Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 9. Kupujeme a prodáváme– vstupujeme do trhu


Doporučené příspěvky

Rada by som sa spytala nie je mi celkom jasne akym sposobom sa vyratal zisk v priklade kratkej pozicie 4437.5 dolarov.
Ako ratam tam mi tam chybaju nejake hodnoty a neviem mi to nijako vyst:(

Viete mi s tym poradit, akym sposobom sa rataju tieto short pozicie? nejaky vzorckej postup vypoctu zisku.

dakujem velmi pekne:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to Luu:
pocitani short pozic je uplne stejne jako pozic long. U teto short pozice se zisk vypocita jednoduse:
rozdil mezi short a buy pozici je zisk (314-225,25=88,75) 88,75 bodu, a protoze u Corn je hodnota jednoho bodu 50$, tak plati 88,75x50=4437,50$
kazda komodita ma jinou hodnotu plneho bodu a minimalniho ticku
chce si to jen procist cely manual..hodne trpelivosti v uceni se tradingu
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Me tu chybi nejaky zakladni informace o brokerech. Napr. netusim, kde takovyho cloveka najdu. To mam zvednout telefon a zavolat na burzu, ze shanim brokera pro moje investovani? Muzu si nejak zjistit jeho reference? Kdo vlastne rozhoduje, kdy co prodat a koupit, on nebo ja? Urcite to taky nebude delat zadarmo. Tak by me zajimalo, kolik me bude stat, jakou smlouvu se mnou bude chtit uzavrit. Jestli bude neco jako muj spolecnik nebo jenom prostrednik? Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

jsem uplny začatečník a proto bych se rad zeptal ,když vstupuji do pozice short např na 50 dolarech předpokladam že cena pujde dolu takze na 50 dolarech vstoupim short pak jeste jednou prodam na 40 dolarech a nakoupim zpet na 20 dolarech je to tak ne?nebo vstoupim short na 50 dolarech a pak na 20 rovnou nakoupim zpet?protoze jakmile vezmu neco do shortu tak to taky musim prodat ne? dekuji vsem za odpoved.thirpitz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to thirpitz:

pokud je cena na 50 dolarech a Vy spekulujete na pokles ceny, tj. chcete vstoupit do pozice short, tak prodate na cene 50 dolaru a pokud treba cena klesne na 20dolaru a vy chcete uzavrit pozici a inkasovat zisk, tak jednoduse pozici uzavrete. Nakup na tech 20ti dolarech se provede automaticky jak danou pozici uzavrete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

Berte to prosím jako rado,žádost, ne jako agresi :)

jsem newbee stejně jako spousta lidí tady... Při čtení diskuzí k tutoriálům manuálů čekám přínos(řešení něčeho, co není z tutoriálu zcela jasné) a ne otázky na které je odpověď daná v textu. Čas jsou peníze a když něco děláme tak s maximálním nasazením. Proto mi některé otázky přijdou řekněme irelevantní... Prosím pokud něčemu nerozumíte zkuste čerpat z jiných zdrojů,přečtěte si text třeba dvakrát, vyčerpejte své možnosti.Až pak pokud vám není něco jasné se ptejte... Na začátku autoři psali, že je třeba vnímat souvislosti a být samostatný... Snažím se tím řídit.... Nechci promarnit čas jiných tím, aby četli příspěvky, kde se ptám na fundamentální záležitosti, které jsem nepochopil... Všem přeji mnoho úspěchu a šťastný a povedený nový rok ve všech směrech :) Stýv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Lze selským rozumem a polopaticky vysvětlit princip krátké pozice? Přečetl jsem o tom mnoho na českém webu a pořád mi to z principu není jasné.
1) JAK MŮŽU PRODAT KONTRAKT NĚJAKÉ KOMODITY ANIŽ HO VLASTNÍM?
2) JAKTOŽE KDYŽ UZAVŘU KRÁTKOU POZICI ZPĚTNÝM ODKOUPENÍM KONTRAKTU NEMÁM ŽÁDNÝ ZÁVAZEK NA ODEBRÁNÍ TÉTO KOMODITY?
prosím odpovězte někdo kdo tomu OPRAVDU rozumíte, děkuji
Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...