Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 24. Závěr – kdy mohu začít vydělávat?


Doporučené příspěvky

  • 11 months later...
  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobry den,

chcel by som sa opytat , narazil som na Forex ,ktory poskytuje pristup k online komoditnemu obchodovaniu .
existuju tam 2 mody , prvy pracuje s fiktivnymi peniazmi a su tam realne podmienky
ten druhy je real
mojou otazkou je ,ze ako to funguje na tom realnom forexe ?
tak isto ako fiktivny len s tym ,ze peniaze su naozajstne ,alebo inak ?
plus ake su tam poplatky za grafy , brokera atd ?
dakujem :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nagato: Na forexu se obchoduji menove pary a ne komodity, ackoli forexovi brokeri taky casto nabizeji obchodovani grafu komodit prostrednictvim nastroje CFD. Kdyz se rekne komodita tak se obvykle mysli Futures na burze ale to je zase jina kapitola.
Grafy u demo uctu se berou samozrejme z realneho sveta, nicmene je obsluhujou jine servery a tak se muze rychlost a funkcnost lisit. Poplatky u brokera jsou vetsinou pouze spread, ale u nekterych existuje system pevnych komisnich poplatku (a spread byva pak vetsinou diky tomu nizsi). Poplatky za platformu a data ma asi snad kazdy forex broker zadarmo, ale pokud byste chteli vyuzit nabizene extra sluzby (jina platforma, programovatelne rozhrani atd) tak si je muzete zaplatit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim,
mozno som to len prekukol a nenasiel to tu, ale chcem sa spytat, ake podmienky treba splnat pre moznost zacat obchodovat, resp. si moct otvorit ucet v nejakej spolocnosti...
Teraz nemyslim tym na pociatocny vklad, ale niekde som sa docital, a neviem co je na tom pravdy, ze pri otvarani uctu musite splnat aj podmienku ze vas rocny prijem musi byt minimalne 25 000 $. Lebo ak je to fakt pravda a doposial to nebolo spomenute, tak si myslim, ze vacsina z nas zrejme obchodovat (tak skoro, ak vobec) nezacne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Všechny vás zdravím

Potřeboval bych od vás zkušenějších poradit

Trading mě moc chytnul a velmi mě baví.Studuji asi 3 měsíce a jsem do něho tak zapálený,že skáču od tématu k tématu a zjistil jsem,že jsem v tom tak zamotaný,že vlastně ani nevím co dřive studovat.

Tím bych vás chtěl poprosit,jestli by mi někdo nemohl poradit a napsat nějaký jen informační postup,co bych měl třeba začít první,abych neskákal hned na nějaké složitější věci,které mi stejně bez základů budou k ničemu.

Předem vám moc děkuji a všem přeji hodně zdaru ve vašem obchodování

Rosťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

33Ohi:

cest je více..ale můžete např. začít tak, že si tady na webu přečtete všechny dostupné články v jednotlivých kategoriích - záložkách v horní liště (od NEJSTARŠÍCH po nejnovější, tj. musíte listovat archivem dozadu)...to vám dá velmi dobrý základ..k tomu můžete jako základ nakoupit i knihy v češtině, které se tradingu věnují..minimálně po přečtení článků tady na Finančníkovi budete dobře vědět, co dělat dál...

EDIT: finančník je primárně zaměřený na intradenní obchodování..ale řada článků je určitě uchopitelná obecně..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To 330hi.

Běhání od tématu k tématu je vlastně to nejhorší, co můžeme na začátku dělat.

Podle mého mínění a ze svých zkušeností při řešení nejrůznějších problémů by to měla být tato posloupnost úkonů.

1) Pochopit základní principy kapitálových trhů.
2) Alespoň zevrubně poznat druhy investičních nástrojů, časových pásem atd.
3) Poznat sám sebe, psychologickou odolnost atd.
4) Udělat si v hlavě pořádek, co opravdu chci, co mě bude nejvíce vyhovovat a k čemu mám nejblíž.
5) Až teprve nyní se můžeme věnovat detailům vyplývajícím z prvních čtyřech bodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 8 months later...

Dobrý den,
moc děkuji autorům za sepsání takového manuálu, dokonce mam vše nachystané i k vytištění - 69 stran. Přečetl jsem si jej asi 3x a od 1.7. mam celkový zisk na dvou demo účtech okolo 114000Kč, ještě pár měsíců a budu šetřit na vklad na XTB :)

Přeji všem hodně štěstí.

S pozdravem Radek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...