivot zmenil. Kazdy dokument, koniec koncov aj clanky motivacne a psychologicke ktore tu pisu autor tejto stranky hovoril o spravnom mysleni (v skratke) sam som si urcil kolko budem zarabat v podnikani a tolko aj zarabam. niekedy pred par rokmi som bol "spokojny" ked som si zarobil 15 tisic za rok. hovoril som si WOW. to je ale vela. lenze 15 tis eur deleno 12 je 1250 eur. ak k tomu pripocitam auto na leasing a ostatne naklady bol som vzdy na nule. Zacal som si sam urcovat kolko zarobim penazi a aky budem uspesny a teraz mesacne dosahujem taky vysledky ako som kedysi dosahoval za polrok.
A trading nechcem robit preto aby mi zhodnocoval peniaze o 15 percent ci 25 rocne, ale aby mi zhodnocoval peniaze niekolko 100 percentne mesacne. A hodlam tomu venovat cas, a jednoducho v skratke stat sa uspesnym traderom.

Takze sami si urcujete kolko percent rocne zhodnotite svoje peniaze. Ak mate pocit ze hodnotite ich malo zacnite spravne uvazovat a vratte sa spat k backtestingu, paper tradingu, najdite si obchodny system ktory bude lepsi ako si viete predstavit a hlavne vy budete lepsi ako kedy ste si o sebe mysleli.
Ja som musel prv totalne skrachovat a padnut na kolena, aby som stal a kracal za uspechom a konecne vsetko pochopil.

drzim palce.
a prajem vela uspechov
a hodnotenie uctov nie o 25 percent ale o 25 000 percent. Ze to nie je mozne? Vsetko je mozne!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> stranger

A co kdyz potkas cloveka, ktery ma obchodni ucet $10 000 000 a [bold]stabilne[/bold] ho hodnoti o 25% rocne - krize, nekrize. Taky ti to prijde malo?

Souhlasim, ze limit je jenom v kazdeho hlave. Ale co je pro nekoho malo, je pro jineho hodne a naopak. A taky ne kazdy dela trading jenom kvuli penezum. Proto je tato debata podle me opravdu bezpredmetna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cztrader

Konecne prispevok k meritu veci. Diky za neho.
Trosku som to statisticky spocital a zistil, ze celkove zhodnotenie je 28% p.a a ak skrtnem najlepsi a najhorsi vysledok(tak sa to zvykne robit aby sa vylucili nahodne fluktuacie) tak to je 23% p.a.
Som rad, ze poznam dalsie realne vysledky tradingu a postupne si z nich skladam mozaiku, ktora mi odpoveda, ci mam dalej backtestovat a riskovat preoptimalizaciu, alebo pokojne obchodovat svoje systemy dalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja si myslím, že hranie sa na percenta vôbec nieje dôležité. Možno je to pre upokojenie ostatných, čo sa o to snažíme. Ale celkovo percenta nemajú žiaden význam. Ako už bolo vyššie spomenuté. Môžete zhodnotiť o 15 percent účet 5000USD ale aj 20000USD a to už je rozdiel nejaký. Ako sa stále hovorí pracovať menej,zarobiť viac. To je narážka na to, že naozaj stačí zostať v obchode v ID aj pár minút. Ak zarobíte na jeden kontrakt 50USD tak to stačí. Keďže pri viacerých kontraktoch napr. 10 je to už 500USD. Ak napríklad v trhu TF zarobíte cca 250USD na jeden kontrakt tak pri 10 kontraktoch to už máte 2500USD a takýto obchod je možný dennodenne. Bežne sa stáva, že vo vláknoch píšu ostatní skúsení traderi, že dnes plus 250USD niekedy dnes plus 500USD na jeden kontrakt. Je to možné a reálne. Tak je aj reálne to isté s 10 kontraktmi zarobiť denne 5000USD. Je to reálne. Ale pýtať sa na percenta si myslím, že to nieje nejak dôležité. A takisto sa pýtať presne sa sumu koľko kto za rok zarobil, lebo je rozdiel medzi tými, čo začali obchodovať s účtom 5000USD a s účtom 30000USD.

K tým desiatim kontraktom. Samozrejme obchodovať len tak 10 kontraktov a zarábať 5000USD denne nejde len tak ľahko, ako sa mi to ľahko píše. Samozrejme je to vecou psychiky. A dosť dôležitá vec

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro někoho to možná není důležité,ale pro mně je to určitý způsob,jakým sám sebe můžu zpětně hodnotit.Jinak souhlasím s tím,že je důležité to, s jakým účtem kdo obchoduje a je pravda,že zhodnocení,které mám já, je pro účet 10 nebo 20k Usd slabý a těžko bych se tím mohl živit,kdybych s takovým účtem pracoval.
Napsal jsem to sem hlavně kvůli mé motivaci,chci letos dosáhnout 100%+. Určitě hodně z nás četlo různé knihy o psychologii tradingu a víte,že vyslovení závazku k dosažení cíle před ostatními je silnější než jen blábolit si to sám pro sebe nebo si to psát někam na papír.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cztrader:

určitě souhlasím s tím,že vyslovení závazku je silná cesta k úspěšnému splnění daného cíle. Mě ještě navíc pomáhá v dodržování systému i equity křivka za každý obchodní rok kterou mám vytištěnou na nástěnce - mě to pomáhá hlavně v době kdy mě občas přepadnou nějaké pochybnosti atd...vždy když se podívám na výsledky a equity,tak si hned vzpomenu na to, že těchto výsledků sem dosáhl jen a pouze tím,že sem dodržoval svůj OP na 100% a co tak mohu asi očekávat v nasledujícím roce ( i když to samozřejmě člověk nikdy dopředu neví jak to dopadne)

protože si sem dal své live výysledky,tak sem dám i já své:
2009: + 215%
2010: + 380%
2011: zatím +80%

ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcosofft:
presne.

Cztrader:
o percentach sa bavia
a) ludia ktori dlhodobo investuju (napr do akcii). A podobne ako sa pisalo vyssie, porovnavaju zhodnotenie s napr. indexom SP500 a pod.
b) swingovi a dlhodobi obchodnici (v obchode par tyzdnov)
c) hedge fund manageri

Tak ako pisal krakra. Ak by si nevedel zhodnotit ucet pri daytradingu (pri uspesnom live obchodovani na zaciatku ) o min.100%/rok tak sa to neoplati. Sam som mal par dni ked som zhodnotil ucet o 10% za den.

Priklad:
ucet 10 000 USD
trh TF
risk na 1 obchod max. 2% = 200 USD
max. SL 100 USD, t.j. max pocet kontraktov = 2

Pri RRR 1:2 (dost konzervativne) zhodnotis kazdym win obchodom ucet o 4%. Ak mas dobry management pozicie (a vyhovuje ti tak obchodovat), tak sa ti moze par krat stat ze sa zvezies na TF 5 plnych bodov (500USD/kontrakt). To ti urobi pri 2 kontraktoch hned 10%.

Ber to ako priklad. Samozrejme ze cim bude vyssi RRR tym ti bude win% viac klesat. Pisal som to preto aby si si uvedomil ake je nezmyselne bavit sa o %. Mat ciel 25% pri daytradingu za rok je pre mna zle investovany cas




;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kahiros Napsal:
-------------------------------------------------------
> cztrader:
>
> určitě souhlasím s tím,že vyslovení závazku je
> silná cesta k úspěšnému splnění daného cíle. Mě
> ještě navíc pomáhá v dodržování systému i equity
> křivka za každý obchodní rok kterou mám vytištěnou
> na nástěnce - mě to pomáhá hlavně v době kdy mě
> občas přepadnou nějaké pochybnosti atd...vždy když
> se podívám na výsledky a equity,tak si hned
> vzpomenu na to, že těchto výsledků sem dosáhl jen
> a pouze tím,že sem dodržoval svůj OP na 100% a co
> tak mohu asi očekávat v nasledujícím roce ( i když
> to samozřejmě člověk nikdy dopředu neví jak to
> dopadne)
>
> protože si sem dal své live výysledky,tak sem dám
> i já své:
> 2009: + 215%
> 2010: + 380%
> 2011: zatím +80%
>
> ať se daří!
>


kahiros:

Díky za zajímavý tip ohledně té vytištěné equity,to je něco,co přesně mně může třeba pomoct,protože ze svého OP vytěžím tak 30-40% max.
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kahiros, cztrader: Pánové díky za zveřejnění svých výsledků. Osobně mi nejde o to se s někým srovnávat, jestli jsem vydělal víc nebo méně a jsem tudíž lepší nebo horší. Ale mohu si z toho například vzít to, že pokud se například podívám do různých vláken, ve kterých třeba Kahiros zveřejňoval své obchody, vím, že to jsou obchody člověka, který v daytradingu již něco dokázal, i když třeba mé postupy mohou být naprosto rozdílné. Žádné fráze coby kdyby, až jednou a dá se milion % ročně, když je máš v hlavě......

Dobré obchody všem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne jak pises, 25 percent rocne hodnotit peniaze vzhladom na to kolko sa clovek musi ucit, snazit sa a "driet" by zato nestalo.
keby z 10 000$ uctu som hodnotil ucet o 25 percent rocne, tak vlastne by som si zarabal len cisto na naklady na sowtware, komisie, mozno internet mesacne a mobil, nic viac by sa tym pokrit nedalo.
Taze to by nebolo zarabanie ale prerabanie. To mi pripomenulo to moje podnikanie prve roky ako som pisal hore... brrr, desiva predstava. Ja osobne sa do live nepustim skor mi backtesting neukaze 200 percent mesacne hodnotenie a paper trading minimalne 100 percentne. A v reale ak by to bolo aj 50 percentne, na jeden kontrakt, tak je to velmi slusne.

Podla mna je to hlavne o tom co k sebe dokazeme pritiahnut, alebo privolat. TO sa nam aj deje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

no nevím nevím jestli kdy začneš obchodovat live, pokud ti tvůj systém bude muset v backtestu vydělávat 200% měsíčně (tj. 2400% p.a., tj. pokud začneš live s 10.000/k,tak to budeš muset každý měsíc vydělat 20.000$/k)a paper 100% měsíčně (1200% p.a.)...ale držím ti palce!....možná by bylo dobré vůbec live začít i třeba s 10-ti procentním zhodnocením měsíčně abys viděl jak moc jsi psychicky odolný.......bacha aby ses nehonil za "svatým grálem"
hlavně to neber jako útok na tvoji osobu,tak to vůbec není myšleno. Spíš sem ti chtěl ukázat i druhou stranu mince a to je ta abys začal live se systémem, který ti zhodnotí účet o 100% (a začal si zvětšovat svůj trading účet) a časem mohl na systému zapracovat díky zkušenostem z live obchodování a né se v testech honit za co největším zhodnocením....protože často se stane to, že po x letech testování a papertradingu začneš svůj systém (který si optimalizoval na historických grafech) obchodovat, tak se trh začne chovat jinak než v tvých testech a přijde první traderova zkouška odhodlání, disciplíny a trpělivosti.

a poslední reakce: začít live obchodovat neznamená ihned full-time trading!

ať se ti daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...