Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 9. Kupujeme a prodáváme– vstupujeme do trhu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

axenon:

nevim, jestli to lze vysvetlit jeste vice selsky nez uz tady mnohokrat bylo..

1) muzete ho prodat pouze za predpokladu, ze jej nasledne v urcite dobe nakoupite..tim padem jakoby uzavrete to "kolecko" obchodu...zkuste si predstavit, ze nekomu jakoby dopredu prodate jizdni kolo, ktere ale nemate (s tim ze mu slibite, ze mu kolo do dvou dnu dodate)..to kolo pak jdete do kramu koupit a odevzdate jej tomu, ktery vam za nej zaplatil...uz chapete?

2)odpoved je vlastne to co sem napsal vyse..nemate zadny zavazek protoze se jakoby uzvarenim kratke pozice zbavujete toho co jste nakoupil - protoze jste to predtim prodal aniz byste to mel a musel jste to tim padem dodat..takze nemate nic a jste cisty..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...
  • 10 months later...

Ahoj chtěl bych se zeptat na něco, na co už se tu někdo ptal ale nedostal odpověď, tka snad budu úspěšnější =o)

U příkladu SHORT je věta:
Skutečně, můžete nejprve komoditní kontrakt prodat,aniž by jste nějaký vlastnili - avšak musíte později komoditní kontrakt stejné komodity s dodávkou ve stejném měsíci i koupit, abyste obchod uzavřeli (nebo-li uzavřeli svou pozici).

Důležité je to: ve stejném měsíci. Přitom u tohoto příkladu je na grafu nákup až o dva měsíce později.

Takže je to tak, že musím u Short nakoupit stejný měsíc co jsem prodal nebo nakoupit do FND?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jde o to prodat a koupit stejný měsíc [bold]dodání[/bold]. Např. Sugar Mar11 je kontrakt na dodávku cukru v březnu: - FTD 1.4.2008 (first trading date): první den od kterého se kontrakt může obchodovat
- FND 1.3.2011 (first notice date): první oznamovací den=den, kdy budeš upozorněn, že vlastníš kontrakt na nákup příslušné komodity a pokud se tohoto kontraktu včas nezbavíš, budeš na sebe muset v brzké době převzít závazek převzít dodávku v plné výši

No a mezi těmito daty můžeš kontrakt obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžeš nejpozději do posledního obchodního dne kontraktu Sugar Mar11.
Záleží kdy je jeho LTD (poslední obchodní den), pokud se kontrakt obchoduje několik měsíců tak to není problém.
Představ si ho jako jízdenku na vlak - měsíční/ctvrtletní.
Platí dokud neskončí platnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Dobrý den,
nejprve bych chtěl poděkovat za tento online manual a za finančníka vůbec.
A teď k mému dotazu. Pečlivě jsem si pročetl celý manuál i všechny dotazy a i když chápu otevření krátké pozice, tak úplně nerozumím tomu kde se kontrakt, který prodávám vezme.. Když vstupuji do trhu prodejem a někomu prodám kontrakt který nemám, tak bud musím vytvořit nový kontrakt a nebo mi futures kontrakt který prodámvám půjčí burza?? Jedná se mi o open interest, tedy o součet všech otevřených pozic. Tedy tím že něco na krátko prodám vytvořím úplně nový kontrakt a tím navýším open interest a nebo mi ho jak už jsem psal půjčí burza?? Protože kontrakty se přeci nadají jen tak vytvořit?? Nebo ano??
Za odpověd předem děkuji..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

měl bych jednu otazku zde u grafu píšete že . V pozici jsme byli sice přes dva měsíce, ale nakonec pozici uzavřeli zpětným nákupem (BUY) ale o pár řádků píšete avšak musíte později komoditní kontrakt stejné komodity s dodávkou ve stejném měsíci i koupit, abyste obchod uzavřeli (nebo-li uzavřeli svou pozici) takže pokud prodám kukuřici v lednu znamená to že jí musím nakoupit i v lednu ? nebo jí mužu nakoupit o mesíc déle ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

×
×
  • Vytvořit...